f Het woord aan raadslid Inge Tupanwel Wijkfeest Dauwendaele De Adviesraad Sociaal Domein zoekt leden Aan tafel met mantelzorgers wmm hmhhhhb Samen in actie voor betaalbare zorg Hoewel de zorgverzekeringswet niet tot de verantwoordelijkheid en bevoegdheid van de lokale overheid behoort, blijven de gevolgen van de tien jaar geleden ingevoerde nieuwe zorgverzekeringswet in Middelburg niet onzichtbaar. Het zou allemaal beter worden: marktwerking zou de zorg betaalbaar en toegankelijk maken. Inmiddels zien we dat ook in onze stad steeds meer mensen zorg mijden omdat ze - ondanks zorgtoeslag, die vaak ontoereikend is - het eigen risico niet kunnen betalen. Dat dit tot ongelijkheid leidt behoeft geen uitleg. Gezondheid is niet te koop wordt vaak gezegd: maar uit ons huidige zorgstelsel blijkt het tegenover gestelde. Wie genoeg geld heeft, houdt een sterk gebit of kan de fysiotherapeut betalen. Wie de rekening niet kan betalen hoopt dat de gezondheidsklachten overgaan, wordt chronisch ziek, arbeidsongeschikt of uiteindelijk doodziek. Foto: Aart van Belzen Zorgverzekeraars bepalen welke zorg er geboden wordt en tegen welk tarief. Tarieven die zelfs de behandelend artsen niet kunnen doorgronden of legitimeren. De SP pleit voor een eerlijker systeem dat gebaseerd is op solidariteit. Een zorgverzekering waarbij het eigen risico wordt afgeschaft en de premie inkomensafhanke lijk wordt. Voor een miljonair is 385 euro niets, maar voor een bijstandsgerechtigde een niet op te brengen bedrag. Toch betalen zij dezelfde premie en eigen risico. In de raadzaal kunnen we hier niet over discussiëren, want hoe groot de impact op de inwoners ook is, hier gaat de raad niet over. Dat impliceert voor ons echter niet dat we als raadsleden dan maar naar Den Haag moeten wijzen. Onze fractie en afdelingsvrijwilligers gaan komende maanden met de inwoners van Middelburgers in gesprek over een eerlijk en solidair alternatief voor de volledig uit de hand gelopen macht van de zorgverzekeraars en geneesmid delenindustrie. Samen kunnen we dit veranderen. Lees meer op: nationaalzorgfonds.nl Inge Tupanwel - Adriaansen Raadslid SP-fractie ingetupanwel@gmail.com Op zaterdag 4 juni vindt er voor het tweede jaar een groot wijkfeest plaats in Dauwendae le. Na het succes van vorig jaar hebben de organisato ren besloten het dit jaar nog grootser aan te pakken. Van 12.00-24.00 uur is het feest op sportpark De Kruitmolen. Dauwendaele is multicultureel en divers wat inwoners betreft, er wonen veel verschillende nationa liteiten en huishoudens in dè wijk. Dit vraagt inlevingsvermogen van inwoners, maar het levert ook veel diversiteit op. Sprankelend Dauwendaele, samen kleurrijk, vormt dan ook het thema van het feest van zaterdag. Sport, spel én eten verbindt mensen en dat is ook wat de organisaties willen bereiken VOORAANKONDIGING UITWER KINGSPLANNEN MORTIERE Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke orde ning (Bro), bekend dat de uitwerkings plannen 'Mortiere fase 5B', 'Mortiere fase 9A' en 'Mortiere fase 9B' worden voorbereid. De betreffende plannen zijn een uitwerking, ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening, van LnfUmmfnnmLn 'Mnrtf/Nrn' Jg plannen hebben ten doel het planolo gisch - juridisch kader te scheppen voor ae realisatie van maximaal; - 15 woningen in fase 5B; - 24 woningen in fase 9A; - 42 woningen in fase 9B. Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen de uitwerkingsplan nen naar voren te brengen. Dit komt later in de procedure wel aan de orde. De ontwerpuitwerkingsplannen zullen op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden met dit feest: mensen samenbren gen. Het feest wordt georganiseerd door Wijkteam Dauwendaele, FC Dauwendaelej Stichting de Wijk Dauwendaele, Stichting Welzijn Mid delburg'en gemeente Middelburg. Programma Zaterdag bruist het van de activiteiten en optredens op sportpark De Kruitmolen. ledereen kan - na opgave - meedoen aan de Dauwendaelse spelen, een sportieve zeskamp waar groepen tegen elkaar strijden. Ook zijn er vele workshops te volgen, van bloemschikken tot taekwondo, er is rekening gehouden met ver schillende interesses en leeftijden, voor ieder wat'wils. Er vinden optredens plaats van de Zeeuwse Muzikanten, Circus Bolo diabolo en zijn dan ook te bekijken op de ge meentelijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra de ontwerpuitwerkingsplannen ter inzage worden gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in ae Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze voor aankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid (mevrouw D. Brandwijk, telefoonnummer 0118 - 675225). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Burgemeester Langebeekes- traat 16, Arnemuiaen: uitbreiding kerkgebouw en plaatsen overdekte fietsenstalling (4-5). Kotter 13, 15, 17 en 19, Arnemuiden: bouw twee 2-onder- De Adviesraad Sociaal Domein Middelburg, ASD, is ontstaan na dat eind vorig jaar de WMO-adviesraad en de Seniorenraad zijn opgeheven. De nieuwe adviesraad sluit aan bij het nieuwe Sociaal Domein dat de laatste jaren vorm heeft gekregen. Op de website is informatie te vinden over de ASD, en geïnteresseerden kunnen zich daar aanmelden om lid te worden van de adviesraad. Het Sociaal Domein wordt gevormd door alle organisaties, diensten en voorzieningen samen die mensen ondersteunen, de leefbaarheid vergro ten en de participatie bevorderen. Denk hierbij aan zorg, ondersteuning, welzijn, onderwijs, gezondheidszorg, opvoeding en sociale activering. Net als de voormalige raden, geeft de ASD gevraagd en ongevraagd advies aan het college van burgemeester en wethouders en vertegen woordigt hij de inwoners van Middelburg. In de werkwijze is verankerd dat de raad via klankbordgroepen en werkgroepen Middelburgers betrekt in de bepaling van standpunten. Om dit mogelijk te maken bestaat de ASD nu uit acht leden en een voorzitter. De ASD is op zoek naar niéuwe leden, aanmelden kan via de website: www.adviesraadsociaaldomeinmid- delburg.nl. De ASD heeft de onderstaande aandachtsvelden: Jeugd en Onderwijs; Mobiliteit en Toegankelijkheid; Welzijn en Mantelzorg; Werk en Inkomen en Wonen en Leefomgeving. en Nelson de Kok verzorgt een freestyle voetbalshow. Ook vliegen er roofvogels over het sportveld tijdens de spectaculaire roofvo gelshows. Kinderen kunnen spelen op de speelkussens, meerijden op een echte klassieke brandwee rauto en modelboten besturen. Er is een markt met kraampjes met multiculturele hapjes en streekproducten. Het feest wordt afgesloten met een feestavond, een barbecue (vooraf opgeven) en een kinderdisco. Meer informatie en opgeven voor één van de activiteiten via wijk- dauwendaele.nl/wijkfeest- dauwendaele/. Deelname aan de activiteiten is gratis, met uitzonde ring van het bloemschikken en de barbecue. l-kop woningen (kavel B7 t/m B10) (14508 IJ (12-5). Langeviele 47: interne verbouwing en bouw garage (13-5). Nieuwstraat 47: uitvoeren herstel werkzaamheden (9-5). Reigerstraat 9/Korte Delft 1A: uitvoeren schilderwerkzaamheden (12-5). Wagenaarstraat 12D: aanbren gen sereens (18-5). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bachtensteene 14: plaatsen vlag genmast (19,5). Bellinkstraat 35: interne verbou wing (19-5). Blauwedijk 35: bouw berging (20-5). Derringmoerweg 7C, Arnemui den: bouw woning en mantelzorgwo ning (19-5). Etty Hillesumstraat 2 t/m 36: bouw appartementencomplex (18 app.) met carport/parkeervoorziening (146503) 18-5). Langevielesingel 18: bouw veranda (18-5). Podium 23: aanbrengen reclame (19-5). Rotterdamsekaai 67: vervangen dakraam (19-5). Sint Janstraat 34: wijzigen gevel en reclame (20-5). Vlasmarkt 24: plaatsen knikarm zonwering (20-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Deraen) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees- - De gemeente Middelburg en Manteling nodigen Middelburgse mantelzorgers uit voor een heerlijke lunch in het Spiegeltheater. U bent van harte welkom op vrijdag 17 juni om 12.00 uur. De lunch duurt tot ongeveer 13.30 uur. Tijdens de lunch kunt u van gedachten wisselen met onder andere wethouder Saskia Szarafinski, ambtenaren en klantondersteuners van de gemeente Middelburg en medewerkers van Manteling. De gemeente wil heel graag van u horen waar u in de praktijk tegen aan loopt als mantelzorger, welke dingen voor u belangrijk zijn en waar u het beste mee geholpen bent. De gemeente hoopt van u veel suggesties en tips te krijgen om in het gemeentebeleid mee te nemen. En natuurlijk hoopt de gemeente ook dat u geniet van het eten en de ontmoeting met andere mantelzorgers. Na afloop krijgen de deelnemers een verslag van de bijeenkomst toe gestuurd met de vragen en suggesties en de acties die daaruit voort vloeien. Aanmelden kan tot 15 juni bij Manteling: 0118-553530/ info@manteling- walcheren.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank ZeelanrfWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: renoveren en uitbreiden ge bouw t.b.v. onderwijs, plaatsen tuinmeubilair en aanbrengen logo op gevel. Locatie: Het Groene Woud 1 -3. Nieuwe uiterste beslisdatum: 30 juni 2016.

de Faam | 2016 | | pagina 8