100% Wonen Groene omgeving maar dicht bij de gezelligheid van de stad Afsluiten van de hypotheek blijft een bijzonder project Zonnepaneel goedkoper Design op de Stadsfeesten Smullen van de barbecue 21 WOENSDAG 8 JUNI 2016 «fi? Hij is geboren en getogen in Middelburg; Michaël Strenk van architectenbureau WTS Architecten in Vlissingen. Samen met zijn vriendin heeft hij een woning gekocht in de nieuwbouw wijk Rittenburg, direct gelegen aan de rand van het groene en waterrijke stadspark Toorenvliedt in Middelburg. door Conny den Heijer MIDDELBURG - Hier worden de komende jaren 150 tot 230 woningen gerealiseerd. Strenk is 27 jaar en zelf dus ar chitect. Hij is onder de indruk van het nieuwe bouwplan dat er ligt. Hij vertelt: "Deze nieu we woonwijk ligt op een prachtige locatie, in de vrije natuur aan de rand van park Toorenvliedt. Je bent er om sloten door groen en ruimte maar slechts vijf minuten van de gezelligheid van de stad. De omslotenheid zorgt voor een compacte wijk met een geborgen gevoel. De architec tuur is geïnspireerd op de ja ren '20 en refereert aan de- Nadorstweg. Het plan biedt ruimte aan zowel traditionele als meer moderne interpreta ties van die stijl. Deze diversi teit is terug te zien in de wo ningtypen van rijwoningen, tweekappers, driekappers, ap partementen, levensloopbe- stendige woningen en vrije kavels. Wij als starters prijzen ons gelukkig met een rijwo- ning bestaande uit een open leefruimte, drie slaapkamers, een ruime zolderverdieping en tuin op het zuiden. Dit voor Michaël Strenk is enthousiast over de aankoop van de woning in de nieuwbouwwijk Rittenburg. FOTO: Conny den Heijer In de nieuwbouwwijk Rittenburg worden de komende Jaren zo'n 150 tot 230 woningen gerealiseerd. De archi tectuur refereert aan de jaren '20. Er worden verschil lende woningen gebouwd, variërend van tweekappers tot appartementen. een prijs vanaf 175.000 euro exclusief de badkamer en de keuken, die we zelf nog vorm gegeven hebben." Zoveel mensen, zoveel wen sen. De ene koper wil een uit bouw aan de woning, de an der wil een dakkapel of openslaande tuindeuren. Of men wil de keuken aan de an dere kant van het huis. "Alles is nog mogelijk bij nieuwbouw" vertelt Michaël. "Je kunt de bouwtekeningen gedeeltelijk naar eigen wens laten aanpassen. Voor de vrije kavels geldt nog meer vrijheid voor unieke woonwensen. Zo ontwierpen we een landelijke woning met een rieten kap en een moderne levensloopbe- stendige tweekapper met een villa-achtige uitstraling. Beide passen in de sfeervolle setting van deze parkomgeving en zijn het resultaat van de wijze waarop ons architectenbu reau elke nieuwe opdracht aanvliegt." Op het nieuwe huis van Strenk en zijn vriendin wor den momenteel de dakpan nen gelegd. Begin oktober moet het huis klaar zijn. Dan kan het stel gaan schilderen, de vloer leggen en gordijnen ophangen en hun prachtige nieuwbouwwoning voor de feestdagen betrekken. De woningen in de wijk Rit tenburg worden verkocht door Faasse Fermont Make laardij in Goes en Makelaar Schutting en Partners in Mid delburg. De bouw van de wo ningen wordt onder andere uitgevoerd door Aannemings bedrijf Fraanje B.V. uit 's-Heer Arendkerke. Momenteel is fase 2 van de bouw gestart, fase 3 is in de verkoop en er zijn nog enkele vrije kavels te koop. Voor meer informatie, tekeningen, sfeerimpressies en plattegronden, kijk op de website www.woneninritten- burg.nl. Onderzoeksbureau Motivac- tion heeft ruim duizend Ne derlandse huizenkopers be vraagd op hun bevindingen omtrent het kopen van een huis. In het onderzoek is on derscheid gemaakt tussen het onderhandelingstraject bij de koop van een woning en het traject om een hypo theek af te sluiten. In de uit komsten van dit onderzoek zullen velen die net een huis gekocht hebben of die mo menteel in een aankooppro cedure zitten zichzelf her kennen. VLISSINGEN - Een huis kopen wordt door bijna de helft van de huizenkopers in Zeeland namelijk ervaren als een inge wikkeld traject. Vooral de keu ze voor de juiste hypotheek is moeilijk, zo geeft 47 procent van de onderzochte huizen kopers aan. Daarnaast gaat voor velen het proces om een hypotheek af te sluiten ook gepaard met ergernissen. Iets meer dan vier op de tien hui zenkopers, 42 procent om pre cies te zijn, ergert zich tijdens het regelen van een hypo theek. Soepel Geduld is een schone zaak. Dat geldt in het hele leven en ook het kooptraject van een huis blijkt deze oude volks wijsheid niet te logenstraffen. Tijdens het onderhandelings traject vinden Zeeuwse hui zenkopers het wachten op een reactie van de tegenpartij het moeilijkste deel van dat traject. Zeeuwen blijken het ongedul digst van alle Nederlanders te zijn. Ook de totale duur van het onderhandelingstraject en het onderhandelen over de prijs wordt lastig gevonden. een meerderheid van de Zeeuwen, 58 procent, vindt het traject over het algemeen wel soepel verlopen. Hypotheek Als er eenmaal overeenstem ming bereikt is tussen de ver kopende en de kopende partij over de prijs van het huis, moet een de juiste hypo- theekvorm gekozen worden. Dat is niet iets wat een parti culier dagelijks doet en veel kopers vinden dat dus logi scherwijs ingewikkelde mate rie. met name het lange wachten totdat alle adminis tratie is afgerond en het ge bruik van ingewikkelde juridi sche termen wordt lastig gevonden. Wij hier in Zeeland hebben Took wel reden om ongeduldig te worden, zo blijkt uit dit onderzoek. Het geduld van de Zeeuwen wordt tijden het regelen van de hy- Een huis kopen wordt door de helft van de huizenkopers in Zeeland ervaren als een ingewikkeld traject. AFBEELDING: PR potheek ook op de proef ge steld. De wachttijd is volgens de ondervraagden hier in Zeeland anderhalf keer zo lang als in de rest van Neder land. 47% van de Zeeuwse kopers vindt de keuze voor de hypotheek iastig. Een goed advies kan veel zorgen wegnemen. Een hypotheek sluit je immers af voor een lange periode. VLISSINGEN - De prijs van zonnepanelen blijft dalen. De afgelopen vijf jaar is deze met bijna een kwart gedaald. Dat blijkt uit een prijsinventarisatie van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. De prijs daalde minder spectaculair dan in de vijf jaar ervoor. Tussen 2006 en 2011 hal veerden de prijzen. Een set van tien panelen kost nu 4.600 euro, een vergelijk baar systeem kostte in 2011 nog 5.900 euro. Milieu Centraal berekende de prij zen inclusief installatie en omvormer. De jaarlijkse opbrengst van tien zonne panelen is ruim 2.200 kWh elektriciteit, een gemiddeld huishouden gebruikt per jaar 3.300 kWh. Bij de hui dige stroomprijs levert dat 450 euro op. Het rende ment van een investering in zonnepanelen is verge lijkbaar met een rente van 5 procent op een spaarre kening. MIDDELBURG - Wat is de sign en wat doet een ont werper? Tijdens de Stads- feeste Middelburg op 10 en 11 juni geeft Designdoch ters een kijkje in de design keuken. Met dit tweedaag se evenement wil Designdochters zowel de relatie tussen ontwerper en verkoper als de relatie tussen ontwerper en con sument verkleinen. Zo staan er onder andere de signworkshops in het Fa- blab en exposities over winkelbeleving op het pro gramma. Deelnemende ontwerpers van Zeeuwse bodem zijn: Bastiaan de Nennie, Anouk van de Sande, Kevin Caboor, Tom de Smit, Marieke van der Perk en Onno Adriaanse. Kijk voor meer informatie op www.stadsfeestenmid- delburg.nl. KOUDEKERKE, - Komende wekèn zijn de Nationale BBQ-dagen. Tijdens deze dagen is bij Intratuin Kou- dekerke aandacht voor het kokkerellen buiten. Op woensdag 8 juni, zaterdag 11 juni en woensdag 15 juni èn zaterdag 19 juni zijn er tussen 12.30 en 16.30 uur diverse demonstraties en proeverijen. Bezoekers kunnen genieten van hamburgers van Slagerij Gillissen, oliehom mayo en Jack Daniels sauzen. In schrijven voor de BBQ-workshop op 24 juni kan via de klantenservice bij Intratuin.

de Faam | 2016 | | pagina 21