Expo Gordon in de Vleeshal Probeer brand te voorkomen Kunstenaars aan het werk Muziekclub bestaat 95 jaar Schilders Fort Rammekens Weekend met open tuinen Collectanten gezocht Miniconcert in de Koorkerk Orgeconcert Nieuwe Kerk Muur wordt beschilderd 18 WOENSDAG 25 MEI 2016 MIDDELBURG - Tot ig juni presenteert de Vleeshal de eerste institutionele solotén- toonstelling van Melissa Gor don in Nederland, getiteld Routine Pleasures. In haar werk onderzoekt Melissa Gor don de politiek van abstractie en vormen van.intimiteit bin nen het artistieke proces. Ze laat zich vaak inspireren door bronmateriaal dat ze om schrijft als een 'bijproduct' van de geschiedenis, zoals een modernistische rasterstruc- tuur of de schildersporen in haar atelier. OOST-SOUBURG - Op dinsdag 31 mei om 19.30 uur houdt de Partij Souburg Ritthem (PSR) in wijkgebouw De Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel 2 in Oost-Souburg een infor matieavond over brandveilig heid en brandpreventie. Het doel van de bijeenkomst is het verhogen van de zelfred zaamheid van bewoners van Souburg eö Ritthem op het gebied van brandveiligheid in en om de woning. De bijeen komst moet ook stimuleren dat bewoners alert zijn op preventieve maatregelen die simpel zijn uit te voeren. De meeste branden in huis zijn eenvoudig te voorkomen. De avond is bedoeld voor inwo ners van Oost- en West-Sou burg en Ritthem. VEERE - Jeltje Idzerda en Ida Nauta werken van 31 mei tot 6 juni bij het Poortwachters huisje in Veere (naast de Grote Kerk). Er worden demonstra ties gegeven en er zijn tassen beschikbaar met alle materia len pm lekker buiten of bin nen te schilderen. Binnen zijn schilderijen, glasobjecten en keramiek te zien. www. idanauta.nl. VEERE - Dit jaar bestaat mu ziekvereniging Veere's Genoe gen uit Veere 95 jaar. Om deze feestelijke aangelegenheid te vieren, wordt er door de ver eniging op 28 mei een jubile umconcert gehouden in de Grote Kerk in Veere. Het pu bliek kan deze avond genieten van een gevarieerd program ma waarbij diverse onderde len van de vereniging optre dens zullen verzorgen. Het concert begint om 19.30 uur en de Grote Kerk is vanaf 19.00 uur geopend. Na afloop (ca. 22.00 uur) vindt in clubge bouw 'Het Akkoord' aan de Oudestraat 9 nog een after party plaats met DJ Pim. De toegang van zowel het jubile umconcert in de Grote Kerk als de afterparty in Het Akkoord is gratis. RITTHEM - Vanaf 29 mei tot eind augustus exposeren in de kazematten van het oude zeefort Fort Rammekens bij Ritthem (Zeeland) dertien he dendaagse, Franse schilders met figuratief en abstract werk, naar het motto 'Dertien schilders, eenzelfde verlan gen'. De expositie is open van vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Met het entreekaartje (3,50 p.p.kun nen bezoekers tevens een kijkje nemen in het fort zelf, dat de tot de oudste zeeforten van Europa behoort. VLISSINGEN - De Nationale Tuinweek wordt feestelijk af gesloten met het jaarlijks drukbezochte open tuinen weekend, van vrijdag 17 juni tot en met zondag 19 juni. De toegang tot de tuinen is gratis. De Open Tuinen bevinden zich in de volgende plaatsen: Koudekerke: Groeneweg 6, Dishoekseweg 37, Wielema- kersbaan 4; Vlissingen: Burg. van Woelderenlaan 100-27, Tooroplaan 16; Ritthem: Ram- mekensweg 6; Biggekerke: Noordweg 4; Grijpskerke: Loodhol 17, Oostkapelseweg 16; Serooskerke: Boshoekweg 7; Aagtekerke: Prelaatweg 88; Middelburg: Koudekerkseweg 11 en Kruitmolenlaan 7. Zie voor alle details, een plat- tegrondje en de juiste ope ningstijden: www.walcheren.groei.nl VLISSINGEN - Van 11 t/m 17 september is de jaarlijkse col lecte van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zet ten vrijwilligers door heel Ne derland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Het Prin ses Beatrix Spierfonds krijgt geen overheidssteun en is volledig afhankelijk van de in zet van vrijwilligers. Samen maken we wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten mogelijk. Het fonds zoekt hiervoor in de regio nog tien tallen extra collectanten. Ge- interesseerde vrijwilligers kunnen zich aanmelden via 070-3 607 607, collecte@ spierfonds.nl of www.prinses- beatrixspierfonds.nl/collecte. Kunstenaar Stephan Thelen maakt een muurschildering bij Fysiother- apiepraktijk De Nadorst. MIDDELBURG - Op donder dag 26 mei om 15.00 uur geeft de pianist Anko Vleugel een miniconcert in het kader van het Lange Jan Project. In de Koorkerk in Middelburg speelt hij een programma met mu ziek van Mozart, Debussy en Satie. De Miniconcerten ma ken onderdeel uit van het Lange Jan Project, een initia tief van de Raad van Kerken Middelburg. MIDDELBURG - Op dinsdag 31 mei geeft concertorganiste Christa Rakich (USA) een or gelconcert in de Nieuwe Kerk inMiddelburg, aanvang 20.00 uur. Zij heeft vorig jaar voor de eerste keer in de Nieuwe Kerk geconcerteerd. Vanwege dit succes is zij opnieuw door de organisatie uitgenodigd, nu zij een aantal concerten geeft in Europa. MIDDELBURG - De Goese beeldend kunstenaar Stefan Thelen, bekend van de grote muurschilderingen in Vlissin- gen (CCXL en de Aldi) en Goes is nu ook actief in Middelburg. Deze week is hij gestart met een schildering op een tuin muur van de fysiotherapie- praktijk FYSIcO Nadorst aan de Nassaulaan in Middelburg. Met een ringrijder wordt door Thelen een zeeuws tintje aan de schildering gegeven. Rekenvooröeeld 0% lease tb.v. financieringen voor de meubels

de Faam | 2016 | | pagina 18