II f Het woord aan raadslid Clement Remijnse Commissievergaderingen in juni Beste lezers en inwoners van de gemeente Middelburg, Wat leuk om weer een artikeltje voor de Faam te schrijven. Het is goed om tussen alle bedrijven door af en toe gewoon eens even stil te staan bij een niet voor iedereen alle daags thema. Cultuur is zo'n thema. Nu denkt u misschien 'daar heb ik niets mee', maar "cultuur is alles wat door mensen wordt voortge bracht", aldus Wikikids. Ook is cultuur "ontroerend, verrassend en verbindend", aldus de nu lopende Anjeractie van het Prins Bernhard cultuurfonds. En dat verbindende onderschrijven wij als Christenunie, net als het uitgangspunt dat kunst en cultuur ondersteuning waard zijn. Ja, vraagt u dan mogelijk: 'Is dan alles wat door mensen wordt voortgebracht ondersteuning waard?' En, daarmee komen we nu precies bij wat wij ons als fractie ook al enige tijd afvragen. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BE STEMMINGSPLAN 'WOONGEBIED SPRENCKLAAN' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 23 mei 2016 het bestemmingsplan "Woongebied Sprencklaan" gewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling ten behoeve van twaalf vrije kavels voor vrijstaande of tweeonder-één-kap woningen en zeven patio woningen. Het plangebied ligt direct ten noordwesten van de oude binnenstad van Middelburg en sluit in zuidoostelijke richting aan op het bestaande stedelijke gebied van Middelburg en het huidige straatpatroon van de Sprencklaan. In het kader van voormelde procedure zijn drie zienswijzen tegen het bestemmingsplan ingediend. Het gemeentebestuur heeft deze en andere reacties in de zienswijzennota beantwoord. In het bestemmingsplan zijn de aanpassingen naar aanleiding hiervan verwerkt. De zienswijzennota is als bijlage bij het bestemmingsplan in te zien. Het gewijzigd vastgestelde bestemmings plan ligt vanaf 9 juni 2016 tot en met 20 juli 2016 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3 in Middelburg. Het bestemmingsplan is ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg. nl onder inwoners wonen en verbouwen bestemmingsplannen plannen in pro cedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NLIMRO.0687.BPNOWWGSPL-VG01 Tegen de gewijzigde vaststelling van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van ter inzage legging beroep bij de Raad van State worden ingesteld. Van deze mogelijkheid kunnen gebruikma ken: een belanghebbende die een zienswijze tegen het ontwerpbestemmingsplan heeft een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze tegen het ontwerpbestemmings- plat) bij de gemeenteraad naar voren te brengen; een belanghebbende voor zover het be roep wordt ingesteld tegen de wijzigingen die de raad bij de vaststelling in net plan heeft aangebracht. Het beroepschrift moet gestuurd worden naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde Foto: Aart van Be/zen Eind vorig jaar hebben we met verschillende cultuurinstellingen over de gemeentelijke bezuinigingen gesproken. Begin dit jaar zijn er door het college voorstellen gedaan voor verkenning van een Walchers Cultuurprofiel. In de maatschappij zien we een trend waarbij mensen zich steeds minder binden aan instellingen en instituten. Binnen de kunst- en cultuursector spreekt men beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'ESSENVELT' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruim telijke ordening (Wro) ligt het ontwerpbestem mingsplan Essenvelt vanaf 9 juni 2016 tot en met 20 juli 2016 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemminasplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPESV-ON01 Het plangebied grenst aan de noordzijde aan de wijken Erasmuswijk en Reijers- hove. De grens wordt hier gevormd door de Oosterse Lageweg en de Reijersweg. De westzijde grenst aan het kanaal door Walcheren met daarlangs het NS-spoor en een volkstuinencomplex. De oostzijde wordt begrensd door de Torenweg. De zuidkant van Essenvelt grenst aan de geledingszone Middelburg - Vlissingen. Het bestemmingsplan maakt de nieuwe woonwijk Essenvelt planologisch mogelijk. In het bestemmingsplan wordt de bouw van ten hoogste 400 woningen en appartementen mogelijk gemaakt. Ook zorgt de wijk voor een landschappelijke afronding van de stad lussen Middelburg en Vlissingen. Het vooronlwerpbestemmingsplan heeft vanaf 8 oktober 2015 toten met 18 november 2015 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmings plan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 16 februari 2016 hebben besloten tot wijzi ging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (84ste wijziging). Deze wijziging betreft het herstellen van re dactionele onvolkomenheden (artikelen 1:1, 3:4:1:2, 15:1:15:3, 15:1:15:7, 15:1:15:9 en 16:1:2 van de Arbeidsvoorwaardenrege ling). van een beweging naar genialiteit en ambacht. Verder zullen we dit jaar het cultuuraanbod nog bespreken bij de herziening van gemeentelijke taken. Reden genoeg om ook nog eens goed na te denken over ons Middelburgs cultuuraanbod en de rol van de gemeente daarbij. Samen met anderen willen wij dan ook graag stilstaan bij vragen als: Hoe kunnen we de verscheiden heid en toegankelijkheid, ook voor christenen, van het kunst- en cultuu raanbod vergroten? Hoe kunnen we startende kunstenaars en tijdelijke collectieven ondersteunen? Hoe goed en aantrekkelijk is ons kunst en cultuuraanbod voor toeristen? Hoe draagt het cultuuraanbod bij aan de borging van ons Zeeuws erfgoed? Al met al een thema dat het waard is om bij stil te staan. Clement Remijnse Raadslid CU Burgemeester en wethouders van Middelburg maken voorts bekend dat zij in de vergade ring van 15 maart 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (85ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van het studie- en voorbereidend examenverlof in het kader van de studiefaciliteitenregeling voor bij de gemeente werkzame ambtenaren (artikelen 17:4:1:9 en 17:4:1:10 van de Arbeidsvoorwaardenregeling). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken voorts bekend dat zij in de vergade ring van 19 april 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (86ste wijziging). Deze wijziging betreft het doorvoeren van aandachtspunten in verband met de invoering van net nieuwe hoofdstuk 3 van de CAR (artikelen 1:1, 3:27, 10d:2, 10d:26 en 10d:31 van de Arbeidsvoorwaardenrege ling). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken voorts bekend dat zij in de vergade ring van 25 april 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (87ste wijziging). Deze wijziging betreft het wijzigen van de salarisbedragen voor bij de gemeente werkzame ambtenaren in het kader van de Cao Gemeenten 2016 - 2017 (bijlage 12, 2a, 2b, 2c en 4 van de Arbeidsvoorwaar denregeling). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken tenslotte bekend dat zij in de verga dering van 17 mei 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (88ste wijziging). Deze wijziging betreft het wijzigen van de leeftijdsafhankelijke factoren in het kader van het FLO- overgangsrecht (artikel 9b:22a en 9b:45o van de Arbeidsvoorwaardenrege ling). De wijzigingen 84 en 85 treden in werking op 16 juni 2016. De wijzigingen 86 en 88 treden met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2016. De wijziging 87 treedt deels in werking op 1 januari 2016 en deels op 1 januari 201/. Alle wijzigingen liggen voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 9 juni 2016 tot 2 september 2016) ter inzage in de informatiehoek van het stads kantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Veerseweg 37 en de Ooster- scheldestraat 177 gelegen parkeervak, - behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 27 juni. De commissievergade ringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 15 juni. Op maandag 20 juni vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 21 juni. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u be zwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belangheb bende die redelijkerwijs kan worden verwe ten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indie nen. U vindt het webformulier via: www.mid- delburg.nl Bestuur en Organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 168 voor natuurlijke per sonen (individuele personen) en 334 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Het volledige verkeersbe- sluit ligt op het stadskantoor bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving ter inzage. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Hazenburg fase la (kavel 1, 2 en 3), Arnemuiden: bouw 1 vrijstaande woningen 1 2-onder-l-kapwoning (152893) (25-5). Jan Campertstraat 41: wijziging op d.d. 20 april 2016 verleende omgevings vergunning voor bouwen woning (wijzi ging betreft verplaatsen van de woning op de kavel en het smaller uitvoeren van de aanbouw) (kavel 69) (139428) (23-5). Kotter 4 t/m 18, Arnemuiden: bouw 8 woningen (132815) (27-5). Lange Delft 50: wijzigen reclame en schilderen winkelpui (27-5). Langeviele 27: aanbrengen markies (31-5). Langeviele 82: wijzigen reclame (27-5). Sint Janstraat 62-64: (30-51. Zuidsingel 118: plaatsen dakvenster (24-5), Verwerijstraat 25: plaatsen (buiten) trap |31-5). Waldammeweg 2: dakrenovatie (26-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): ChrisHaanpolderweg 6, Arnemui den: bouw woning (151232) (2-6). Heerlijkheidsweg 3: bouw autowas- park (141710) (1-6)! Jan Campertstraat 41: wijziging op d.d. 20 april 2016 verleende omge vingsvergunning voor bouwen woning (wijziging betreft verplaatsen woning op de kavel en het smaller uitvoeren van de aanbouw) (kavel 69) (139428) (27-5). Kleverskerkseweg 3-5: wijziging gebruik bouwwerk (2-6). Lange Delft 2A: wijzigen reclame (3-6). Nieuwstraat 47: uitvoeren herstelwerk zaamheden (30-5). Sint Janstraat 62-64: wijzigen achter gevel en uitvoeren herstelwerkzaamheden (3-6). Wilhelminapolder 2 t/m 16 (even nrs.) en 7 t/m 19 (oneven nrs.), Ar nemuiden: bouw 15 recreatiewoningen 151232)(2-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken ng de tussen hggkjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. MELDING VAN DE VEILIGHEIDSREGIO ZEELAND Op 2 februari 2016 is een melding in het kader van het Activiteitenbesluit ontvangen van de VeiligheidsRegio Zeeland voor de locatie gelegen aan de Stromenweg 7 in Middelburg. Het betreft een melding voor het uitbreiden van de ademluchtwerkplaats en het realiseren van een opslagruimte voor ademluchttoestellen. Indien daaraan behoefte bestaat, kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij RUD Zeeland, telefoonnum mer (0115) 74 51 65. De melding is geregis treerd onder nummer M-ACT162240.

de Faam | 2016 | | pagina 8