Baleno is zwaargewicht in veiligheid Met de nieuwe Suzuki Baleno. De lichtste in zijn klasse. De voordeligste in gebruik. Maak een proefrit bij Auto Toonder óf Van der Jagt- Willemse en krijg een sporttas cadeau. want op op. SUZUKI Zuinig en lage wegenbelasting Oe nieuwe Suzuki Baleno mag dan letterlijk een lichtgewicht zijn, op het gebied van zuinigheid en veiligheid is de nieuwe loot aan de Suzuki-tak juist een zwaargewicht. De Japanse autofabrikant heeft met de Baleno de licht ste auto in het segment ont worpen. Slechts 840 kilo grammen weegt de wagen. Dit laagste gewicht in het B-segment biedt de gebruiker legio voordelen, denk aan een lager verbruik en minder we genbelasting. De Suzuki Baleno staat op ge heel nieuw, lichtgewicht en ultrastijf platform. De struc tuur en alle onderdelen hier van zijn van de grond af ont worpen. Door de wielophanging en het frame niet als losse delen maar als één geheel te ontwerpen, zijn minder verstevigingspunten vereist zonder dat de crashbe- stendigheid in gevaar komt. Door maatregelen als deze wist Suzuki een gewichtsre ductie van 90 kilogram in ver gelijking tot de Swift te reali seren, Suzuki's tweede aanbod in het B-segment. Omdat de nieuwe Suzuki Ba leno zo licht is, valt de 5-deurs hatchback in een van de lage re gewichtsklassen voor de berekening van de motorrij tuigenbelasting.. De eigenaar betaalt dus minder wegenbe lasting. Opmerkelijk is dat de nieuwe Baleno zelfs lichter is dan de eerste generatie uit 1995- Groot pluspunt En er is nog een groot plus punt aan de nieuwe Suzuki. De Baleno is namelijk één van de veiligste auto's in zijn seg ment. De van binnen opval lend ruime hatchback wordt naar wens uitgerust met Ra dar Brake Support (RBS) en Adaptive Cruise Control (ACC), OPMERKELIJK: DE BALENO 15 ZELFS LICHTER DAN DE. EERSTE GENERATIE actieve veiligheidssystemen die in zijn klasse allesbehalve gebruikelijk zijn. Suzuki levert de Baleno met de keuze uit twee efficiënte benzinemotoren: een 1.2 Du- alJet (66 kW/90 pk, CO2:98 gr/ km) en een 1.0 Boosterjet met turbo (82 kW/112 pk, C02:105 gr/km). De 1.2 kan gekoppeld De Japanse autofabrikant Suzuki heeft met de Baleno de lichtste auto in het segment ontworpen. De Baleno High Executive is door Euro NCAP beloond met een score van vier sterren. FOTO: PR worden aan SHVS-techniek ('Smart Hybrid Vehicle by Su zuki'). Die slaat energie die vrijkomt tijdens het remmen op in een lithium-ion accu. Deze energie wordt vervol gens gebruikt om onder meer de motor tijdens het accelere ren te assisteren wat brand stof bespaart. De C02-emissie bedraagt 94 gr/km. De nieuwe Suzuki Baleno was te zien op de Autosalon van Genève van 3 tot en met 13 maart en sinds deze maand staat hij in de Zeeuwse showrooms te pronken, De vijfdeurs hatchback is ver krijgbaar vanaf 14.999 euro. De Baleno High Executive - de meest complete uitvoering - is verkrijgbaar vanaf 18.699 euro. Hiervoor krijg je onder meer climate control, keyless start, navigatie inclusief tou chscreen, een achteruitrijca- mera, Adaptive Cruise Control en Radar Brake Support. Snel nog wat kilo's kwijt voor de zomer? De Suzuki Baleno weegt 840 kilo. Dat is waarschijnlijk een stuk lichter dan je huidige auto, best een prestatie als je ziet hoe ruim hij is. Speciaal voor de Baleno hebben we een compleet nieuw platform ontwikkeld. Dat scheelt flink in de wegenbelasting en brandstof. Het vernieuwde platform maakt de Baleno niet alteen voordelig in gebruik, maar ook nog eens heel veilig. Wil je zelf nog wat kilo's kwijt voor de zomer? Kom dan bij ons langs voor een proefrit, want je krijgt nu een sporttas cadeau! Wees er snel bij, Kijk voor meer informatie op www.suzuki.nl vanaf 14.999," Auto Toonder B.V. Biezelingsestraat 50, Kapelle Tel. (0113) 343 631, www.autotoonder.nl Van der Jagt - Willemse B.V. Mercuriusweg 29, Vlissingen Tel. (0118) 419 051, www.vanderjagtwillemse.nl Brandstofgegevens volgens de Euro-6-norm, EC 2014/136W: 3,6 1/100 km; 27,8 km/1; CO,-ultstoot: 84 g/km. Genoemde prijs is incl btw/bpm en exci. kosten rijklaarmaken.

de Faam | 2016 | | pagina 34