Breekbare verzameling in tuinhuisje 1 f JE. meer na dermaTeam dermaTeam 29 WOENSDAG 15 JUNI 2016 Harry Lammers heeft klein museum zoektocht de meest ultaat van een kwa nelmarkten, in privéo erviezen zijn uitgesta jarenlange i waarvan RITTHEM - "Boven op zolder heb ik nog veel meer" zegt Harry lachend, "maar niet alles kon ik in het tuinhuisje kwijt". Het betreft voornamelijk thee- en koffieserviezen die dateren uit de jaren vijftig, zestig en ze ventig. Regelmatig komen mensen langs die een kijkje nemen of op zoek zijn naar een ontbrekend onderdeel om hun servies weer compleet te maken. Alles is mooi uitge stald, complete serviezen, los se koffie- en theepotjes, maar ook koffiemokken, kopjes en aanverwante spullen als scho teltjes, koffiekannen en speci ale serviezen. De verzamel woede van de inmiddels gepensioneerde Lammers is volgens eigen zeggen een wat uit de hand gelopen hobby. Maar de tijd dat hij beurzen en rommelmarkten afstruinde is voorbij. Lammers: "In principe wil ik de hele boel wel verko pen en dan bijvoorbeeld een deel van de opbrengst schen ken aan een goed doel." Op een zonnige dag word ik door Lammers rondgeleid in zijn mini-museumpje in zijn ach tertuin waarbij het direct op valt dat hij met kaartjes heeft aangeduid over welk servies het gaat. Een blik op de ver schillende planken waar de koffie- en theeserviezen keurig staan opgesteld, levert al snel de namen op van bekende merken als Douwe Egberts, Flora, Zenith, Van Nelle die in de voorbije jaren hun eigen servies uitgaven. Maar ook complete serviezen van Maas- COMPLETE SERVIEZEN VAN DOUWE EGBERTS, FLORA EN ZENITH trichts aardewerk en zelfs Delfts Blauw passeren de re vue. Keurig schoongemaakt en nog geheel intact. "Veel spul len vanaf de jaren vijftig", aldus Lammers, "zeg maar het antiek van de toekomst!" Hoge prij zen vraagt Lammers er niet voor. "Ik hoef er niet rijk van te worden!" Meestal gaat een Qj Belangstellenden voorde verzameling kunnen contact opnemen met Harry Lammers via harrytoos@hotmail.com. FOTO: NICOLE LAMMERS compleet servies weg voor een paar tientjes wanneer hij zijn tuinhuisje openstelt tijdens een open dag. "Mensen hebben vaak hun ei gen herinnering aan een ser vies van vroeger. Dat herinnert men weer aan vroeger thuis. Sommigen zijn specifiek op zoek naar dat koffie- of thee-- servies." Een aantal vitrines aan de voorkant van het huis aan de Zandweg zijn aange bracht met wat losse koffie- en theekopjes die voor een schap pelijke prijs per stuk worden verkocht. In het tuinhuisje staan meer de verzameling van complete serviezen. Kop zorgen voor voorjaars- en na jaarsstormen met het oog op schade aan de breekbare kop en schotels en bijbehorend serviesgoed heeft Lammers niet. "Het tuinhuisje is stevig gebouwd en goed geïsoleerd. Dat kan wel tegen een stoot je..." behandelt psoriasis met gangbare en vernieuwende middelen en heeft aandacht voor de impact op het dagelijks leven. In de behandelcentra van dermaTeam wordt medisch specialistische zorg verleend door een ervaren team van dermatologen, huidtherapeuten en gespecialiseerde assistenten. DermaTeam is gevestigd in alle locaties van het Bravis ziekenhuis en in zelfstandige klinieken in- Zeeland Ga naar www.dermateam.nl en ontdek wat dermaTeam voor üw huid kan doen. de beste sam een gezonde en

de Faam | 2016 | | pagina 29