Glansrijk geslaagd bij de School van Mieke Petiet m WNF houdt Pandaloop bij het Stadspark Molenwater Prachtige kamermuziek Rommelmarkt Noormannen Taizéviering St. Jacobskerk icoeie sn A 5 WOENSDAG 15 JUNI 2016 KORT NIEUWS De vakopleiding van de School van Mieke Petiet is praktijkge richt en levert prima visagisten af. Zo ook de acht dames en één heer van de woensdagklas die deze week hun eindexa men haalden. Een fotoshoot van fotograaf Bianca Toeps, die de campagnes maakte voor Sloggi, Ydence, Monki en Caval- laro Napoli, maakte het feestje compleet. Toeps werkte onder andere ook voor magazines als CosmoGIRL! en'Grazia. MIDDELBURG - Sanne Künzel uit Tilburg en Melanie Groe nendijk uit Zuidland (Z-H) haalden de hoogste score voor hun projecten 'Stay Gold' en 'Empress of Rubbish'. Sanne, kapster van beroep, vertelt: "Visagie is veel meer dan de hele dag met een kwast in je harid door een kleedkamer lopen of bruidjes opmaken. Ik vind de visagie voor fotografie heel interes sant om te doen en wil me daar in blijven verbeteren door hierna steeds cursussen te volgen. Daar valt ook mode onder, zoals je kunt zien aan mijrvgroject 'Stay Gold'." Pittige opleiding Naast de visagie heb ik de ou tfit zelf ontworpen. Ik riep als kind al dat ik kapster wilde worden en alles daar omheen wilde doen. Het was ze nuwslopend maar ik ben heel trots dat het gelukt is naast mijn baan. Het was een pitti ge opleiding maar dat is ons uitdrukkelijk verteld van tevo ren. Je slaagt niet zomaar, er waren best wat afvallers." Filmsets Melanie zegt: Het lijkt mij geweldig om op filmsets te werken en mensen te grime- 'NA EEN FILM MET LEONARDO Dl CAPRIO WAS IK OVERTUIGD' ren voor een goeie film. Na een paar films van Leonardo di Caprio was ik overtuigd. Hoe anders kun je iemand maken die bijvoorbeeld in een griezelfilm speelt of hoe mooi kun je iemand maken? Voor mijn examenproject 'Empress of Rubbish' heb ik niet alleen goed naar het haar en de ma- Links op dejoto: Melanie Groenendijk met haar model Empress of Rubbish, Rechts op de foto: Sanne Künzel met haar model Stay Gold Uiterst rechts fotografe Bianca Toeps, dnik aan het werk. FOTO: MAAN KONIJN ke-up gekeken maar ook naar wat ik met de kleding wilde doen. Uiteindelijk is het een jurk van vuilniszakken gewor den. Dat lijkt simpel, maar was best spannend om te doen, dit was echt een uitda ging. Ik loop stage bij Omroep Zeeland waar ik één keer per week de presentator van het nieuws en de gasten opmaak. MIDDELBURG - Kinderen van 4 tot 12 jaar lopen op zaterdag 25 juni in Middelburg hard om hun favoriete dier te steunen. Het Wereld Natuur Fonds Zeeland houdt dan de Panda loop tijdens de WNF-dag in Stadspark Molenwater. Het doel van de Pandaloop is zoveel mogelijk geld bij elkaar te lopen voor de bescherming van de tijger, panda, gorilla en Afrikaanse olifant. Kinderen kiezen hun fevoriete dier en laten zich sponsoren per gelo pen rondje of betalen een vast bedrag om mee te lopen. Het WNF adviseert vooraf in te schrijven, maar dat is niet ver plicht. Er kan ook op zaterdag 25 juni vanaf 10.00 uur inge schreven worden in Stadspark Molenwater. De start van de Pandaloop is om 11.00 uur. Inschrijven of meer informatie over de Pan daloop en de WNF-dag aan vragen kan via www.wnf.nl/ zeeland of wwf-zeeland@ zeelandnet.nl. Kinderen die meelopen ont vangen na afloop een WNF-pakket met onder ande re een oorkonde en een leuke Het zoeken van een stage plaats is door het uitgebreide netwerk van de School prima geregeld en zodoende kwam ik hier lekker in de buurt te recht." Vakopleiding De School van Mieke Petiet zit in Middelburg en in Am sterdam, waardoor ook buitenlandse studenten de op leiding weten te vinden. De vakopleiding staat natio naal en internationaal hoog aangeschreven. WESTKAPELLE - Zaterdag 18 juni is het de beurt weer aan W de Noormannen om de rommelmarkt te houden van af 9.00 op de markt in West- kapelle. Een massa goederen, teveel om op te noemen, zal te koop worden aangeboden. Tussen g.30 en 15.00 uur zal het Rad van Avontuur draaien Waarbij prachtige en vooral ook heerlijke prijzen te win nen zijn. Ook zijn er op de dag zelf nog loten te koop voor de grote verloting waarbij ook prachtige prijzen te winnen zijn. VLISSINGEN - Op zondag avond 19 juni is er om 19.00 uur een Taizéviering in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Dit is de eerste Taizéviering van dit jaar in deze kerk. De Taizévie- ringen kenmerken zich door stilte. Bijbellezing, muziek, gebed; dit alles in een sobere vorm. Marjo Schillings (zang), Judith van Dierendonck (dwarsfluit), Piet Verpoorte (gitaar) en Jos Vogel (piano) verlenen muzi kale medewerking. De viering zal ongeveer drie kwartier du ren; na afloop is er ruimte voor ontmoeting, met koffie en thee. herinnering aan het dier waar ze voorgelopen hebben. Behalve de Pandaloop is nog veel meer te doen op zaterdag 25 juni in het Stadspark Mo lenwater. Er zijn WNF artike len te koop en gratis proef nummers van de WNF-tijdschriften te krijgen. Ook kunnen kinderen ge schminkt worden als wild dier. Wie op 25 juni tijdens de WNF-dag lid wordt ontvangt een leuk welkomstcadeautje. De Pandaloop bestaat al 21 jaar. Vanaf dit jaar met een sponsorloop voor kinderen. MIDDELBURG - Van 18 juni tot en met 26 juni is de 18e editie van het Kamermuziek festival in Middelburg. De cellist Ramon Jaffé heeft de artistieke leiding. Hij heeft een af wisselend programma samengesteld met kamermuziekwerken uit de muzieklitera tuur. Voor de uitvoering daarvan heeft hij musici uitgenodigd uit heel Europa. Zijn doel is het creëren van concerten met een be paald concept, een festival waar musici el kaar ontmoeten en zich door elkaar laten inspireren. Bijvoorbeeld de sopraan Inessa Galante. Zij zal u op het openingsconcert verrassen met werken uit de Barok en de Ro mantiek waarbij zij samen musiceert met het Zeeuwse Kamerorkest TY. In dat concert zal ook het concert voor twee violen en or kest van J.S.Bach klinken evenals het cello concert van een zoon van Bach, Carl Philip Emanuel. Vervolgens een een ontroerend slaaplied voor cello en strijkers en als afslui ting de vrolijke Simple Symphony van Ben jamin Britten. Dit openingsconcert is in de Concertzaal op zaterdag 18 juni om 20.00 uur. Dinsdag 21 juni klinkt muziek uit de Ro mantiek. Composities van 19e eeuwse com ponisten, Carl Reinecke, Robert Schumann en Antonin Dvorak worden ten gehore ge bracht door de van oorsprong Russische pia niste Viktoria Litsoukova, de Russische violis te Ksenia Dubrovskaya, de Nederlandse violiste Theodora Geraets, de altiste Esther Apituley en de cellist Ramon Jaffé. Volledig programma op de-faam.nl HAMEMC ANERteW XtS TfeD C>KX "TB SLABP^N VajAN DB Advertentieverkoop en media-advies E advertising.zeeland@persgroep.nl Lisetta de Witte T 06-514 023 85 Linda Heikoop T 06-205 414 55 Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (o88)-oi3 99 99 Zelf een familiebericht opgeven -kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl Facebook Facebook/DeFaamWalcheren de Persgroep Nederland BV Persberichten: E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 -Redactie Marina Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaak Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overige informatie www.persgroep.nl/adverteren De Faam is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv -..DruR^ Ue-ftóFgiaep-tfeder'^iKi

de Faam | 2016 | | pagina 5