Concert Brassband Apollo Nieuwe afscheids- kamer bij Compassie Uitvaartzorg Aanleg nieuwe rotonde Meliskerke valt veel duurder uit Alzheimer Nederland zoekt coördinator in Meliskerke Vier het Leven viert de Zeeuwse Zomer! Activiteiten Terra Maris concert Harmonie Voorwaarts DOMBURG - Op zaterdag 11 juni geeft Brassband Apol lo uit Domburg o.l.v Arjo Briggeman een gratis bui tenconcert op het grasveld achter de Protestantse Kerk in Domburg. Het concert begint om 19.30 uur. Er zal gespeeld worden: Four Re naissance Dances; The Boy from Menaem; Reet Petite; Funky Brass; La Bamba; The second waltz; Finlan- dia; The Irish Blessing en Spanish Trombones. ZOUTELANDE - Compassie Uitvaartzorg beschikt sinds kort over een nieuwe af- scheidskamer. In deze kamer kan familie van een overledene in alle rust, dicht bij de natuur en in huiselijke sfeer afscheid nemen van een geliefde. De filosofie is dat een overledene ook zorg en aandacht verdient. Om die reden heeft Compassie Uitvaartzorg gezocht naar een beschutte kamer, die wanneer de overledene om welke reden niet thuis kan worden opge baard, een fijn en goed alterna tief kan zijn. MELISKERKE - De krui sing Dorpsstraat-Kaas- boerweg-Blauwpoort- seweg-Burgemeester Huijsmanstraat wordt een rotonde. In 2011 formuleer de de gemeente Veere een meerjarenaanpak ver keersknelpunten. De eerste rotonde bij Aagtekerke is inmiddels klaar en kostte 230.000. De nieuwe roton de in Meliskerke kost maar liefst 395.OOO. Door Theo Rietveld Belangrijkste reden is dat de rotonde iets opschuift. De extra kosten van €165.000 worden besteed aan de aankoop van particuliere grond, het verleg gen van watergangen, minder heigebruik van bestaande fun deringen en extra werkzaam heden aan nutsvoorzieningen. Zo zal er zoveel mogelijk duurzaam worden aangelegd. De openbare verlichting wordt uitgevoerd in led; vrijgekomen niet bruikbare materialen wor den zoveel mogelijk herge bruikt en overige materialen worden afgevoerd naar erken de verwerkingsinrichtingen. Geïnteresseerde aannemers krijgen tot 7 juni aanstaande de tijd om een bestek met te keningen in te leveren. Op 15 juni wordt bekend gemaakt wie de rotonde mag aanleg gen. Het is de bedoeling dat de nieuwe rotonde bij Meliskerke tussen 29 augustus en 30 sep tember wordt aangelegd. DOMBURG - De collectan ten zijn er al, we zoeken een coördinator die hen van ma terialen wil voorzien. U bent contactpersoon voor de col lectanten. Een leuke sociale vrijwilligerstaak. De activiteit vindt lx per jaar plaats in no vember. Zonder coördinato ren kan er niet gecollecteerd worden, dus we zoeken echt heel dringend een persoon die dit wil doen. Dag in dag uit worstelen honderddui zenden mensen in Nederland met de gevolgen van demen tie. Als patiënt of als naaste. Door de vergrijzing neemt dit aantal de komende jaren snel toe waardoor 1 op de 5 mensen door de ziekte getrof fen wordt. Alzheimer is daar mee hard op weg de grootste en meest kostbare ziekte te worden in Nederland. U kunt zich opgeven of informatie inwinnen bij: Martine Ris- ke Tel. 06 - 57 59 03 49 of mail: m.riske@alzheimer-ne- derland.nl. Op de site: www. alzheimer-nederland.nl kunt u meer lezen over het werk en de activiteiten Van Alzheimer Nederland. VEERE - Ook deze zomer neemt stichting Vier het Leven weer Zeeuwse oude ren mee uit. Het zomerpro- gramma bestaat sinds 2013 grotendeels uit de prachtige klassieke concerten, die het Muziek Podium Zeeland in Veere organiseert. Ze zullen dit jaar ook weer het Ka mermuziekfestival bezoe ken, want ook dat-is vorig jaar heel goed bevallen. Als u nieuwsgierig bent naar het zomernroeramma dat Vier het Leven aanbiedt aan Zeeuwse senioren uit Wal cheren en Beveland, kunt u op de website zien waar de reis zoal naartoe gaat: www.4hetleven.nl. Als u het zomerprogramma liever thuis per post wilt ontvan gen, kan dat ook. Als u het centrale telefoonnummer in Hilversum belt, kunt u uw adres doorgeven: 035-524 51 56. Op 22 juni is Vier het Leven ook aanwezig op de zomermarkt in Ter Reede. Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium bij Terra Maris Openlucht- uur luisteren naar het verhaal van de drie tuinmannen. Jan Tuin is een deskundig voge laar, Geert Piksen weet veel van planten in het bijzonder van kruiden en Erik Speksnij der weet over alles wat leeft en groeit in de landschaps tuin wel iets te vertellen. Ga mee met de tuinmannen en ontdek de geheimen van de landschapstuin. Reserveren ■is niet nodig. Kosten entree prijs museum. KOUDEKERKE - Harmonie Voorwaarts uit Koudeker- ke geeft zaterdag 4 juni een concert in samenwerking met De Harmonie uit Ede. De orkesten treden zowel samen als afzonderlijk op. Het concert vindt plaats in de Strandkerk aan de Wes- terscheldelaan in Dishoek en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. OOSTKAPELLE- Op vrijdag 3 juni houdt Terra Maris in Oostkapelle 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium'. De tiviteit (W)onderwaterwe- reld. De activiteit is bedoeld voor kinderen vanaf 6 jaar en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Deelname: entreeprijs activiteit begint om 13.00 uur en duurt tot 13.30 uur. Er kan een kijkje achter de schermen worden genomen, waarbij je dan van boven af in het aquarium kijkt. Je krijgt uitleg over de werking van het zout-water-aquari- um; ook worden de dieren gevoerd. De deelnemers betalen alleen de entreeprijs voor het museum, (volwas senen 6,50 en kinderen 4,00). Reserveren is nood zakelijk. Bij voorkeur via www.terramaris.nl of via 0118 582620. Wonderwaterwereld Elke woensdag in juni or- eaniseert Terra Maris de ac- €1. Samen met een mu seummedewerker gaan de deelnemertjes speuren naar schaatsenrijders, rugge- zwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de watertuin van Terra Ma- ris. Maarrrr.... wie eet wie onder water? Gebruik een schepnet en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Vooraf reserveren. Bij voor keur via www.terramaris.nl of via 0118 582620. Ontdek de geheimen van de landschapstuin Tijdens uw bezoek aan Terra Maris kunt u elke vrijdag in iuni. tassen 13.30 en 16.00

de Faam | 2016 | | pagina 13