Adrie van den Broeke is nog niet van plan om te stoppen f Vrijheid Kom kijken in de cactuskas Kledingbeurs Grijpskerke Wandel door Toorenvliedt 5 WOENSDAG 11 MEI 2016 Veel Middelburgers zullen hem vooral kennen van zijn rij wiel-bromfiets en motorzaak in de Veerse Weg, waar hij al 35 jaar is gevestigd. Los daarvan is Adrie van den Broeke al nog langer een bekende verschijning in de motorsportwereld. Hij reed namelijk als professioneel motorcoureur in de jaren 70 drie keer de TT van Assen. In 1980 was hij monteur van Jack Middelburg toen die de 500 cc klasse won in de Drentse hoofdstad. Hij is inmiddels 68 jaar maar nog lang niet van plan om te stoppen. "Ik heb er geen tijd voor om te stoppen" zegt de man die negen jaar professio neel actief was in de motor sport. Maar hoe is het ooit be gonnen? Als jongen van tien jaar reed hij op de Solex van zijn vader en zo kreeg hij de smaak te pakken. Hij komt niet uit een motorsportfamilie en vond het gewoon leuk om erop te rijden en eraan te sleu telen. Nog steeds vindt hij het sleutelen minstens net zo leuk als het zelf racen. Van den Broeke spreekt nog steeds vol passie over de mo torsport dat hem zoveel heeft gegeven. "Je moet het voor je plezier doen." Is hij nooit eens bang geweest of zwaar ten val gekomen? "Uiteraard ben ik wel eens gevallen, maar ik heb nooit één botje in mijn li chaam gebroken tijdens mijn racecarrière." Als hoogtepunt in zijn eigen racecarrière noemt hij dat hij in 1974 op zijn Yamaha negende werd in de 250 cc klasse van de TT van As sen en daarmee 2 WK punten verdiende. "Die 2 WK punten leverden mij precies 20 gulden ADRIE HEEFT VEEL PLEZIER AAN DE MOTORSPORT BELEEFD op." Drie keer reed van den Broeke de TT, in 1973,1974 en 1975. Het eerste jaar ook in de 350 cc klasse. Hoewel van den Broeke geen fabrieksmotor tot zijn beschikking had, 'ik bouw de al mijn frames zelf' reed hij toch vaak vooraan mee. Maar het hoogtepunt was natuurlijk Zelf rijdt hij niet vaak meer, hooguit voor zijn werk om een motor te testen en hij deed nog wel eens mee bij de jaarlijkse classic races in Wemeldinge. FOTO: Mark Lobbezoo de overwinning van Jack Mid delburg bij de TT van Assen in 1980, toen van den Broeke zijn monteur was. Dat jaar, op 1 november 1980 begon van den Broeke ook met zijn zaak, aanvankelijk in Oostkapelle, maar sinds 1981 in Middelburg. Hij stopte als coureur op z'n 28ste. Hij had al zijn diploma motorvoertuigentechniek, maar omdat er steeds meer elektronica in beeld kwam wilde hij niet achter blijven. "Want als je het doet, moetje het goed doen." Uiteraard volgt Van den Broeke de motorsportwe- reld nog zoveel hij kan. Maar met een .dochter die aan hippische sport doet en waar hij vaak mee naar wedstrijden gaat komt het er niet altijd van. Die paardensport is zijn tweede hobby geworden. KORT fT} NIEUWS GRIJPSKERKE - Een groep stu denten van de opleiding com municatie aan de HZ houdt op 2e Pinksterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur een tweede hands kledingbeurs aan de Noordstraat 2 in Grijpskerke. Op de kledingbeurs wordt lente- en zomerkleding ver kocht, voor zowel kinderen als volwassenen. Daarnaast is er een kraampje met drinken en versnaperingen voor de be zoekers. Er zijn ruim 50 deel nemers die zich hebben aan gemeld om kleding in te leveren. MIDDELBURG - Op zaterdag 14 mei houdt IVN Walcheren een excursie door park Tooren vliedt in Middelburg. De IVN natuurgids vertelt over de na tuur, de historie en de ontwik kelingen in het park.Het land huis dateert uit 1726 en het park is aangelegd in de stijl van eind 18de eeuw. In het park bevindt zich ook het bunkercomplex Toorenvliedt, een belangrijk onderdeel van de Atlantikwal. Vertrek is om 13.30 uur vanaf de hoofdin gang aan de Koudekerkseweg. De wandeling duurt 1V2 tot 2 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig, www.ivn.nl/walcheren. Mie PieNKsreRE Mie aol j>is anslasMen. Advertentieverkoop en media- advies Linda Heikoop E advertising.2eeland@persgr0ep.nl T 06-20 5414 55 Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (o88)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 088-013 50 25 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Commercieel directeur Tessa van Waarde Website www.de-faam.nl de Persgroep Nederland BV Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaak Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden en overi ge informatie www.persgroep.nl/adverteren De Faam is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv Druk de Persgroep Nederland MIDDELBURG - Op zaterdag 21 mei tijdens de open dag van Zeeculenta kunnen belang stellenden kennismaken. Le den van de Zeeuwse cactus vereniging stellen van 10.00 tot 17.00 uur hun kas open. Lief hebbers vertellen die dag over hun hobby: het verzorgen van cactussen. Bij de volgende hobbyisten kunnen belang stellenden kijken: Han Mesu, JOSEPHINE ELLIOT, WETHOUDER Het was schitterend weer bij de herden king van onze bevrijding en de duizen den burgers en militairen die daarbij zijn gesneuveld. Zoals de "Meisjes van de Wasserij" acht meisjes in de leeftijd van 14 tot 22 jaar, die in de wasserij werkten en om het leven kwamen bij een hevig bom bardement. Bij de Slag om de Schelde, die de bevrijding inluidde van Walcheren en Zeeland, stierven tienduizenden militairen uit Canada, Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Polen, Noorwegen en Ma rokko, in barre weersomstandigheden. Jaap Rus, 92 jaar en oud-verzetsstrijder, heeft opgeroepen om onze met bloed, zweet en tranen bevochten vrijheid jaar in, jaar uit te blijven herdenken. Hij deed als een van de laatst overge blevenen een beroep op ons om het Voormalig Verzet te blijven herdenken bij de kranslegging en in de toespraak van de bur gemeester. Ernst Hirsch Ballin stelde in zijn Van Randwijklezing dat open heid en verbinding voorwaarden zijn voor ontwikkeling en duurzame vrijheid voor iedereen. "Enkelvoudige identiteit is een gevaarlijk illusie.... Identiteiten zijn geen beperkingen, maar mogelijkheden om verbindingen aan te gaan." Zoals Sa- diq Khan, de onlangs verkozen burgemeester van Londen, zei: "Ik ben Brit, Engels van Aziatische origine, met Pakistaans erf goed. Ik ben vader, echtgenoot, Liverpool-fan, Labour-lid en moslim." Nachtegaalstraat 12 in Middel burg, Piet en Ineke van de Vre de, Braamstraat 34 te Oost-Souburg. Kees de Bonte, Lepelstraat 13 in Vrouwenpol der. www.zeeculenta.nl. Ik wil iedereen die heeft mee geholpen om deze herden kingen tot een succes maken, van organiseren tot pprui- men, hierbij van harte bedan ken. Vrijheid kan niet duurzaam gewaarborgd worden zonder goed onderwijs voor iedereen. Meerdere onderwijsinstellin gen in Vlissingen behoren tot de top van Nederland. De centrale eindexamens VMBO, HAVO en VWO worden de komende weken afgeno men. Op dit moment zijn een heleboel jonge mensen hard aan het leren voor hun eind examen, waaronder mijn ei gen dochter. Namens het col lege van burgemeester en wethouders, de gemeente raad en alle inwoners van Vlissingen wens ik al onze eindexamenkandidaten Veel succes!

de Faam | 2016 | | pagina 5