f I f MIDDELBURG TAKENDISCUSSI E Mensenrechtencafé Middelburg Meepraten over het groenbeleidsplan? Aanmelden voor naschoolse activiteiten van Brede School Takendiscussie: denk nu mee over stimuleren bedrijvigheid Werkzaamheden Schroebrug Fietspad afgesloten van ma.23 mei t/m ma. 06 juni Werkzaamheden rioolrenovatie GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: i Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur M Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag 28 mei organiseert gemeente Middelburg samen met University College Roosevelt (UCR) een uniek mensenrechten- café. Te gast is Oekraïnse mensenrechtenverdediger Svitlana Valko. Ze werkt in Oekraïne als coördinator bij het IPHR (International Partner ship for Human Rights) en doet onderzoek naar oorlogsmisdaden en schendingen van mensenrechten in de Krim. In het kader van het programma Shelter City is zij drie maanden te gast in Middelburg, om uit te rusten, kennis op te doen en te werken aan een netwerk. Tijdens het mensenrechtencafé vertelt Svitlana Valko over haar werk en gaat zij in discussie met het publiek. De organisatie heeft ook andere mensenrechtenverdedigers van het Shelter City programma in Nederland uitgenodigd. Tijd: 15.30-17.30 uur. Locatie: Zeeuws Museum Café, Abdij 3, 4331 BK Middelburg. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Anthonie van den Buuse, gemeente Middelburg, tel. (06) 15 06 29 92. Op maandag 30 mei organiseert gemeente Middelburg in de raadzaal van het stadskantoor een avond die in het teken staat van het groenbeleidsplan. Burgers en maatschappelijke organi saties krijgen een steeds grotere rol in de invulling en het beheer van openbare ruimte, daarom vinden we het belangrijk te weten hoe zij denken over groenstructuur, groenkwaliteit en de bijdrage van de burger en organisaties hierin. U bent daarom op maandagavond 30 mei vanaf 19.15 uur welkom in de raadzaal (ingang aan de achterzijde bij het tankstation), om onder leiding van wethouder Arjan Beekman mee te praten over het groenbeleidsplan. Voor de bijeenkomst zijn ook de wijkteams, verschillende maatschap pelijke organisaties en raadsleden uitgenodigd. U kunt zich tot 25 mei aanmelden bij mevrouw Jackie Braspenning via j.braspenning@middel- burg of tel. (0118) 67 52 12. Tot aan de zomervakantie kan de jeugd, wonend of naar schoolgaand in Middelburg, zich aanmelden voor uitdagende naschoolse activiteiten. Op het programma staan onder andere een kennismaking met Scouting, heerlijk buiten sporten tijdens sportbuurtwerk en een reuze gezellige picknick op het Molenwa ter. Heb jij zin om mee te doen? Er is nog plaats! Leerlingen van 5 tot en met 7 jaar kunnen kennismaken met scouting- activiteiten zoals spel, sport, natuur en knutselen. De kennismaking bestaat uit 4 lessen waarbij de kinderen lekker naar buiten gaan en onder andere broodjes bakken op het kampvuur. Leerlingen van groep 3 tot en met 8 kunnen elke week extra sporten tijdens sportbuurtwerk. Samen met meester Martin of meester Robin wordt er buiten gesport. De jaarlijkse picknick van Brede School Netwerk Noord vindt plaats op woensdag 1 juni op het Molenwater en belooft weer reuze gezellig te worden. Aan alle bovenstaande activiteiten kunnen de kinderen gratis meedoen. Combinatiefunctionarissen van onder andere Stichting.Welzijn Middel burg verzorgen enkele keren per jaar een gevarieerd aanbod van na schoolse activiteiten op de 4 Brede Scholen. Brede Scholen combine ren onderwijs met naschoolse opvang, zorg, welzijn, sport en cultuur. Leerlingen worden uitgenodigd om na schooltijd in ongedwongen sfeer kennis te maken met sportieve en creatieve activiteiten. Daarnaast biedt het hen de mogelijkheid om hun talent(en) te leren ontdekken en ontplooien. Het gevarieerde activiteitenaanbod van de Brede Scholen in Middelburg is te vinden op www.bredescholenmiddelburg.nl. De gemeente Middelburg be zint zich op haar toekomstige rol. Wat zijn nog wel kerntaken en wat niet meer? Kunnen de taken anders of door anderen worden uitgevoerd en hoe dan? De komende tijd wordt een aantal gemeentelijke taken tegen het licht gehouden. Wilt u uw reactie en ideeën hiero ver aan ons kenbaar maken? Dit kan via de Facebookpagina van de gemeente Middelburg, of telefonisch via tel. 14 0118. Op dit moment staat de vraag over het stimuleren van bedrij vigheid centraal op Facebook. U leest op Facebook wat we nu doen en aan u wordt gevraagd wat uw mening hierover is. Binnenkort kunt u meedenken over bijvoorbeeld sportvoorzieningen. Algemene informatie is te vinden op www.middelburg.nl/takendis- cussie. Tot en met donderdag 16 juni werkt Provincie Zeeland aan de Schroebrug. De hoofdrijbaan en het fietspad van de Schroebrug wordt gereinigd, geschuurd en overgeschilderd. Tijdens de opknapbeurt worden fietsers over één zijde van de brug geleid. Voor auto's geldt een wegversmalling. Schepen kunnen tijdelijk de brug niet passeren en moeten daarna rekening houden met beperkte bediening. Foto: Aart van Belzen De hoofdrioleringen in de Statenlaan, Vlissingsestraat, Gortstraat en de Van Cit- tersstraat worden gereno veerd. Het renoveren van de totale lengte (ca.1770 m.) wordt van woensdag 25 mei tot en met woensdag 8 juni in fases uitgevoerd. De planning van het werk ziet er als volgt uit: Fase 1: Het riool gelegen in de Statenlaan tussen de Schroeweg en de Spinhuisweg wordt gereno veerd van woensdag 25 mei tot woensdag 8 juni. De weg wordt niet afgesloten voor het verkeer, maar er is wel sprake van ver- keershinder. Voor het begeleiden van het verkeer worden verkeers regelaars ingezet. Fase 2: Het riool gelegen in de Gortstraat tussen de Kerspel en de Koestraat wordt gerenoveerd op woensdag 1 en donderdag 2 juni. De Gortstraat wordt niet afgesloten voor het verkeer. Voor het begeleiden van het verkeer worden verkeersregelaars ingezet. Fase 3: Het riool gelegen in de Vlissingsestraat tussen de Varkens- markt en de Stadsschuur wordt gerenoveerd op donderdag 2 juni en vrijdag 3 juni. Op deze dagen is de Vlissingsestraat afgesloten voor het doorgaande verkeer. Voor het begeleiden van het verkeer op de Varkensmarkt worden verkeersre gelaars ingezet. Fase 4: Het riool gelegen in de Van Citterstraat tussen de Boudaenlaan en Noordweg in St. Laurens wordt gerenoveerd op donderdag 2 juni en vrijdag 3 juni. De Van Cittersstraat wordt afgesloten voor het verkeer. De Burgemeester Baaslaan wordt ter hoogte van de Van Cittersstraat afgesloten. Het verkeer kan via de Kerklaan naar de Noordweg rijden. De Van Serooskerkelaan blijft bereikbaar vanaf de Noordweg. Er wordt een kunststofkous in de bestaande betonnen riolering aangebracht. Door deze renovatie methode toe te passen wordt de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk beperkt. Mocht u nog vra gen hebben over de werkzaamhe den, dan kunt u contact opnemen met de heer C.J. Mouthaan van het Ingenieursbureau van gemeente Middelburg, tel. (0118) 67 53 91.

de Faam | 2016 | | pagina 9