D esentatie rapport commissie Balkenende Opknapbeurt voor Schroebrug en Keersluisbrug Pi ovinciale disielverordening: voor bloei verplicht maaien van akkerdistels Kom ook naar de statenvergadering Pr, Duizenden fietsers over nieuw viaduct Calishoeck Zeeland ovine m/n Z 1 L Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt Uü/ I O de Provincie Zeeland. Kijkdanopwww.zeeland.nl I uopwww.zeeland.nl/provinciaalblad Binnenkort komen plantensoorten als de akkerdistel (Cirsium arvense) en akkermelkdistel (Sonchus arvensis) weer tot bloei. Een prachtig gezicht voor de natuurliefhebber. Voor bijvoorbeeld de landbouwsector is deze plant echter een doorn in het oog. Om zoveel mogelijk overlast te voorkomen voor de omgeving, heeft de Provincie regels opgesteld. Die staan in de provinciale distelverordening. Akkerdistels leveren een belangrijke bij drage aan de biodiversiteit in Zeeland. De bloemen trekken veel insecten aan zoals bijen en vlinders. Broedvogels, zoals fazanten en eenden, vinden in akkerdistel- veldjes een veilige broedplaats. Maar voor onder andere de landbouwsector is deze plant een doorn in het oog. Eenmaal ont kiemt tussen opkomend gewas is de distel moeilijk te bestrijden. Het verwijderen van de distels is dan vaak een tijdrovende en dure klus. Na.de bloei vormen de bloemen zaadplui zen. De wind verspreidt ze net zoals bij een paardenbloem. Om overlast voor de omgeving zoveel mogelijk te voorkomen, stelde de Provincie regels op. Iedere eigenaar, dus ook gebruiker, erf pachter of vruchtgebruiker, van gronden is verplicht op eigen grond, voor zover dit landbouwgrond betreft of een strook van 30 meter daaraan grenzend, akkerdistels te maaien vóór zij in bloei komen. Deze regels leest u in de provinciale distelver ordening. Goed nabuurschap De meeste natuurgebieden in Zeeland worden beheerd door drie terreinbeherende organisaties. Dit zijn Staatsbosbeheer, Natuurmonument en en Het Zeeuwse Landschap. Met deze drie organisaties heeft de Provincie Zeeland afspraken gemaakt over het maaien van akkerdistels in de (rand)gebieden die zij beheren. Contactgegevens van deze orga nisaties staan vermeld op onze website. Als het gaat om grond in bezit van derden waarvan de distels vóór bloei nog niet zijn gemaaid, dan raden wij u aan contact op te nemen met de eigfenaar om hem of haar vriendelijk te verzoeken de distels te maaien. Mocht de grondeigenaar om welke reden "dan ook geen gehoor geven aan uw ver zoek, dan kunt u terecht bij uw gemeen te. Die is in het geval van disteloverlast bevoegd tót handhaven. Meer informatie over de Provinciale distel verordening kunt u vinden op onze website www.zeeland.nl/natuur-en-landschap/ natuurverordeningen De commissie structuurversterking en werkgelegenheid Zeeland deed de afgelopen maanden onderzoek hoe de economische structuur en werkgelegenheid in Zeeland kan worden versterkt. De commissie presenteert haar rapport 2 juni 2016 in Den Haag aan minister Henk Kamp en Commissaris van de Koning Han Polman. De commissie bèstaat naast voorzitter Jan Peter Balkenende uit Louise Gun ning-Schepers, Jan te Veldhuis, Henk Volberda en Hans Wijers. Zij hebben de afgelopen maanden gesprekken gevoerd met betrokkenen in en buiten Zeeland. Ook heeft de commissie onderzoeken en rapporten geanalyseerd die al eerder zijn verschenen en raakvlakken hebben met de Zeeuwse economie. Inwoners konden- suggesties voor de commissie insturen via een reactieformulier. In totaal zijn ruim vijftig formulieren ingestuurd en zijn vele brieven en e-mails naar het secretariaat van de commissie verzonden. Kijk voor meer informatie over de com missie op www.zeeland.nl/commissiewerkgelegenheid Op 2 juni 2016 staat het rapport van de commissie op onze website. We werken aan twee bruggen over het Kanaal door Walcheren. De hoofdrijbaan en het fietspad van de Schroebrug in Middel burg worden gereinigd, geschuurd en overgeschilderd en het brugdek van de Keersluisbrug in Vlissingen krijgt een nieuwe slijtlaag. Het werk brengt enige overlast met zich mee voor wegverkeer en scheepvaart. De werkzaamheden aan de Schroebrug duren toten met donderdag 16 juni 2016. Tijdens de opknapbeurt worden fietsers over één zijde van de brug geleid. Voor auto's geldt een wegversmalling. De Keersluisbrug in Vlissingen is tot én met vrijdag 3 juni 2016 afgesloten voor verkeer. Auto's worden omgeleid over de Sloebrug. Schepen kunnen tijdelijk beide bruggen niet passeren. Meer lezen? www.zeeland.nl/actueel/opknap- beurt-voor-schroebrug-en-keersluis- brug-0 Op vrijdag 3 juni 2016 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Staten vergadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl. Op de agenda staat de Voorjaarsnota. Hierbij twee uitspraken van Statenleden over de Voorjaarsnota. "De Sloeweg blijft ons achter volgen. Er komt een interpella tiedebat over de toepassing van bodemas onder het wegdek. Dat mag in heel Nederland toe gepast worden, maar in Zeeland niet. Dit standpunt heeft vorig jaar een enorme kostenover- schrijding tot gevolg gehad." Mark Faasse, Zeeland Lokaal "Het is lente als dag en nacht even lang zijn; het is een goede voorjaarsnota als het leidt tot inkomsten en uitgaven, die structureel in evenwicht zijn." Goos Roeland, SGP Hoewel het autoverkeer er nog niet overheen kan, rijden op zaterdag 11 juni 2016 duizenden fietsers de 80 km route van de Delta Ride for the Roses over de nieuwe aansluiting van de Sloeweg (Calishoeck). Een prachtig gezicht in het vooruitzicht! Het nieuwe viaduct verbindt Lewedorp met 's-Heerenhoek over de verbrede Sloeweg. Sinds 1A mei 2016 is deze oversteek opén voor fietsers. De nieuwe aansluiting is eind juni volledig open voor al het verkeer. De Provincie Zeeland maakt de Ride for the Roses financieel mede mogelijk met de gedeputeerden Jo-Annes de Bat en Ben de Reu als prominente ambassadeurs. We wensen iedere deelnemer veel succes toe in actie tegen kanker! "Zeg wat je vindt als jonge Zeeuw" Welke bijeenkomsten en debatten stonden er de afgelopen tijd op het programma? We ver zamelden quotes van jongeren en betrokke nen en maakten een visuele tijdlijn van de bijeenkomsten en debatten van 2016 en 2015. In het jaarverslag lees je hoe jongeren van Jouw Zeeland het ervaren om mee te denken met de Provincie Zeeland, maar ook hoe betrokken medewerkers van de Provincie en externe partijen terugkijken op de bijdrage van jongeren aan hun vraagstuk. Dit visuele jaarverslag Jouw Zeeland 2014-2015 vindt u op www.jouwzeeland.nl en dan doorklikken op nieuws en agenda. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 15 juni 2016. Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk P Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 32