lk In uw Swingend verleden rock&roll herleeft in de binnenstad Brievenbus lijkt overbodig te worden en gaat verdwijnen Q® o De Werf staat aan de top Werkgroep met plannen Coördinator gezocht Beachgames op de Markt 11 WOENSDAG 15 JUNI 2016 wrte van dagen later igrafenis. In rstbeeld van drie jaar te- het Molen muziektent incerten gaf. i aar de ir aanleiding itelling Zayt i van Joodse Van Mieg- s is onver- >zorger van iugeen van 1930) en cu- iugeen Van dat hij zelf ;rpen. In zijn in Joos over or de haven ssies op pa- manier liet ten indruk- e na van te- et typische agers, zak- schippers, 'al haveloze zing is in het 1 muZEEum gang tot de iet een toe- het mu serveren via il of via tel: De eerste keer was een groot succes. Dus dat smaakte naar meer. Voor de tweede editie van Viissingen Vintage op 25 juni werd zelfs uitgebreid. Naast de Kleine Markt speelt Viissin gen Vintage zich ook af op de Oude Markt en Plein Vierwin- den. Volop muzjek en gezelligheid bij Viissingen Vintage. FOTO: LISETTE VAN PEENEN Rock&roll Vanaf 12.00 uur tot 21.00 uur spelen er vier bandjes swin gende rock&roll en rockabilly, The Swamp Shakers afkom stig uit Riga (Letland), Slap back Johnny, Wild May West uit Viissingen en Golly Gosh Darn op een podium. Op de Oude Markt zijn diverse old-timers, hotrods en Ameri kaanse auto's te bezichtigen. De South West Coast Cruisers en de Zeeuwse Old Timers Club verlenen daarvoor -hun medewerking. Vintagemarkt Op het Plein Vierwinden staan kraampjes opgesteld en wordt een vintagemarkt. gehouden met allerlei curiosa uit die tijd zoals platen, kleding, huisraad enzovoorts. Voor de kleintjes is er onder meer een springkussen en natuurlijk ontbreken de ham burgers niet. Na 21.00 uur wordt er een af terparty gehouden in Café De Albatros en zullen de Letse rock rollers uit Riga The Swamp Shakers nog een extra live optreden geven. Gratis evenement Alewijnse: "We proberen er een jaarlijks terugkerend fes tijn van te maken voor het hele gezin. Gewoon een ge zellig en gratis evenement om zodoende de Vlissingse bin nenstad te verlevendigen!" ADRES De tweede editie van Viissingen Vintage is za terdag 25 juni op de Kleine Markt, Oude Markt en Plein Vierwinden. Voor meer informatie en het complete programma: www. facebook.com/VHssin- gen-vintage-2016/ Steeds meer voorzieningen, die vroeger in het straatbeeld zo vanzelfsprekend waren, verdwijnen. Een postzegel automaat, de telefooncel; ze zijn vrijwel allemaal door de tand des tijd overbodig ge worden. Het volgend 'slacht offer' lijkt de brievenbus. door Gerard van der Hoeven Omdat de consument steeds minder brieven verstuurd en post via e-mail verstuurd heeft PostNL besloten om het aantal brievenbussen te gaan beperken. Ook in onze provin cie. Te beginnen vanaf 27 juni, dan verdwijnen in de ge meente Noord-Beveland vijf brievenbussen en komt er één bij, zodat het aantal op acht komt. Op 1 augustus moet het hele netwerk in de provincie zijn aangepast. Zeeland telt momenteel 525 brievenbus sen. Daar blijven er 299 van staan. Verder plaatst PostNL 27 nieuwe bussen. Per saldo telt Zeeland na deze operatie 326 brievenbussen. Op landelijke basis halveert PostNL het aan tal brievenbussen en verdwij nen er tienduizend. Vreemd opkijken Als een brievenbus vervalt, wordt dit minimaal drie we ken van tevoren op de betref fende brievenbus zelf aange geven. Bewoners ontvangen een brief met informatie over de veranderingen. Brieven bussen bij zorginstellingen én verlaagde brievenbussen blij ven staan. Brievenbussen die weinig worden gebruikt wor den verwijderd of verplaatst naar plaatsen waar veel men sen komen zoals winkelcen tra, supermarkten of locaties aan het begin van een woon wijk. "Vooral oudere mensen zullen vreemd opkijken. Zij moeten wanneer de brieven bus om de hoek verdwijnt verder lopen om hun brief te posten. Ik snap de reden wel, maar het busje zal toch zijn ronde moeten doen. Vergeet niet dat de postbezorging aan huis ook al flink geslonken is de laatste jaren," aldus Wim Meulmeester (73) uit Viissin gen. Voor de jongere generatie blijkt het minder erg. Chantal Willems (17) uit Goes maakt nauwelijks gebruik varr de brievenbus. Alles gaat via in ternet of met de telefoon. "Die brievenbesteldienst is ouder wets en achterhaald. Logisch dat men daarop inspeelt." En de tijd dat je voor het ko pen van postzegels of het af geven of ophalen van een postpakket naar een postkan toor ging, behoort ook tot het verleden. Vanaf 27 juni verdwijnt een groot deel van de brievenbussen in Zeeland. FOTO: PostNL Postkantoren bestaan nog in een winkel gevestigd, wat nauwelijks; service- en af- weer vaak extra belasting voor haalpunten zijn voornamelijk het winkelpersoneel oplevert. Verdwijnt de brievenbus ook op uw straathoek? Be kijk het op postnl.nl/brievenbus. KORT NIEUWS VEERE - Smikkelen en smullen, dat is wat er is ge beurd tijdens de afgelopen editie van de HEERLIJK- lODaagse. Van 20 tot en met 29 mei kon,bourgon- disch Nederland genieten van culinaire klasse tegen een voordelig prijsje. De smikkelaars werd na afloop gevraagd om hun (h)eerlij- ke oordeel uit te brengen en hun ervaring met een cijfer te belonen. Op deze manier weten restaurants hoe zij worden gewaar deerd en komt tevens de kwaliteit van de deelne mers naar boven. De top 5 beste restaurants van Zeel and: De Werf (Veere); Ge vangentoren (Viissingen); Nummer (Middelburg); Oesterbeurs (Yerseke) en Spuiplein 41 (Breskens). OOSTKAPELLE - In Ont moetingscentrum De Hal ve Maan in Oostkapelle is woensdag 15 juni om 19.30 een dorpsvergadering. On derwerpen zijn ondermeer duurzame ontwikkeling en duurzaam wonen. De werkgroep presenteert haar activiteiten en plan nen. ledereen wordt uitge nodigd tot het stellen van vragen en het aandragen van ideeën ter verbetering van de leefbaarheid! MEUSKERKE - De collec tanten zijn er al, er wordt alleen nog gezocht naar een coördinator die hen van materialen wil voor zien. De coördinator is con tactpersoon voor de collec tanten. De activiteit vindt ix per jaar plaats in novem ber. Zonder coördinatoren kan er niet gecollecteerd worden. Meer info op www.alzheimer-neder- land.nl. MIDDELBURG - Voor het 3e achtereenvolgende jaar zijn van 17 t/m 21 juni weer de Beachgames op de Markt in Middelburg. Vijf dagen strand in de binnen stad van Middelburg met tal van activiteiten. Zondag 19 juni is traditioneel gere serveerd voor het Horeca Beachvolleybaltoernooi. Ruim 40 teams samenge steld uit de Middelburgse horeca strijden om de fel begeerde Horecabeachvol- leybal bokaal. De beach games worden mogelijk gemaakt door de gemeen te, de provincie en de on dernemers. Viissingen Vintage is zaterdag 25 juni op de Oude Mark' Kleine Markt en het Plein Vierwinden. De twee de editie is een stuk groter van opzet en biedt veel ver maak voor jong en oud. FOTO: RICK LINGIER door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Het evenement speelt zich af met een knipoog naar de jaren vijftig. De jaren van de rock&roll, rockabilly, petticoats, vetkuiven, Ameri kaanse oldtimers en die in grediënten van een vervlogen maar nostalgische tijd keert voor even terug. Met uiteraard muziek, oude auto's, demon straties en volop gezelligheid, voor zowel oud als jong. Grotere aanpak Ramon Alewijnse van het or ganiserende café 't Archief aan de Kleine Markt vertelt enthousiast: "Vorig jaar is mijn collega Rick Lingier in het ka der van Viissingen 700 met dit evenement gestart. Dat sloeg bijzonder aan en de gemeen te Viissingen had geen be zwaar om dit initiatief op nieuw toe te staan. We hebben het nu wat grootser aangepakt om meer de bin nenstad te betrekken bij dit evenement. Zo werkt dit jaar ook andere horeca mee en heeft het Kinderwagenmuse um ook zijn medewerking toegezegd."

de Faam | 2016 | | pagina 11