a kf Fusie TENT 1 mmm m je&ïïü VEE Nieuw boek over het verleden en de toekomst van de boulevard Vierdagen wandelen door Veere Leer de boosheid overwinnen Natuurlijke oplossing bij spierpijn en stijve gewrichten Wat brengt een fusie? Gaat de kwaliteit omhoog? Wor den de tarieven gunstiger? 1IJ WIL VEEL MEER DAN KINDEREN KRIJCiEN. GjEEFT U HAAR DE KANS? CAMPINGSERVICE www.tentplus.nl Voor een snel herstel op lichaamseigen manier Hobby Cadeau 20% KORTING Jacques Cats reikte het eerste exemplaar donderdag uit aan burge meester Bas van den Tillaar van Vlissingen. FOTO: Anita Eijlers WETHOUDER SEM STROOSNIJDER Samenvoegen van organisaties is niet altijd de beste, laat staan de enige optie. En vaak zie je fusies dan ook ontsporen en ver zanden in goede intenties. Daarom moet er bij een fusie ook altijd gedacht worden vanuit de klant, wat brengt de fusie voor mijn klanten? Gaat de kwali teit omhoog? Worden de tarieven gunstiger? Wordt de dienst verlening beter? Als op geen van deze vragen het juiste ant- Zelfs Middelburgers zijn ge fascineerd door de Boulevard van Vlissingen. in ieder geval oud-PZC journalist/publicist Jacques Cats (1941). Oe Mid delburger schreef een boek over alle facetten van deze unieke toeristische trekpleis ter. door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Hij gaf 'Boule vard -Straat aan Zee' in eigen beheer uit en reikte het eerste exemplaar donderdag uit in Panorama Walcheren in de Machinefabriek, voor het pa neel van het boulevardpanora ma. Cats had voor de presenta tie van zijn nieuwe boek mensen uitgenodigd die ook in het boek worden beschre ven en die op hun eigen ma nier iets te maken hebben met het unieke karakter van de promenade aan de Wester- schelde. Cats beschreef niet alleen de geschiedenis van de boulevard, maar keek ook naar de actuele stand van zaken qua functie, de infrastructuur, de visserij, de scheepvaart. Daarnaast blikt hij ook vooruit. Artistiek leider van Panorama Walcheren Jo Dumon Tak gaf uitleg over de totstandkoming van het panorama van de bou levard, zoals het te zien is in de Machinefabriek. Michiel Snoek, boulevardbewoner en verzamelaar van alles wat met Vlissingen te maken heeft, ver telde hoe het is om op de bou levard te wonen. Ron de Jonge las een gedicht over de boule vard en AW-beheerdirectielid Jprgen Geurts onthulde plan nen voor nieuwbouw van het aloude icoon Hotel Britannia. Want dat hotel behoorde tot de eerste bebouwing in een duingebied wat uiteindelijk la ter de Vlissingse boulevard zou worden. Het hotel was het stralend middelpunt van de stad en velen schudden met het hoofd wanneer zij tijdens een rondje boulevard langs dit bouwval wandelen. Volgens Geurts wordt al 16 jaar pogin gen in het werk gesteld voor ontwikkeling en de herbouw van dit 'landmark.' AW beheer is in gesprek met een aantal hotelexploitanten en wanneer die toehappen, kan Britannia opnieuw verrijzen. Onno Bak ker (De Cultuurwerf) liet in zijn toespraak weten dat hij wat van de oude grandeur van vroeger wil terugbrengen als straks het Onderstroomfestival wordt gehouden en het terrein rondom het oude hotel dienst zal doen als het festivalhart. In het boek van Cats worden de plannen en het ontwerp zoals die er nu zijn voor nieuwbouw van Britannia onthuld. Of die ook op die manier uitgevoerd worden, blijft echter een vraagteken. Daarnaast bevat het boek een reeks prachtige foto's. Met ruime aandacht voor de visserij, de scheep vaart, het vermaak en de schoonheid. De verhalen die Cats beschreef over de zes kilo meter (inclusief de Groene Boulevard) lange boulevard in al zijn facetten. 'Boulevard -Straat aan Zee' is voor 21,50' euro te koop bij de boekhandel en bij de auteur via jacquesca- ts@zeelandnet.nl. VEERE - Van 14 tot en met 17 juni kan er weer vier avonden heerlijk gewandeld worden in Veere. De start is in De Koren maat Kerkstraat 6. De inschrijving is op dinsdag 14 juni. De start van de wan deling is om 19.00 uur. Er zijn prachtige routes uitgezet over de wallen en door het bos. Het inschrijfgeld voor deze vier avonden is 4,50. Alle deelnemers ontvangen een medaille. De A-vierdaagse woord komt, fuseer dan niet. Als tweede is het belangrijk om pretenties direct de deur uit te zetten. Er hoeft geen nieuw hoofdgebouw te ko men, de directeur hoeft niet meer te gaan verdienen en als je dezelfde naam kunt hou den, dan hoeft niet al het briefpapier te worden vervan gen. En als laatste, misschien wel de belangrijkste, belanghou- ders van beide organisaties moeten bereid zijn om over hun eigen ego heen te stap pen. Net als bij samenwer king, verlies je iri een fusie een beetje zeggenschap, maar als aan voorwaarde 1 en 2 is voldaan krijg je er wellicht een sterkere organisatie voor te rug. Als je niet bereid bent dat wat van jou is te delen, dan is ie dere vorm van samenwerking (inclusief een fusie) bij voor baat onmogelijk. wordt verzorgd door de wan delsportvereniging 't Zand. Voor inlichtingen: annekejakobsen@gmail of 0118-552306 In Malawi worden veel meisjes rond hun VJ 15e al moeder. Edukans werkt aan onderwijs waarin meisjes óók leren voor zichzelf op te E DU KANS komen. Onderwijs is de kans van hun leven. onde"^ w» «kj» Geeft u een meisje die kans? sms KANS naar 4333 en geef een meisje in een ontwikkelingsland onderwijs Déijeste plaats voor .J)jr beste kampeerartikelen... vandaag besteld, en geleverd. MIDOELBURG - Bij scheldpar tijen, driftbuien en fysiek ge weld heb je sneller door dat iemand boos is dan bij de sub tielere varianten van agressie. Kleine irritaties, stille verwijten en dagelijkse ergernissen lij ken onvermijdelijk bij het le ven te horen. Als je leven je lief is eri je hebt geen zin (meer) om je te verliezen in destruc tieve emoties, dan kun je leren hoe je op een minder schade lijke manier frustraties kunt rechtzetten. Boosheid Over winnen zorgt voor inzicht in je irritatie of woedeaanvallen. De bijeenkomst is zondag 12 juni van 14.00 tot 17.00 uur bij aan de Bellinkstraat 31 in Middel burg. www.bksa.org Stijve gewrichten bij het opstaan? Intensief gesport? Spierpijn in de armen na het tuinieren? Of een stijve nek of schouders na een lange werkdag? Bijna de helft van de Nederlanders heeft regelmatig tot dagelijks last van spierpijn en stijve gewrichten. Wat helpt? De doorbloeding bevorderen! Doorbloeding bevorderen Spierpijn en stijve gewrichten worden vaak veroorzaakt door een ophoping van afvalstoffen in de spieren of gewrichten. Met name rug (58%), nek (40%) en schouders (40%) zijn belangrijke 'pijnpunten', blijkt uit onderzoek. Het be vorderen van de doorbloe ding bespoedigt het herstel van spierpijn en stijve ge wrichten. Hierdoor zorgt het lichaam op natuurlijke wijze voor een snellere afvoer van afvalstoffen en de aanvoer van voedingsstoffen, waardoor weef sels eerder herstellen. Natuurlijke oplossing A. Vogel Atrosan Spier- en Gewrichtsgel* is pijnstillend bij spierpijn en stijve gewrichten. Het is makkelijk smeerbaar en trekt snel in de huid. Het bevat een zeer hoge concentratie Arnica montana dat zorgt voor een snelle en effectieve stimulering van de lokale door bloeding. Daardoor krijgt uw lichaam krachtige ondersteu ning bij het herstel van de weefsels. Zo bent u sneller weer soepel en kunt u weer doen en laten wat u zelf wilt. 'Beoordeeld met een 9,2 door gebruikers' Pijnlijke gewrichten? Reuma? Heeft u milde gewrichtspijn of reumatische pijn, zoals artrose, artritis, fibromyalgie of jicht? A.Vogel Atrosan tabletten* is een natuurlijk pijnstiller op ba sis van Harpagophytum. tS Adviesprijs is 9,99 (100ml) Persoonlijk advies Meer weten over natuurlijke ondersteuning bij spierpijn, stijve gewrichten of reuma tische pijn? Bel de A.Vogel gezondheidslijn op 0900- 246 46 46 of kijk op avogel.nl *Traditioneel kruidengeneesmid- del. Lees voor gebruik de bijsluiter. De toepassing is uitsluitend geba seerd op traditioneel gebruik. Verkrijgbaar bij drogisterijen, apo theken, gezondheidswinkels. De gel is ook verkrijgbaar bij super markten. van 11 t/m 14 juni op alle hobby artikelen! m.u.v nieuwe artikelen Winkel: Arnesteinweg 50, Middelburg Telefoon 0118 - 47 54 54 GEMEENTE BEKENDMAKINGEN Bekendmakingen van de gemeente Veere worden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen bekijken via www.officielebekendmakingen.nl. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. fu- Veel mensen, tisch over. Als je de krant openslaat dan staat het er vol mee, fusies! Energiemaatschappijen, woningcorporaties, ziekenhuizen, zorgverleners* etc. Het lijkt wel het wondermiddel voor alle moeilijke om standigheden. Te weinig klanten, fuse ren! Te hoge kosten, fuseren! Moeite om hoogwaardige arbeidskrachten te vinden, seren! Te weinig bestuurlijke kracht, fuseren! waaronder die bij de SP, zijn hier behoorlijk scep-

de Faam | 2016 | | pagina 7