Het perfecte vaderdagcadeau! Fraai handwerk met hout in het Zeeuws Museum Kennis maken Veel jonge mensen zijn bezig met ondernemen, innoveren en leren lp», Johan Cruijff - De legende 1947-2016 La^tvu 4- y Koop in de boekhandel of bestel op weekkrant.nl/johancruijff 6 WOENSDAG 1 JUNI 2016 £JI TE mm Si KHR. "TTW 1 In het Zeeuws Museum is het project 'Handwerk' vanaf volgende week te zien. Foto: Jaap Scheeren MIDDELBURG - Op zaterdag 11 juni opent het Zeeuws Mu seum een nieuwe presentatie binnen het meerjarige project 'Handwerk'. Dit keer staat hout centraal. De hoofdrollen zijn weggelegd voor stoelenmaker Caspar Labarre, Historische Scheepswerf C.A. Meerman en leerlingen van Het Goese Lyceum. Caspar Labarre is niet zomaar een stoelenmaker. Het hout dat hij gebruikt, is af komstig van een boom die hij met eigen handen oogst, splijt en zaagt. In eindeloze, medi tatieve handelingen, schaaft en verbindt hij het hout tot een stoel. Een wonderlijke manier vah werken in een wereld waarin alles snel en fabrieksmatig geproduceerd wordt. Handwerk brengt hem samen met Cees Droste. Cees is, als scheepstimmerman bij de Meermanwërf in Arnemui- den, een meester in eeuwen oude afdichtingstechnieken. Deze specifieke kennis uit de scheepsbouw deelt hij met de stoelenmaker die zijn eigen werkwijze er sterk in herkent. Gezamenlijk nemen ze de VMBO leerlingen van de afde ling Bouwen, Wonen Interi eur van Het Goese Lyceum onder hun hoede. Die leren niet alleen de technieken van Cees en Caspar maar ook een nieuwe manier van werken. Het gebruik van alleen hand gereedschap vraagt namelijk om vakmanschap maar ook om tijd, geduld, aandacht en liefde. De opening is zaterdag 11 juni van 12.00 tot 17.00 uur. De entree en activiteiten zijn gratis. I wwwjceeuiwsmuseum.nl JOHN DE JONGE Op mijn kamer hangt een grote foto van de oude PZEM-centrale aan de Edison- weg. Zonder de in 2008 opgeblazen schoorstenen, maar toch onder hoog- 1 jP m spanning. Deze hoogspanning wordt wlIHHBy veroorzaakt door de prachtige nieuwe functie die dit gebouw inmiddels heeft. Ruim zes jaar geleden werd hier namelijk DOK41 geopend. DOK41 is een broedplaats voor innovatieve nieuwe technische en creatieve bedrijven waar kennis wordt gemaakt. Als u in de oude PZEM-centrale naar binnen gaat, ziet u vooral heel veel jonge mensen bezig met ondernemen, innoveren en leren. Deze plek biedt grote voordelen boven het werken aan nieuwe producten op een zolderkamer of in een garagebox. Er is ruimte voor ongeveer 60 bedrijven en'bedrijfjes, maar er zijn ook flexplekken die per dag kunnen worden gehuurd. De star tende ondernemers stimuleren elkaar, leren van elkaar en kun nen gebruik maken van aanwezige coaches en adviseurs. Ze hebben via DOK41 ook een voudig toegang tot de kennis en faciliteiten van de Hoge school Zeeland, van Scalda en van het University College Roosevelt. Zeeland heeft veel behoefte aan nieuwe werkge legenheid. Innovatieve tech nische- en creatieve bedrijven zijn een echte banenmotor. DOK41 op het bedrijventerrein Kenniswerf is een prachtig voorbeeld hoe we bedreigin gen kunnen omzetten in kan sen. Een oude energiecentrale waar veel mensen jarenlang hun brood hebben verdiend met de productie van stroom dient nu als broedplaats voor nieuwe kennis en nieuwe ba nen. Door het succes is er voortdurend behoefte aan nieuwe ruimte. Op 30 juni wordt met een feestelijke opening een uitbreiding met 500 m2 gevierd. Voor infor matie kunt een kijkje nemen op www.dok41.nl. Geef mensen met epilepsie ZICHT OP GENEZING Epilepsiefonds De Macht van het KI Lever deze bon in en ontvang 10,- korting bij onder andere: AKO, Blz„ Bruna, Cigo, Libris, Plantage Primera, The Read Shop en Vivant Geldig t/m 30 juni 2016. 3249 10114 Let op: nu tijdelijk (t/m 30 juni) met 10,- lezerskorting voor maar 24,95 bij gebruik van kortingscode JC2016. Normale prijs 34,95.

de Faam | 2016 | | pagina 6