Wat is een colourrun? ZEELAND Rabobank KLEURPUNT SPONSOREN Met dank aan alle vrijwilligers van Running Festival feestavond ieieTeen VeJ Succes riarfens S< superkeucens LAND IN Programma Colours by the Sea is meer dan alleen een run van 5 km. Het is een echt Run ning Festival aan het worden. Er is dans. een koor, muziek en meer. En er wordt continue gekeken wat de mogelijkheden zijn om meer sport onderdelen en nog meer sportiviteit toe te voegen aan het programma. Ook andere sport gerela teerde organisaties kunnen aanhaken. Aan de finish, aan de loodsenhaven op het Bellamypark, worden alle lopers ontvangen door een DJ die er spette rend feest van maakt. Het feest is gratis toegankelijk, ook voor iedereen die niet loopt. En 's middag begint het al met muziek en activiteiten. Met de muziekoptredens wil Colours by the Sea Zeeuwse artiesten laten zien die er door herkenbare muziek samen een feest van maken. Het festival biedt ook de beginnende lokale artiesten een groot podium, waar toch zomaar 15.000 man voor je podium kunnen staan. Going Dutch heeft in 2013 het Colours by the Sea Themanummer geschreven voor de after movie van Vladdie de Koning. 5CHOONMAAKBEDRIJFBEDRIJF JANSMA DIK u w www.jansmaendik.nl ZO N NAAM ZEGT AUES UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES Op vrijdag en zaterdag kunnen de startnummers worden opgehaald op het Bellamypark te Vlissingen Startvak open: 18:00 uur Start hardlopers: 18:30 uur Start wandelaars: 19:00 uur Confetti/ kleurexplosie: 21:30 uur Doorlopend muziek op alle kleurpunten. Na afloop optredens van Lekke Band, Romi Cage, These Girls Are Loud, Stan Bor, Isabel Provoost, Rosalie Vermeulen, DJ Bert, Emma Heesters en Reginald Peene. Einde: 00:00 uur Wereldwijd worden sinds 2011 colour- runs gelopen. Het zijn runs van meestal 5 kilometer zonder tijdregistratie. Bij elke kilometer staan kleurpunten waar hardlopers en wandelaars worden ont vangen door feestende kleurengooiers. De lopers veranderen door het kleur poeder langzaam in een kleurrijk levend schilderij. Lopen voor de fun in zo'n gek feest van kleuren maakt mensen vrolijk. Het brengt mensen samen en zorgt ervoor dat ieder een lacht. En dat is dan weer goed voor de gezondheid. Het kan ook de eerste stap zijn om te gaan hardlopen, je bent lekker buiten en je bent samen. En gezinnen ontdekken zomaar een activiteit dat ieder gezinslid leuk vindt om aan mee te doen. Samen in Beweging in Vlissingen heeft als eerste organisatie in Nederland het idee vanuit de Verenigde Staten overgenomen en er een eigen evenement van gemaakt: in 2013 was de eerste Colours by the Sea een feit. En het succes van de eerste editie ver raste eigenlijk meteen iedereen. Misschien kwam het wel omdat er in Amsterdam dat jaar ook voor het eerst een colourrun wérd neergezet en het tegen elkaar opbieden en de landelijke persaandacht voor het nieuwe fenomeen, voor veel belangstelling zorgde. Iedereen was nieuwsgierig wat dit nou toch teweeg zou brengen. En Vlissingen had ook meteen al veel inschrijvingen van buiten Zeeland. Is het hype? In Vlissingen zeker niet. Het evenement groeit langzaam uit tot een echt Running Festival en voegt elk jaar weer iets nieuws toe aan het geheel. En langs de hele route staan elk jaar meer supporters om de deelnemers aan te moedigen. Dit jaar belooft de organisatie een massale confetti-kleurexplosie bij de finish op het Bellamypark. Confetti kleurexplosie Na het laatste kleurpunt komen de lopers langs een extra fun-zone op de glooiing waar nog wat gepoederd kan worden. En als klap op de vuurpijl wordt vervolgens het feest gestart met een mega coole confetti show. Het moment om de meest gave foto's te maken en nog meer te genieten van kleur! Poeder Het idee van het gooien met kleurpoeder tijdens het lopen is ontstaan vanuit het In dia Holi Festival. Dit is een festival waarbij dans, zang en feestelijkheden worden ge combineerd met het strooien met gekleurd poeder. Er zijn steeds meer evenementen waarbij een kleurenpoeder wordt gebruikt, omdat het natuurlijk heel vrolijk maakt en er supermooi uit ziet. Colours by the Sea ge bruikt altijd een kleurenpoeder dat speciaal gemaakt wordt voor dit soort evenementen en festivals. Het poeder is afkomstig van een Nederlandse importeur, voldoet aan alle eisen en is helemaal veilig. Colofon: Foto's: Lisette van Peenen, Cindy de Bree, Elmar Media, en Bo van Scheyen en Jan Wijkstra. Tekst: Lindy Huibregtse (Compagnie De Lindy) Ontwerp: Myra van der Straaten (De nieuwe VORM) lowered êij, Provincie ^Zeeland Jan Jansma Hardlooptrainer en man van de kleur punten en alle materialen. "Als 2 januari blijkt dat de inschrijvingen al vol zitten kan het plannen beginnen". Jan is er voor het logistieke werk. Hij heeft daarvoor veel contacten met materiaal spon soren. Het hele terrein moet veilig ingericht worden en het moet er natuurlijkgoed uit zien. De opbouw van de kleurpunten is wel Jan's specialiteit geworden. Jan: "Vlissingen is uniek met kleuren op 5 kleurpunten. Meestal heeft een colourrun maar 4 kleuren." Als 2 januari blijkt dat de inschrijvingen al vol zitten kan het plannen beginnen. Het parcours wordt bekeken en de kleurpunten uitgemeten. Jan: "Waar komt er een kleurtje bij en gaan we iets ver anderen in het parcours? We gaan elk punt opbouwen met een groep van 8 mensen. De punten moeten in uur tijd opgebouwd worden. Op zaterdagmorgen hebben we in de gymzaal nog een laatste instructie en dan gaat iedereen naar zijn post. Er komt veel bij kijken, zo leggen we bijvoorbeeld vloerbedekking matten om de glooiing voor de ergste poeder te beschermen. We moeten het daarna ook weer allemaal schoonmaken natuurlijk." De draaiboeken hebben ze met de teams 2 weken eerder al helemaal doorgenomen, dus iedereen weet precies wat ie moet doen. Er worden taken verdeeld voor na de op bouw, zo zijn er parcourswachters, kleur- gooiers en is er kleurpuntbewaking. Jan: "Mijn onderkomen tijdens Colours by the Sea is de materiaalcontainer die door Wielemaker een paar dagen van tevoren wordt neergezet."

de Faam | 2016 | | pagina 25