Problemen bij uitgifte bezoekerspassen Werkzaamheden met telescoop kraan aan Lange Jan Eerbetoon aan Zeeuwse veteranen Aan tafel met mantelzorgers Wijkfeest Dauwendaele drukbezocht GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Op dit moment ondervinden wij technische problemen met de uit gifte van nieuwe bezoekerspassen. Het is voorlopig dan ook niet mogelijk om nieuwe bezoekerspassen uit te geven en bestaande bezoekerspassen op het stadskantoor op te waarderen. Bent u in het bezit van een bezoekerspas, dan is er op zich nog niets aan de hand. U kunt deze pas voorlopig gewoon blijven gebruiken en op de parkeerautomaat opwaarderen. Mocht u de bezoekerspas echter kwijtraken of mocht de pas niet meer werken dan kunt u op dat moment losse bezoekerskaarten kopen. Deze bezoekerskaarten zijn voorlopig beschikbaar gesteld als alternatief voor de bezoekerspas. Bezoekerskaarten Kaartjes zijn te koop van 1, 2, 4, en 6 uur. De kosten zijn 0.50 per uur. U heeft de mogelijkheid meerdere kaartjes per parkeertransactie te gebruiken. Parkeert u 4 uur dan kunt u bijvoorbeeld 2 kaartjes van 2 uur op het dashboard leggen. Zoals ook met de bezoekerspas, geldt een maximum aankoop van 90,- per jaar omgerekend 180 parkeeruren. Hotelkaarten Kaartjes zijn te koop van 1, 2, 4, 6 en 12 uur. De kosten zijn 0.90 per uur. Ook bij de hotelpas bestaat de mogelijkheid om meerdere kaartjes per parkeertransactie te gebruiken. Er wordt gewerkt aan een definitieve oplossing van het probleem. Mocht u nog vragen hebben, neem dan gerust contact met ons op via telefoon nummer 14 0118 of via de mail parkeerbeheer@middelburg.nl. Onze excuses voor het ongemak. Van maandag 6 juni tot en met vrijdag 10 juni worden er diverse werkzaamheden aan de Lange Jan uitgevoerd. Tijdens de werk zaamheden staat er een hoge telescoopkraan naast de toren op het Koorkerkhof. Het verkeer ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Met uitzondering van de vrijdagmiddag waarop de kraan wordt afgetuigd en op de momenten dat de kraan wordt ingezet om materialen naar boven te hijsen. Het Koorkerkhof en de Koorkerkstraat zijn dan niet bereikbaar voor verkeer. Houd hiermee rekening voor bijvoorbeeld de bevoorrading van uw winkel of de bereikbaarheid van uw woning. Te voet of per fiets blijft alles overigens, ook tijdens het afbreken, bereikbaar. Gedurende de werkzaamheden is het niet mogelijk de kerktoren te bezichtigen. De Lange Jan ondergaat een aantal onderhoudswerkzaamheden. Zo wor den de netten voor duivenwering vervangen, krijgt de grote luidklok een onderhoudsbeurt, wordt er een inspectie uitgevoerd door de monumen- tenwacht en wordt de bliksemafleiding gecontroleerd. Op zaterdag 11 juni vindt de jaarlijkse Veteranendag weer plaats. De herdenking start om 12.30 uur op het Abdijplein in Middelburg. Om 13.55 uur vertrekt de parade van vete ranen, voertuigen en muziek via de Sint Pieterstraat en de Lange Delft naar de Markt, waar het défilé wordt afgeno men. Het is de elfde keer dat de Zeeuwse Veteranendag plaatsvindt. In Zeeland wonen circa 2.600 veteranen. Tijdens de Zeeuwse Ve teranendag wordt respect betoond aan deze veteranen. Mannen en vrouwen die gediend hebben tijdens de Tweede Wereldoorlog of tijdens VN-vredesoperaties daarna. Aan het einde van de ceremonie krijgt een aantal veteranen een Draaginsigne Nobelprijs uitge reikt. In 1988 is de Nobelprijs voor de Vrede toegekend aan de dertien VN-vredesmachten die in de periode van 1948 - 1988 een vredesoperatie uitvoerden. In deze periode hebben Nederlandse militairen deelgenomen aan acht van die VN-vredesmissies. Als erkenning voor de ruim 9.000 veteranen heeft de minister van Defensie in 2015 besloten een draaginsigne 'Nobelprijs VN militai ren' in te stellen. Muzikale activiteiten De Zeeuwse Veteranendag wordt muzikaal ondersteund door de Del taband, junior drumcorps Johan Friso, Koninklijke Harmonie E.M.M. en muziekvereniging Arnemuiden. Op 11 juni vinden ook het Foto: Aart van Belzen Weekend Amateurkunsten en de Middelburgse Stadsfeesten plaats. De hele dag zijn er verschillende (muzikale) activiteiten in de binnenstad van Middelburg. In het Zeeuws Museum zijn er ten toonstellingen en kunnen kinderen medailles maken, die zij mogen uitreiken aan een veteraan. Kijk voor meer informatie op www.zeeuwseveteranendag.org en www.stadsfeestenmiddelburg.nl. W De gemeente Middelburg en Manteling nodigen Middel burgse mantelzorgers uit voor een heerlijke lunch in het Spie- geltheater. U bent van harte welkom op vrijdag 17 juni om 12.00 uur. De lunch duurt tot ongeveer 13.30 uur. Tijdens de lunch kunt u van gedachten wisselen met onder andere wethouder Saskia Sza- rafinski, ambtenaren en klanton dersteuners van de gemeente Middelburg en medewerkers van Manteling. De gemeente wil heel graag van u horen waar u in de praktijk tegen aan loopt als mantelzorger, welke dingen voor u belangrijk zijn en waar u het beste mee geholpen bent. De gemeente hoopt van u veel suggesties en tips te krijgen om in het gemeente beleid mee te nemen. En natuurlijk hoopt de gemeente ook dat u geniet van het eten en de ontmoe ting met andere mantelzorgers. Na afloop krijgen de deelnemers een verslag van de bijeenkomst toegestuurd met de vragen en suggesties en de acties die daar uit voort vloeien. Aanmelden kan tot 15 juni bij Manteling: 0118-553530/ info@mantelingwalcheren.nl. Op zaterdag 4 juni vond op sportpark De Kruitmolen het drukbezochte wijkfeest Dauwen daele plaats. Het feest werd geopend met een spectaculaire roofvogelshow. Inwoners konden de hele middaag genieten van een gevarieerd programma. Het doel van het feest was om mensen samen te brengen met sport, spel én eten. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2016 | | pagina 9