Het woord aan raadslid Ad van de Kreeke Verbod op asbestdaken in 2024 Het is altijd weer de vraag wat een interessant onderwerp is, om in 300 woorden weer te geven. Het is niet dat er niets gebeurt in Middelburg. Er gebeurt van alles. De markt voor huizen trekt weer aan, dat heeft een gunstig effect op het grondbedrijf. We hebben in het verleden nogal erg veel grond ingekocht en dit alles met geleend geld. Het aantrekken van de markt betekent dat we na vele jaren van stilstand weer grond kunnen verkopen en de schuld kunnen aflossen. Daarom is het ook slim geweest om in december jl. een woonvisie vast te stellen. Hierdoor weten we precies naar welke soort wonin gen vraag is. We proberen naarstig om onze boekhouding op orde en sluitend te krijgen. De Raad houdt secuur de vinger aan de pols bij het Sociaal Domein. Hierbij staat de privacy met stip op nummer 1 Daarnaast wordt met allerlei voorstellen gepoogd, Middelburg Foto: Aart van Be/zen een nog fijnere stad te maken dan het al is. Er zijn voorstellen om de binnenstad levendiger te maken, het culturele aanbod op peil te houden en ruimte te bieden aan de horeca om het niveau verder op te krikken. Ook de noodzaak om jongeren te betrekken bij het beleid heeft een hoge prioriteit. Toch wil ik deze rubriek ook gebruiken om in te gaan op een actueel onderwerp waar de Raad formeel niets over te zeggen heeft maar wat ook in het belang is voor de Middelburger. Ik word helemaal opgetogen van de oproep van de directeur van Zorg- saam René Smit, tot fusie van de beide ziekenhuizen. Met 380.000 inwoners in Zeeland waarvan er nog eens circa 60.000 de zieken huisfuncties afnemen buiten onze provincie, lijkt fusie echt de enige goede oplossing om voldoende ziekenhuisfuncties in Zeeland te behouden. Chapeau voor deze gedurfde stellingname waarbij over de eigen schaduw wordt heen gestapt. Ad van de Kreeke Raadslid D66 VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken de volgende verkeers maatregelen bekend: 1Op ae Breeweg wordt direct ten oosten van de aansluiting met de Laan der Verenigde Naties, een geslotenverklaring voor doorgaand vrachtverkeer ingesteld. 2. Op het gedeelte van het Molen water vanaf huisnummer 31 tot en met huisnummer 41 wordt aan beide zijden van de rijbaan een stilstaan- verbod ingesteld, en ter hoogte van huisnummer 41 wordt een voetgan gersoversteekplaats gerealiseerd. Inzage Deze besluiten liggen tot en met 13 juli 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen beta ling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (01 18) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 2 juni tot en met 13 juli 2016, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waarte gen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoor beeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij ae rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij schorsing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, Vanaf 2024 zijn asbestdaken in Nederland verboden. Het verbod beschermt mens en milieu tegen de gevaren van blootstelling aan asbest. Dit verbod geldt voor iedereen. Wacht dus niet tot 2024 of tot u een brief krijgt van de gemeente waarin u gedwongen wordt om uw dak te saneren. Het verbod geldt voor asbestdaken die in contact staan met de buiten lucht. Bijvoorbeeld golfplaten en dakleien. Het verbod geldt niet voor as besthoudend materiaal aan de binnenkant van gebouwen. Zoals asbest houdend dakbeschot of isolatiemateriaal dat onder de dakbedekking zit. En het verbod gaat alleen om dakbedekking. Dus niet om bijvoorbeeld boeidelen, dakgoten en gevelpanelen. Vaak is het wel praktisch om dit gelijk mee nemen bij een sanering. Particulieren mogen zelf hun geschroefde golfplaten (max. 35 m2 per perceel) verwijderen nadat een sloopmelding is ingediend op www. omgevingsloket.nl. Een sloopmelding is gratis, u betaalt alleen het speciale plastic waar u het asbest in verpakt. Is uw dak groter of wilt u bedrijfsmatig (of als instelling) asbest verwijderen? Dan moet u dat laten doen door een gecertificeerd bedrijf. Hoe langer u wacht, hoe duurder het wordt. Momenteel is er een subsidieregeling voor agrariërs: http://www.asbest- vanhetdak.nl én een regeling voor iedereen: http://www.rvo.nl/subsidies- regelingen/subsidieregeling-verwijderen-asbestdaken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzienin genrechter van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 168 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 334 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoekschrift om een voorlopige voor ziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www. middelburg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant gaat u naar: loket.rechtspraak.nl/bestuurs- recht. Voor digitale indiening heeft u uw DigiD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde site(s) voor de precieze voorwaarden. INSPRAAKPROCEDURE HERINRICHTING LOSKADE De gemeenteraad van Middelburg heen op 25 januari 2016 besloten de bomen op een deel van de Loskade te vervangen door nieuwe bomen omdat de wortels van de bestaande bomen de bestrating omhoog duwen. Dit betreft het gedeelte tussen de Goese Koren markt en de Touwbaan. Daarna is in overleg met bewoners en de Tuin van Zeeland een boomkeuze gemaakt. Burgemeester en wethouders maken nu bekend gelijktijdig dit gebied te willen herinrichten. Hiervoor is een voorlopig ontwerp gemaakt dat voorziet in de volgende wijzigingen ten opzichte van de huidige situatie: - de bomen worden vervangen door een Hollandse iep (de Ulmus Columnella) in de maat 30-35; - de haakse parkeervakken worden tegenaan de rijbaan gelegd, zodat het in- en uitrijden op de rijbaan plaats vindt; - achter de parkeervakken richting het kanaal wordt een groenstrook - de bestrating in de parkeervakken wordt vervangen door gebakken klinkers, in kei-formaat in de kleur roodbruin; - de ondergrondse containers worden toe gankelijk gemaakt voor mindervaliden; - ae bestrating van de busparkeer plaatsen wordt uitgevoerd in zwarte betonklinkers. De gemeente streeft naar uitvoering in het najaar van 2016. Inzage De ontwerptekening ligt zes weken ter inzage: van 2 juni tot en met 13 juli 2016. Hiervoor kunt u elke werkdag tijdens kantooruren terecht in het stads kantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen be langhebbenden mondeling of schriftelijk hun zienswijze over het ontwerp naar voren brengen. Afhankelijk van de zienswijzen zal bekeken worden of het plan aangepast moet worden. Voor een mondelinge zienswijze of voor meer in formatie kunt u contact opnemen met de uitvoerder Joos Egaebeen op telefoon nummer (0118) 67 53 08. Schriftelijke zienswijzen richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen ziens wijzen naar voren heeft gebracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank [artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eindverslag gemaakt. De vaststelling van het eind verslag wordt gepubliceerd in De Faam. Het eindverslag wordt toegezonden aan de indieners van een zienswijze. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Langstraat 57, Arnemuiden: wijzigen voorgevel en aanbrengen reclame (23-5). Molenberg 61aanbrengen markie zen (20-5). Noordstraat 30, Arnemuiden: bouw 6 appartementen (82633) (19-5). Sint Pieterstraat 35: verbouwing/ uitbreiding woning (18-5). Sir Winston Churchill-laan 49: verbouw fietsenstalling tot berging (20-5). Zilverenschorweg 1Arne muiden: bouw 8 boothuizen en 2 bruggen (Harbour Village) (152538) (18-5). Zilverenschorweg 1Arne muiden: bouw 23 parkwoningen (Harbour Village) (152542) (18-5). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arie van Driellaan 45: intern verbouwen woning (26-5). - Arnestein nr. Vlissingen-Oost (Engelandweg): aanleggen kabel t.b.v. nutsvoorzieningen (145696) (24-5). Ganzengang 8: renoveren dak, aanbrengen dakraam en plaatsen raam in zijgevel (23-5). Geersesweg, volkstuincomplex: plaatsen schuurtje (148444) (24-5). Koninginnelaan 55: realiseren stadscamping (27-5). Latijnse Schoolstraat 2: aanbren gen zonnepanelen (27-5). Laurens Stommesweg 30: bouw tuinhuisje en wijzigen voorgevel (25-5). Loskade 45: wijzigen balkon (27- Noordbolwerk 29: verhogen dak en plaatsen dakkapel (24-5). Noordweg 160: realiseren in-/uitrit (24-5). Prinseiihove 70: vergroten dak kapel voorzijde woning (23-5). Reigerstraat 9/Korte Delft IA: schilderswerkzaamheden (27-5). Seisdam 14-16: vervangen kozij nen (25-5). Wagenaarstraat 12D: aanbren gen sereens (27-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bi j burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het realiseren van 6 woonunits op de 1 e en 2e verdieping en 4 kan toorunits op de begane grond van het pand. Locatie: Brakstraat 30 t/m 30J. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 1 juni 2016 tot en met woensdag 13 juli 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Desge wenst wordt er door de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebben de die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge bracht) kan vanaf vrijdag 2 juni 2016 tot en met donderdag 14 juli 2016 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. 3 'S

de Faam | 2016 | | pagina 8