Gratis je hoortoestel proberen, zonder addertjes onder het gras. ADVERTENTIE Mensen met gehoorverlies wachten gemiddeld 7 jaar voordat ze de stap naar een audicien wagen. Wat houdt hen tegen? En hoe kan een proefperiode helpen bij het wennen aan een hoortoestel? We zijn vandaag op de koffie bij Roelie Adema (62) uit Leeuwarden. Zij heeft sinds een halfjaar hoor- toestellen. Hoe kwam dat zo? "Ik ben nogal nieuwsgierig. In een kamer vol met visite wil ik twee gesprekken tegelijk kunnen volgen. Maar op een gegeven moment kon ik zelfs degene naast me helemaal niet meer verstaan." Wat zegje, wat zegje "Je wilt ook niet steeds maar vra gen: wat zegje, wat zegje. Dan ga je antwoorden geven die eigenlijk helemaal niet kloppen. Zo kon het niet langer. De maat was vol." Nü naar binnen "Ik ging even boodschappen doen. Toen liep ik langs Beter Horen en dacht: nü naar binnen! Heel impul sief. De medewerkster zei: gaat u maar even zitten, eerst een kopje koffie, doen we daarna een hoor- test. Het klikte meteen. Helemaal niks deftig of afstandelijk. Toen was ik al bijna over de streep." Alles uitproberen "Mijn audicien zei: we gaan eerst kijken welk type hoortoestel u het beste bevalt. Dat stelde me gerust. Je kunt van alles uitproberen. Tijdens de proefperiode overleg je samen en kijkje wat het lekkerste voelt. Zo'n toestel moet wel echt goed zitten hoor, anders heb je er alleen maar last van. Hoe jij het persoonlijk vindt, dat is toch het belangrijkste." Over de streep "Ongelofelijk eigenlijk, je zit er al jaren tegenaan te hikken en het is in een paar weken tijd opgelost. Achteraf denk je waar héb ik het over. Je moet gewoon een streep over. Nu is het echt heerlijk om alles weer te horen." Roelie Adema: "De wind door de bomen, de fluitende vogels, de kam door je haarecht heerlijk om alles weer te horen!' "Je zit er jaren tegenaan te hikken en het is in een paar weken opgelost." Zo'n hoortoestel, hoe voelt dat nou? Hoeveel beter gaat u er van horen? En wat zie je ervan? Beter Horen begrijpt dat u met vragen zit. Daarom krijgt u een hoortoestel, afgestemd op uw gehoor, eerst een paar weken op proef. En u zit nergens aan vast. Het begint altijd met een hoor- situatie. Dat wordt op maat voor test. Die wijst uit hoe het precies u gemaakt, is gesteld met uw gehoor. Blijkt er inderdaad sprake van gehoor- Alle tijd om te proberen verlies? Dan kiest u samen met de Is uw hoortoestel klaar, dan krijgt audicien het hoortoestel dat het u een aantal weken de tijd om te beste past bij uw persoonlijke ontdekken hoe het voelt. Probeer het overal: thuis voor de tv, in het verkeer, op een feestje. De audicien helpt u om uw hoor toestel zo in te stellen, dat het in alle situaties goed voor u werkt. Tijdens de proefperiode kunt u altijd terugkomen voor een aan passing. Pas als u en de audicien helemaal tevreden zijn, gaat u over tot aanschaf. Of niet natuur lijk, want er zijn geen verplichtingen. U zit nergens aan vast. De audicien aan het woord Als je een hoortoestel eenmaal hebt geprobeerd, kom je erachter wat je al die tijd hebt gemist. Hoe klinkt het? Wat zie je ervan? En wat nu als het echt niet bevalt? Miep Leneman, al ruim 35 jaar audicien bij Beter Horen, begrijpt die vragen als geen ander: "Als mensen een hoortoestel eenmaal hebben geprobeerd, verzuchten ze vaak dat ze het veel eerder had den moeten doen. Dan komen ze erachter wat ze al die tijd hebben gemist. Ze wachten gemiddeld 7 jaar, dat is echt heel erg lang!" Testen in alle situaties "Tijdens de proefperiode kan een klant zelf ervaren of én hoe het hoortoestel verschil maakt in het dagelijks leven. Wij adviseren om het toestel zoveel mogelijk in te houden, zodat je het in elke situ atie kunt testen. Want ondanks "Geen addertjes! Je zit echt nergens aan vast!" -Miep Leneman, audicien Beter Horen alle zorgvuldige metingen ervaar je de persoonlijke beleving van het geluid toch pas als je zelf een hoortoestel draagt." Allebei tevreden "Zeker in het begin komen bepaalde geluiden soms net wat te hard binnen. Denk aan een concert of een feestje. Voor zulke situaties kunnen we de instellingen opti maliseren. We gaan door tot we beiden tevreden zijn, de klant én ik." Zonder verplichtingen "Vrijblijvend is vrijblijvend. Wie besluit om het hoortoestel niet te houden, betaalt niks. Dus je zit echt nergens aan vast. Niemand heeft er iets aan als een toestel uiteindelijk werkeloos in de kast eindigt." Wetenschap Even wennen Door gehoorverlies krijgen de hersenen steeds minder prikkels. Zo raken ze in de loop van de tijd ontwend aan geluid. Met een hoor toestel komen geluiden ineens weer veel beter binnen. En dat is in het begin wel even wennen. Het duurt dan een tijdje voordat onze hersenen op die nieuwe prikkels zijn ingesteld. Na verloop van tijd gaan we nieuwe geluiden weer als normaal ervaren. Dat kan voor sommige mensen vermoeiend zijn. Maar het is dus gewoon een kwestie van het wat tijd geven. Je hersenenen raken vanzelf gewend. Ook een hoortoestel vrijblijvend proberen? Kom naar de winkel of meld u aan voor een proefperiode op www.beterhoren.nl. Beter Horen Vlissingen Coosje Buskenstraat 155, 0118 - 44 01 65

de Faam | 2016 | | pagina 28