Langer thuis wonen, hoe kan dat? BIJ EMTÉ VLISSINGEN EN KOUPEKERKE Appelflappen D.E. koffie 21.96-29.96 Antislipcursus nu met 50 procent korting 12 WOENSDAG 8 JUNI 2016 De Goudsche Waegh 48+ gesneden kaas jong, jong belegen, belegen, extra belegen, oud, jong komijn, jong belegen komijn of geitenkaas, pakje 150/190 gram 3 stuks alle soorten, 4 pakken of zakken a 500 gram WAEGH EMTÉ Koudekerke: Badhuisstraat 6 Z 0118 55 13 40 EMTÉ Vlissingen: van Hogendorpweg 93 0118 46 57 81 Senioren blijven steeds langer in hun vertrouwde omgeving wonen. Senior Service ondersteunt senioren die langer zelfstandig thuis willen blijven wonen. Mevrouw Kievit is 88 jaar en woont nog steeds in haar eigen huis. Sinds het overlij den van haar man staat ze er vaak alleen voor: "Voorheen deed je alles samen en was er altijd wel iemand in de buurt. Ik vind het moeilijk om bepaalde praktische din gen nu alleen te doen, zoals boodschappen of wanneer ik naar het ziekenhuis moet voor een afspraak." Dochter Flora komt elke woensdag maar dit is niet genoeg. Flora werkt twee endertig uur per week en woont ver weg. Mevrouw Kievit wil haar kinderen niet tot last zijn en gaat daar om regelmatig op stap met Marjolein. Marjolein werkt bij Senior Service en is en kele maanden geleden voor gesteld aan mevrouw Kievit via een zorgvuldige selec tieprocedure. Marjolein en mevrouw Kievit hebben echt een klik, vooral omdat ze veel interesses delen. Wat begon als praktische onder steuning, groeide uit tot een hechte band. Mevrouw Kie vit: "We doen ook veel leuke dingen samen." Overbelaste mantelzorgers In 2015 voelde 10% van de Tussen medewerker Marjolein en mevrouw Kievit is een hechte band ontstaan. mantelzorgers zich over belast. De overheid vraagt meer van de familie en be staande mantel. Het pro bleem is echter dat zij vaak niet om de hoek wonen. De kinderen willen wel, maar dit gaat gewoon niet altijd. Oogje in het zeil Eet mijn vader regelmatig? Wie houdt 's nachts mijn moeder in de gaten na haar ziekenhuisopname? Het zijn vragen waar een mantelzor- ger dagelijks mee rondloopt. Straks staat de vakantie voor de deur, maar je kunt niet genieten als er zorgen zijn over vader of moeder. Als Flora op vakantie gaat, komt Marjolein vaker langs om te kijken hoe het met mevrouw Kievit gaat. Op die manier is er altijd iemand in de buurt waar je op kunt rekenen. Steun van overheid Veel mensen weten niet dat 60% van de cliënten Senior Service betaalt vanuit een PersoonsgebondenBudget (PGB) of de WMO. Iedereen in Nederland die niet op ei gen kracht zelfredzaam is, heeft recht op ondersteu ning. Senior Service is ge specialiseerd in alle potjes Win Hittegolf van Suzanne Vermeer Klik&Win die beschikbaar zijn van uit de overheid, ook wel de PGB-regelhulp genoemd. De regiocoördinator kijkt samen met de cliënt wat er mogelijk is en regelt dit van A tot Z. Senior Service is de oudste mantelzorgorganisatie van Nederland. De coördinator zorgt ervoor dat er een vaste medewerker uit de buurt bij de cliënt over de vloer komt. De medewerkers van Senior Service houden veel van se nioren en het is hun missie om een bijdrage te leveren aan langer thuis wonen in Nederland. Wilt u weten hoe Senior Service u'of uw ouders ondersteuning kan bieden? Ga dan nu naar se- niorservice.nl en maak ken nis op de website met uw lokale coördinator. Senior Service Ondersteunt sinds 1995 senioren Lokaal door heel Nederland Eenmalig of vast Eerste maand 20% korting Bel gratis voor de mo gelijkheden op werk dagen tussen 09.00 en 17.00 uur 0800 -1969 Voor meer informatie en tarieven bezoekt u www.seniorservice.nl. SAFETY EXPERIENCE CENTER Dit is uw kans. Een vet gave antislipcursus. Nu voor half geld. Wilt u een veilige en betere chauffeur worden? Wat doet u bij een slippar tij? Om dit te leren heeft dé Weekkrant speciaal voor alle lezers met een rijbewijs een interessante actie: Een spectaculaire antislipcursus in een BMW op het mooiste rijvaardigheidscentrum van Nederland; het Safety Expe rience Center in Rosmalen (bij Den Bosch). Normaal is het tarief 129 euro per persoon. Voor le zers van deze krant geldt: 50% korting, twee voor de prijs van één! Deze prijs is inclusief auto en btw! De cursus bestaat uit: Korte theoriesessie Algemene voertuigbeheer- sing Rem- en uitwijkoefenin- gen Over- en onderstuurtrai ning Noodstopoefening Ijsbaan Gripcirkel Y-oefening U wordt begeleid door de beste instructeurs van Ne derland. Ook leuk voor bedrijfsuitjes en perso neelsfeesten of zakelijke meetings. Ganaar de specialeactieweb- site: www.sec-rosmalen.nl/ weekkrant en sla uw slag. U kunt op deze website een overzicht vinden van de data die beschikbaar zijn, u kunt ook kiezen voor een voucher/cadeaubon (datum nader te bepalen). Voor meer informatie, bel met nummer 0900-5060000 (30 cpm) of kijk op www. sec-rosmalen.nl/weekkrant YffitflBnTW-r: Y"-

de Faam | 2016 | | pagina 12