Uw kostbaarheden zijn goud waard! Taal Kunstuitleen Walcheren in silo aan Kleverskerkseweg O 0 0 O goudwisselkantoor Kt. Wandeling Veerse Bos Collectie van Jan Zembsch www.goudwisselkantoor.nl 7 WOENSDAG 15 JUNI 2016 JOSEPHINE ELLIOTT, WETHOUDER P Vorige week mocht ik het Taaihuis Wal cheren openen. In Nederland worden Taaihuizen opgericht voor iedereen die beter wil spreken, lezen en schrij ven in het Nederlands, of je wieg nu in Nederland of het buitenland stond. Zoals ouders die hun kind graag wil len voorlezen of mensen die hun digi tale vaardigheden willen verbeteren. Je er terecht om te oefenen met elkaar. Je kunt er ook taalvrijwilliger worden. Bij de opening vertelden Taaiam bassadeurs van de Stichting Lezen en Schrijven over hun pro blemen met lezen en schrijven en hoe ze die hebben overwon nen. Moedige mensen die op hun werk en in hun leven last ondervonden van hun laaggeletterdheid. Smoesjes als: "Kun jij het even voorlezen? Ik heb mijn bril niet bij me" hielpen maar even. Ze besloten dat ze minder afhankelijk wilden zijn en gin- ku nt Kunstuitleenmedewerkster Sanne van Baar aan het werk. TEKST EN FOTO: THEO RIETVELD VEERE - Dinsdagavond 21 juni kunt u met een gids van Staatsbosbeheer een heerlijke wandeling maken in het Veer se Bos. Het wemelt momen teel van het jonge vogelleven, mogelijk bloeien de orchidee- en en vele andere kruiden en een ontmoeting met een ree of damhert is ook niet uitgeslo ten. Bovendien weet de gids heel wat te vertellen over de geschiedenis van dit door de de oorlogshandeling van eind 1944 ontstane gebied. Vertrek is om 19.30 uur op de Pvan na- tuurcamping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg buiten Veere. Kosten bedragen 5 euro voor volwassenen, kinderen betalen de helft. Voor info: boswachter Karei Leeftink, 06- 10943647 VLISSINGEN - Zondag 19 juni van 13.00 uur tot 17.00 uur is in de Machinefabriek Vlissingen. een Unieke' collectieverkoop gen weer naar school. Nu kunnen ze zelf etiketten lezen, digitale tickets bestellen en boeken voorlezen aan hun kleinkinderen om maar wat te noemen. Geweldig dat ze vol zelfvertrouwen ook Taaiam bassadeur zijn geworden en andere mensen vertellen hoe zij hun taalproblemen hebben overwonnen. Hoe het hun le ven heeft verrijkt en verbe terd. En met hun verhaal ons ook. Taalh'uis Vlissingen - maandag en woensdag van 14.00 - 16.00 uur in Biblio theek Vlissingen. van de werken Jan Zembsch (2010). Na zijn overlijden en het recentelijk het overlijden van zijn vrouw zijn deze werken beschikbaar gesteld door de nabestaanden. Vandaag de dag is het onmogelijk om een collectie van meer dan 140 kunstwerken onder te brengen bij kunstinstellingen. Deze ly risch abstracte kleurrijke schil derijen komen nu beschikbaar in een eenmalige verkoop. De prijsstelling vanaf 30 euro biedt aan ieder de mogelijkheid één of meerdere.- schilderijen te verwerven voor een eigen col lectie. MIDDELBURG - Kunstuitleen Walcheren heeft een bewo gen jaar achter de rug. Een gedwongen vertrek uit kunst centrum Willem3 in Vlissin gen en een zoektocht naar een nieuwe locatie. De belo ning is de silo aan de Klevers kerkseweg in Middelburg, waar het architectenbureau Rothuizen sinds enkele jaren is gevestigd. Op 16 juni vindt de officiële opening plaats. Open werkruimte Eenmaal binnen loopje via de ontvangsthal de open wer kruimte in waar medewerkers van het architectenbureau aan het werk zijn. Via een houten vlonder loop je van zelf naar de kunstuitleen. Kunst in allerlei afmetingen hangt aan de betonnen wan den en karren staan met ge stapelde kunst netjes achter elkaar. In een vierkante door- kijkkast staan wat sculpturen. Eén van de medewerksters is Sanne van Baar, sinds vorig jaar in dienst bij het CBK Zeel and (Centrum voor beeldende kunst, vormgeving en archi tectuur in Zeeland). Sanne is druk bezig te collectie van 3.000 kunstwerken uit te brei den met de mooiste kunst werken." Directeur Kathrin Ginsberg is blij met deze ruimte: "Het is een verrassende plek met rui me parkeermogelijkheden. 200 leden en 20 bedrijven le nen momenteel kunstwerken. Kunstuitleen Walcheren is op werkdagen tussen 8.30 -17.00 uur geopend. Digitale catalogus op www.cbkzeeland.nl Inkoop Verkoop Velling Verpanden Beleggen Taxatie Goud Zilver Munten Sieraden, diamanten en horloges Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar opa nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Openingstijden Elke woensdag van 13.30 -16.30 uur Locaties bij u In de buurt: Goes (di. t/m za.), Burgh-Haamstede (wo.) en Zierikzee (ma.) Locatie Serooskerke Parkeerterrein 'zwembad de Goudvijver Zandput1 4353 BA Serooskerke serooskerke@goudwisselkantoor.nl

de Faam | 2016 | | pagina 7