r r www.middelburg.nl Gedicht dodenherdenking Oriëntatiebijeenkomst vrijwilligerswerk Voorbereidende werkzaamheden vervanging Noordpoortbrug Thema Monumentendag: Iconen en symbolen mrrciTm 4i_ GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 0p woensdag 4 mei vond de dodenherdenking plaats. Op het Abdijplein in Middelburg gaf de burgemeester een toespraak. De stadsdichter en leerlingen van de CSW en Scalda droegen gedichten voor. Het gedicht van stadsdichter Leeftink leest u hieronder. De toespraak van burge meester Bergmann en de gedichten van de leerlingen kunt u integraal teruglezen op www.middelburg.nl. als de muren oren hebben elk woord gewogen wordt de ogen dicht om niet te hoeven zien de deur op slot om het rumoer op straat niet te horen het licht voor donker al uit gaat in de keuken zwijgend gegeten wordt de streepjes op de wand niet meer tellen in de kist van oma op zolder - zorgvuldig ingepakt en weggestopt- betere tijden wachten in de kelder de gedachten ondergedoken zijn angst aan tafel zit met zijn getrouwen en het hoogste woord voert als de tuin verwildert hark en schoffel onder het afdak staan een pak beschimmelde kranten ligt klimop het zicht ontneemt dan is twee minuten stilte niet langer genoeg zijn struikelstenen jeugdherinneringen slechts is verleden een spannend jongensboek vrijheid een woord in een kruiswoordpuzzel leeg en zeven horizontaal Karei Leeftink, Stadsdichter Middelburg Datum: dinsdag 24 mei van 14.00 tot 16.00 uur Locatie: Jongerencentrum The Basement, Goudend 2, Middelburg. Op 28 september 2015 heeft de gemeenteraad besloten de Noordpoortbrug te vervan gen. Het slopen en vervangen van de brug begint kort na de zomervakantie. Er wordt al enige maanden gewerkt aan de voorbereiding van de vervan ging. In verband met deze voorbereidende werkzaamhe den is de Noordsingel (tussen Noordpoortbrug en Noordweg) sinds maandag 9 mei ongeveer een week afgesloten voor het doorgaand verkeer. Vooruitlopend op het vervangen van de Noordpoortbrug zullen de nutsbedrijven de in de brug aanwezige nutsvoorzieningen zoals water, elektra, CAI en KPN, vóór de zomervakantie om gaan leggen om de brug vrij te maken van kabels en leidingen. Dit gebeurt via twee ges tuurde boringen op enige afstand van de brug. De eerste boring bevindt zich aan de noordoostzijde van de brug en wordt uitgevoerd vanaf de Noordsingel. Het wegvak tussen Noordpoortbrug en Noordweg is dan afgesloten voor doorgaand verkeer. Gedurende deze periode wordt het auto- en fietsverkeer omgeleid. Voetgangers ondervin den weinig hinder van de werk zaamheden. Parkeren blijft beperkt mogelijk. De werkzaamheden starten op maandag 9 mei en ne men ongeveer een week in beslag. Aansluitend worden in de weken daarna aanvullende werkzaamhe den verricht waar geen verkeers maatregelen voor nodig zijn. De tweede geplande boring bevindt zich ten zuidwesten van de Noordpoortbrug en wordt gemaakt voor het omleggen van waterleiding en elektrakabels. Deze boring wordt in opdracht van Delta Infra uitgevoerd in de week van 27 juni. De werkzaamheden worden vanaf de Seissingel uitgevoerd. Aansluitend worden in de weken daarna tot de zomervakantie nog aanvullende werkzaamheden verricht voor het leggen van de nieuwe kabels en leidingen. Te zijner tijd worden omwonenden hierover nader geïnformeerd door het nutsbedrijf. Indien nodig worden ook hier tijdelijke verkeersmaatre gelen ingesteld. Voor vragen omtrent de uitvoering kunnen de omwonenden zich wen den tot de door de nutsbedrijven aan te geven contactpersonen. Voor alle overige vragen kunt u contact opnemen met de heer P. van Dijke van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon (0118) 67 53 90. U kunt hem ook een e-mail sturen via p.van.dijke@middelburg.nl. Foto: Aart van Belzen Wilt u graag vrijwilligerswerk doen, maar heeft u nog vragen zoals 'Wat past bij mij?', 'Bij welke organisaties kan ik vrijwil ligerswerk doen?' en 'Wat voor soorten vrijwilligerswerk zijn er?' Kom dan naar de oriëntatiebijeenkomst in de vorm van de vrijwil- ligerswandeling. Na een korte algemene introductie over vrijwilligerswerk, start de wande ling langs 3 vrijwilligersorganisaties in Dauwendaele: jongerencentrum The Basement (SWM), Zorgstroom en gemeenschapstuin CitySeeds. Ze vertellen wat u als vrijwilliger bij hun organisatie kunt doen en wat ze u te bieden hebben als vrijwilliger. U gaat naar huis met een beter beeld van de diverse mogelijkheden in Middelburg en met een persoonlijke interessetest die u thuis in kunt vul len. Na de bijeenkomst heeft u voldoende informatie om zelf gerichter op zoek te gaan naar vrijwilligerswerk dat bij u past. Deze vrijwilligerswandeling wordt georganiseerd voor vrijwilligerssteun- punt Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg. Deelname is gra tis. Er is plek voor minimaal 6 en maximaal 25 deelnemers. Graag zien we uw aanmelding uiterlijk donderdag 19 mei tegemoet via r.hacking® welzijnmiddelburg.nl of 0118-72 70 27. Meer informatie: www.welzijn- middelburg.nl/vrijwilligerswerk. De Open Monumentendag in Middelburg vindt plaats op zaterdag 10 september en heeft als thema 'Iconen en symbolen'. Monumenten staan stuk voor stuk symbool voor onze cultuur, nauw verbonden met onze individuele én nationale identiteit. Daarmee past het thema 'Iconen en symbolen' heel mooi bij deze Open Monu mentendag 2016. Met dit thema wordt bij deze 30ste editie van het evenement verwezen naar beelden en tekens met een bijzondere extra betekenis, die zichzelf overstijgt. In monumenten zie je ze overal: van binnen en van buiten, in ornamen ten, in reliëfs, in schilderingen. De monumenten zelf kunnen ook Foto: Aart van Belzen iconische waarde hebben in het landschap of in de stad, zoals kerktorens, molens, stadhuizen en kastelen. Met historische en hedendaagse symbolen en iconen kan aandacht worden gevraagd voor zeer uiteen lopende gebouwen, maar ook voor accenten in het (straat)landschap en iconen en symbolen in de monu menten zelf. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatiecorciité is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnen kort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag vóór 6 juni, contact opnemen met Jacky Nijsen, tel. (0118) 67 54 58 of Annet Han- newijk, tel. (0118)67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl of a.hannewijk@middelburg.nl. Open Monumentendag is een jaarlijks evenement in het tweede weekend van september, waarbij duizenden monumenten in Neder land gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumentendag is uitgegroeid tot één van de grootste culturele evenementen van Nederland.

de Faam | 2016 | | pagina 9