r r Werkzaamheden in stationstunnel Meer leren over duurzame toepassingen tijdens thematour IDEE bijeenkomst voor vrijwilligersorganisaties V Mantelzorgwandelingen Bolwerk Werkzaamheden met telescoopkraan aan Lange Jan Controlebericht NL-Alert Koninklijke onderscheidingen GEMEENTE MIDDELBURG ProRail voert momenteel herstelwerkzaamheden uit aan de reizigers tunnel bij station Middelburg. Deze werkzaamheden moeten een einde maken aan de wateroverlast in de tunnel. Er wordt gewerkt aan de vloeren, wanden, plafonds en verlichting. Ook is er meer ruimte gemaakt voor het opvangen en afvoeren van regenwater. Daarnaast worden de hekjes vervangen en neemt ProRail maatregelen om het urineren in de stationstunnel tegen te gaan. Tijdens de werk zaamheden is een deel van de tunnel afgezet, maar de aannemer zorgt ervoor dat reizigers van de tunnel gebruik kunnen blijven maken en de perrons bereikbaar blijven. Het werk aan de trappen wordt 's nachts uitgevoerd. De werkzaamheden zijn in de loop van de zomer klaar. Inwo ners en reizigers kunnen voor meer informatie contact opnemen met de afdeling Publiekscontacten van ProRail, tel. 0800 - 7767245. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg In mei en juni stellen verschillende huiseigenaren in het land hun duurzame woning open voor een thematour. In Middelburg kunt u de thematour 'Duurzaam monument' bezoeken. Samen met een groep van ongeveer 12 personen krijgt u een rondleiding in een duurzame woning. Wilt u meer weten over renoveren en verduur zamen? Dan is deze thematour een echte aanrader. Tijdens een thematour komt u meer te weten over duurzaam wonen en energiezuinig leven. Familie Thomaes-Boerbooms deelt graag hun ervaringen tijdens het verduurzamen van hun monumentale woning aan de Kinderdijk. Op de website www.duurzamehuizeroute.nl/overzicht-thema- tours kunt u zich inschrijven voor een thematour. De thematour 'Duurzaam monument in Middelburg vindt plaats op donderdagavond 2 juni om 19.30 uur. Daarnaast worden er nog tientallen andere tours in Nederland georga niseerd, denk aan Nul-op<ie-Meter woning, Passiefhuis of warmtepomp. Wilt u meer weten? Bezoek dan www.duurzamehuizenroute.nl. Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl ©GemJVIiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Van maandag 6 juni tot en met vrijdag 10 juni worden er di verse werkzaamheden aan de Lange Jan uitgevoerd. Tijdens de werkzaamheden zal er een hoge telescoopkraan naast de toren op het Koorkerkhof staan. Het verkeer ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Met uitzondering van de maan dagochtend waarop de kraan wordt opgebouwd, de vrijdag middag waarop deze weer wordt afgetuigd en op de momenten dat de kraan wordt ingezet om ma terialen naar boven te hijsen. Het Koorkerkhof en de Koorkerkstraat zijn dan niet bereikbaar voor ver keer. Houd hiermee rekening voor bijvoorbeeld de bevoorrading van uw winkel of de bereikbaarheid van uw woning. Te voet of per fiets blijft alles overigens, ook tijdens het opbouwen en afbreken, bereikbaar. Gedurende de werk zaamheden is het niet mogelijk de kerktoren te bezichtigen. De Lange Jan ondergaat een aantal onderhoudswerkzaamhe den. Zo worden de netten Foto: Aart van Betzen voor duivenwering vervangen, krijgt de grote luidklok een onderhoudsbeurt, wordt er een inspectie uitgevoerd door de monumentenwacht en wordt de bliksemafleiding gecontroleerd. Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (SWM) nodigt vrijwilligerscoör- dinatoren en bestuursleden van vrijwilligersorganisaties uit voor een interactieve avond op woensdag 8 juni, waar zij elkaar kunnen ontmoe ten en ervaringen kunnen uitwisselen. IDEE staat voor Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. De bijeenkomst start met een inhoudelijk programma met als thema het versterken van vrijwilligersbeleid. Toege licht wordt hoe organisaties in beeld kunnen brengen hoe het vrijwilligers beleid leeft en uitgevoerd wordt binnen de organisatie en wat actie- en verbeterpunten zijn. Aansluitend is er tijd en gelegenheid om elkaar informeel te spreken. De IDEE bijeenkomst vindt plaats op woensdag 8 juni van 19.00 - 21.00 uur, in Porthos (Sint Sebastiaanstraat 12). Deelname is gratis, er zijn 30 plaatsen. Kijk voor meer informatie en wijze van aanmelden op www. welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk of neem telefonisch contact op met het vrijwilligerssteunpunt (0118) 72 70 29. Maandag 6 juni rond 12.00 uur zendt de overheid een NL-Alert controlebericht uit in heel Ne derland. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist staat ingesteld om NL-Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je dus niets hoeft te doen. Wanneer je het bericht ontvangt, weet je zeker dat jouw mobiel juist is ingesteld voor NL-Alert. Zo ben je direct op de hoogte als er een noodsituatie is. Waarom NL-Alert? Stel, er breekt een grote brand uit waarbij rook, maar bijvoorbeeld ook andere gevaarlijke stoffen vrijkomen. Als je je in de omge ving bevindt en je hebt je mobiel ingesteld op NL-Alert, dan ontvang je een tekstbericht. Hierin staat specifiek wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kan doen. Dankzij NL-Alert kunnen in de directe omgeving van de noodsituatie veel mensen worden bereikt en word je beter geïnfor meerd. NL-Alert werd in Zeeland tijdens de brand in een pand in Goes op 9 april ook ingezet. Hoe werkt NL-Alert? Vanuit de meldkamer van de hulp diensten wordt een tekstbericht over een (dreigende) noodsituatie uitgezonden naar alle mobiele telefoons in de directe omgeving. De berichten zijn geen sms-be- richten, maar zogenaamde cell broadcast berichten, vergelijkbaar met een radiosignaal. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL-Alert is volledig anoniem en gratis. Hoe stel ik NL-Alert in? Heb je jouw telefoon nog niet ingesteld voor NL-Alert? Ga dan nu naar www.nl-alert.nl/instelhulp en kijk hoe je je mobiel kan instellen. Veel telefoons zijn tegenwoordig al automatisch ingesteld. Zeeland Veilig Wat kan jij zelf, voor je eigen veilig heid en dat van anderen, doen in een (dreigende) noodsituatie? Kijk op www.zeelandveilig.nl. Denk na over de gevaren in Zeeland, bereid je voor en doe het samen! De lintjesregen 2017 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2016 bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben Voor mantelzorgers uit Walcheren is er in juni de gelegenheid om onder begeleiding van een wandelcoach over het Bolwerk in Middelburg te wan delen. Tijdens de twee wandelingen op dinsdagavond 21 juni en donder dagmiddag 30 juni wordt het thema 'Hoe houd ik de balans' besproken. Het startpunt is Porthos Middelburg, St Sebastiaanstraat 12. De avond wandeling begint om 19.15 uur en de middagwandeling om 13.30 uur. De wandelingen duren ongeveer anderhalf uur en worden besloten met koffie of thee met iets lekkers. Het is de bedoeling om mantelzorgers met deze wandeling een stapje verder te helpen. Juist de combinatie van wandelen, natuur en het delen van gedachten met anderen blijkt erg goed te werken. De wandeling is onder leiding van twee ervaren wandel- coaches. Deelname is gratis, maar u moet zich wel van te voren aanmel den bij Manteling: tel. (0118) 55 35 30 of per mail met vermelding van zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenle ving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onder scheiding kunt u een voordracht indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aan vraag voor een Koninklijke onder scheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middel burg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of

de Faam | 2016 | | pagina 9