r Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Voorlichtingsbijeenkomst veiligheid Dauwendaele Commissievergaderingen in juni Controle toeristenbelasting op Walcheren INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bijstand op maat Het gaat weer beter met de economie en het lijkt erop dat mensen weer makkelijk aan het werk komen. Het lijkt beter te gaan maar wij zien een aantal maatschappelijke ontwikkelingen die om een antwoord vragen. Het aantal vaste banen neemt af, daar voor komen flexibele banen in de plaats. Veel mensen kiezen, vaak noodgedwongen, om te werken als ZZP: er. Hierdoor hebben zij geen.zékerheid op een vast inko men wat o.ahet verkrijgen van een hypotheek bemoeilijkt. Oudere werknemers komen nog steeds moeilijk aan werk. Nederland kent een stelsel van sociale zekerheid. Vooral voor wat de bijstandswet betreft is dit aan allerlei voorwaarden en verplichtingen verbonden die naar onze mening een terugkeer naar werk en participatie in de weg staan. Het rondpompen van geld, het instant houden van controle apparaten en dure werkbegelei dingstrajecten kosten veel geld en Foto: Aart van Betzèn levert erg weinig op. GroenLinks pleit er voor mensen het heft in eigen handen te laten nemen en afhankelijkheidsrelaties op te heffen. GroenLinks pleit voor een experiment met een variant op het basisinkomen. Dit experiment richt zich op mensen met een uitkering vanaf ongeveer 45 - 50 jaar en die langdurig in een uitkeringssituatie zitten. Wij kiezen juist voor deze doelgroep omdat het om mensen gaat die gezien hun leeftijd moei lijk aan vast werk komen maar die nog voldoende vitaal zijn om in de maatschappij te kunnen en willen participeren. Een tweede experi ment zou zich kunnen richten op de creatieve sector bijv. kunste naars, schrijvers etc. Mensen die een eigen bedrijf willen opzetten kunnen mogelijk ook tot de doel groep behoren. Er zal een afba kening van de doelgroep voor dit experiment moeten plaats vinden. Mensen moeten wel zelf de keuze krijgen om aan dit experiment te kunnen en willen deelnemen. Leny van den Heuvel Raadslid GroenLinks Ivdheuvel65@gmail.com Op dinsdagavond 21 juni is er een voorlichtingsbijeenkomst over veiligheid en preventie in Ontmoetingscentrum Dauwen daele. Op deze avond worden bewoners geïnformeerd over veiligheid in de wijk en hoe zij daar zelf een steentje aan kunnen bijdragen. De avond begint met korte pre sentaties over inbraakpreventie, NIEUWE VERORDENING BEHANDELING KLACHTEN De gemeenteraad heeft in zijn vergade ring van 23 mei 2016 besloten om de Verordening behandeling klachten vast te stellen. Het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester hebben eveneens - voor zover het hun bevoegdheden betreft - de nieuwe verordening vastgesteld. Deze veror dening geeft een uitwerking van de informele behandeling van klachten en de behandeling van klachten door een externe klachtencommissie. De Verordening behandeling klachten treedt in werking op 1 september 2016. Deze verordening ligt voor iedereen ter inzage in de centrale hal van het stads kantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, Ijebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Eerste Weg 4, Nieuw- en Sint Joosland: uitbreiden woning (1-6). Hengst 20, Arnemuiden: bouw woning (kavel B2) (149851) (1-6). Van Cittersstraat 72: plaatsen 2 dakkapellen voorzijde woning (3-ój. Zilverenschorweg 1Arnemui den: bouw 15 recreatiewoningen (153581) (1-6). WhatsApp Buurtpreventie (WABP) en geweldloos verzet. Naar aanleiding van de presentaties is er gelegenheid om informeel te praten met leden van het wijkteam en de wijkagent. Ook zijn er twee gespecialiseerde bedrijven met het Politie Keurmerk Veilig Wonen (PKVW), die bewoners vrijblijvend adviseren over PKVW erkend hang en sluitwerk. Walcherseweg 25: bouw schuur (8-6). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Cordeschuit 3, Arnemuiden: bouw woning (kavel C2) (142143) (9-6). Dwarskaai 2C, D en E: vervan gen kozijnen, ramen en deuren in voor-, zij-en achtergevel (8-6). Lange Delft 50: aanbrengen re clame en schilderen winkelpui (9-6). PJ. Meertensstraat 25 t/m 35: bouw 6 levensloopbestendige wonin gen (137376) (6-6). Slaak 13, Arnemuiden: bouw vrijstaande woning met garage (kavel A6) (139232) (9-6). Zuidsingel 118: plaatsen dakven ster (6-6). De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Het centrum is open vanaf 19.30 uur. De ingang is aan het Goudend. Deze avond is georganiseerd voor alle inwoners van de wijk Dauwendaele. De avond wordt georganiseerd door de WABP groepen, in samenwerking met het Wijkteam Dauwendaele, de wijkagent en twee PKVW bedrijven. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 27 juni. De commissievergade ringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 15 juni. Op maandag 20 juni vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 21 juni. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81De volledige agenda's van de commissiever gaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Overnachten er mensen op uw bedrijf, in uw woning of op uw terrein en betalen ze voor die overnachting? Dan bent u verplicht om daar toeris tenbelasting over af te dragen aan uw gemeente, als deze mensen van buiten d,e gemeente komen. De komende maanden wordt in de gemeen ten Vlissingen, Veere en Middelburg gecontroleerd op de overnachtingen en de toeristenbelastingen. De controles zijn dit jaar intensiever dan u in de afgelopen jaren van de gemeenten gewend bent. Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland heeft het bureau Köndar opdracht gegeven deze controles uit te voeren. Wilt u meer weten over toeristenbelasting, aangifte doen of het nachtre- gister downloaden, kijkt u dan op www.middelburg.nl/toeristenbelasting Bellen kan ook: (0118) 67 50 00. houders van de gemeente Middelburg, Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen Bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzienin- genrecnter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het verbouwen van een bo venwoning tot kantoorruimten en het renoveren en isoleren van het dak en de ramen. Locatie: Bierkaai 1 De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 16 juni 2016 tot en met woensdag 27 juli 2016 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling - artikel 142 Wetboek van Strafvorde- Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belang hebbende die het niet eens is met ae verleende omgevingsvergunning ten behoeve van ae desbetreffende activi teit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 1 7 juni 2016 tot en met donderdag 28 juli 2016 een gemo tiveerd beroepschrift indienen Dij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een be roepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. AANWIJZINGSBESLUIT Buitengewoon Opsporingsambtenaar Openbare Ruimte Het college van burgemeester en wet- ring; - het Besluit Buitengewoon Opsporings ambtenaar; - de artikelen 5:11 tot en met 5:20 van de Algemene wet bestuursrecht; - de Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg; en overwegende dat, - een buitengewoon opsporingsamb tenaar als zodanig beëdigd dient te worden; - bij de aanvraag van de werkgever tot beëdiging onder meer een bewijs van de titel van opsporingsbevoegdheid dient te worden overlegd; besluit: drie medewerkers aangesteld als ambtenaar in onbezoldigde dienst bij de gemeente Middelburg, gedurende de periode van aanstelling: 1. Aan te wijzen als Buitengewoon Opsporingsambtenaar (BOA) Openbare Ruimte en na beëdiging tot BOA als zodanig te belasten met de opsporing van de strafbare feiten als genoemd in: A. De Artikelen en Wetten van Domein 1 B. Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg. 2. de aanvraag tot beëdiging tot Bui tengewoon Opsporingsambtenaar voor de onder 1van dit besluit genoemde aanwijzing in te dienen ij het Ministerie van Justitie; 3. dit besluit binnen twee weken open baar bekend te maken.

de Faam | 2016 | | pagina 8