Net Place du Tertre in Domburg Tommy is schat van een vent De Faanf Heimwee Middelburg Boekenstad O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 april 2016 5 COLOFON VLISSINGEN - Deze week zet ten we kater Tommy in het zonnetje. Tommy van 10 jaar is een schat van een vent en woont momenteel in Dieren asiel Walcheren. Hij is op zoek naar een rustig huis houden, bij voorkeur zonder kleine kinderen en het liefst geen appartement. Tommy houdt niet van vele veran deringen en veel leven in de brouwerij. Wel houdt hij van lekker rondscharrelen in de tuin en een beetje in de zon liggen. Is het geen weer voor buiten? Dan doet Tommy graag zijn schoonheids slaapje op de bank. Wanneer Tommy stress heeft, uit zich dat op zijn blaas. Om dit te voorkomen, krijgt hij aan- Tommy is op zoek naar een baasje. Interesse? Kom een kijkje nemen bij het asiel aan de Maanweg 5 in Vlissingen. gepast voer. Tommy is echt een lieverd maar hij heeft even de tijd nodig om aan de situatie te wennen. Als hij die tijd krijgt, heeft zijn nieuwe baasje een schat van een huisdier! Meer info op dierenasielwalcheren.nl. Advertentieverkoop «n M media-advies T Lisettj de Witte E advertising.zeeland® v persgroepjil m m*. 106-514023 85 Familieberichten E famüieberichten®persgroep.ul T (088)4)13 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.famiReberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertistngjales9persgroep.nl T(088) 013 9999 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 C de Persgroep Nederland BV Redactie en persberichten Manna Meiiers E redactie.faam® per5gr0ep.nl T(088)013 09 20 Marina Meiiers (eindredacteur), Conny den Heiier. Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Izaik Vericeste (fotograaf) De Faam is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv KORT NIEUWS Oecumenische Evensong VLISSINGEN - De eerstvol gende Oecumenische Evensong in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is op zondag 1 mei. Daarin is Ds Wout Alserda voor ganger. Jos Vogel neemt weer de orgelbegeleiding van koor- en gemeente zang. De aanvangstijd is 17.00 uur en de kerk is open vanaf 16.30 uur. Pluk de Dag brengt sfeerboek uit MIDDELBURG - Voor Frans Schrik is een lang gekoesterde wens is wer kelijkheid geworden. De eigenaar van Pluk de Dag brengt een sfeerboek uit met mooie afbeeldingen en een persoonlijk ver haal. Het boekt ademt de Zeeuwse sfeer wat terug te vinden is in de foto's en teksten. Vanaf 3 mei is het boek te verkrijgen in de winkel Pluk de Dag aan plein 40-15 en in de Drukkerij op Markt 51 in Middelburg. Vrijdag 6 mei is er een signeer ses sie van 14.00 tot 17.30 uur in Pluk de Dag. O Vrijdag 6 mei 14.00 uur Hanging baskets maken in Ritthem RITTHEM - Groei Bloei' houdt bij Joyplant aan de Dorpsstraat 2 in Ritthem een workshop 'hanging basket maken' op vrijdag middag 15 mei van 14.00 tot 16.00 uur. Er zijn voorbeelden aanwezig om inspiratie op te doen. Deelnemers kunnen zelf een basket meenemen, maar ook één of meer dere ter plaatse kopen. Joyplant zorgt voor mos, grond en verdere beno digdheden. U betaalt ter plekke in de kas voor de gebruikte planten. Aan melden uitsluitend via www.walcheren.groei. nl tot uiterlijk 7 mei. Vermeld erbij of u een of meerder baskets mee neemt of deze ter plekke wilt kopen. Informatie via ina.yz006@gmail. com. Labyrintdag bij Park Toorenvliedt MIDDELBURG - Voor de achtste keer wordt We reld labyrintdag gehou den, dit jaar op 7 mei. Deze dag, internationaal bekend als 'Walk as one at 1' staat een wandeling wereldwijd om 13.00 uur. De verbondenheid en respect voor mens en natuur staan centraal tijdens het labyrint lopen als een positieve golf wereldwijd. De dag is elk jaar op de eerste zater dag in mei. Deze wereld labyrintdag is ontstaan vanuit de world labyrinth society. In Middelburg is een labyrint achter het historische buitenhuis in Park Toorenvliedt. Zie voor meer informatie www.labyrintwerk.nl. O Zaterdag 7 mei 13.00 uur SEM STROOSNIJDER WETHOUDER Morgen is het Koningsdag. Een dag waarop wij, naast de verjaardag van Koning Willem-Alexander, het Nederlanderschap zullen vieren. En toch krijg ik daar de laatste tijd een- vreemd gevoel bij. Ik ben namelijk niet op gegroeid in dit Nederland. Het land waarin ik opgroeide was in veel opzichten veel grootser dan het Nederland van nu en te rugdenkend aan dat land krijg ik wel eens heimwee. In het land waarin ik opgroeide mocht iedereen namelijk zijn wie hij/zij wou, man/vrouw, hetero/homo, gelovig of atheïst, het mocht allemaal. Sterker nog, als je het met dat uitgangpunt niet eens was, dan mocht dat ook! Het land waarin ik opgroeide was vooruitstrevend, soft drugs, euthanasie, abortus, homohuwelijk. Wij zouden de wereld wel laten zien hoe je daar mee om moest gaan, ongeacht wat de rest van de wereld daarvan vond. Het land waarin ik opgroeide had ook een aantal eigenaardigheden. Zo waren de bankbiljet ten nog kleurrijker dan de mensen die er woonde, we waren het beste voetballand van Europa maar konden onze vingers maar niet op die wereldbeker krijgen én we leefden op een stuk land dat wij zelf op de woeste zee veroverd hadden. Als ik nu om mij heen kijk en luister, krijg ik heim wee. Waar wij ooit vooruitstrevend waren (drugs, abortus, homohuwelijk), zijn we ingehaald door het conservatieve Amerika. We hebben onze eigenwaarde verpatst aan Europa in ruil voor een droom van één Eu ropa, die langzaam een nachtmerrie wordt. En wij zijn het normaal gaan vinden om in gesprekken met vrienden en kennissen, vluchteling en verkrachter in één adem te noemen. Ik vraag mij af, zou Willem-Alexander ook weieens heimwee hebben? MIDDELBURG - Op 1 mei is de Markt weer het toneel voor 'Middelburg Boekenstad'. Een evenement voor alle boekenliefhebbers en lezers. Uit heel Nederland komen boekhandelaren naar de Zeeuwse hoofdstad om in ruim 130 kramen hun boe ken aan de man te brengen. Ook Belgische standhouders weten Middelburg sinds en kele jaren te vinden. Onder de standhouders zijn ook dit jaar weer een groot aantal gespecialiseerde antiqua riaten, met als hoofdassor timent een specialisme als literatuur, esoterie, kinder boeken, Zeeuwse boeken en kaarten. In de meeste kra men is het aanbod algemeen, dat wil zeggen dat een veel heid aan genres vertegen woordigd is, van literatuur tot thriller en van jeugdboek tot poëzie. Daarnaast zal ook een groeiend aantal par ticulieren een kraam vullen met vaak onverwacht en daarmee steeds verrassend aanbod en er is een Vlaamse standhouder die is gespeci aliseerd in strips. Nieuw dit jaar is voor De Drukkerij het beleefpleintje met optredens van het Literair Variété Pro gramma 'Liefde, Doood en Bitterballen'. Verder zal de stadsdichter Karei Leeftink een poëtische bijdrage leve ren en is er muziek. Voor de eerste maal zal ook de kers verse stadsomroeper van Middelburg, Rinie Vaane, zich op de boekenmarkt pre senteren. Hij vraagt daarbij aandacht voor 800 jaar Mid delburg in 2017. 3 Zondag 1 mei van 10.00 tot 17.00 uur Domburg staat van zaterdag 30 april tot en met zaterdag 7 mei weer helemaal in het teken van de kunst. Tijdens de jaarlijkse Schildersweek kunnen bezoekers weer volop genieten van allerlei kunst in het centrum van de badplaats. DOMBURG - Daarnaast is er ook een lezing van Nico Out op 3 mei om 20.00 uur in de Groote Zaal in het Badpaviljoen (op het duin) in Domburg. We weten al lemaal wat een schilderij of een beeld is, maar het is niet altijd even duidelijk of het ook kunst is. Ook voor geoe fende kijkers en kopers van kunst is het niet altijd mak kelijk om onder woorden te brengen wat kunst is (en wat niet). Wanneer is iets nu kunst? Nico Out, bekend als Zeeuws kunstkenner, laat zijn licht daarover schijnen. Hoe moet je naar kunst kij ken en wanneer is er sprake van kunst? Is kunst altijd mooi? Een andere kijk op kunst, met nieuwe inzich ten. Iedere middag van 12.30 tot 16.00 uur zijn de kunste naars bezig met hun kunst- Zondag 1 mei is de 'Dag van de Zondagsschilders'. Overal in het dorp, in de duinen en op het strand zijn de kunstschilders bezig. Foto: PR werken in een openbaar ate lier dat tijdelijk is ingericht rechts naast in De Brasserie (hoek Wijngaardstraat en Badstraat). Daar kunnen bezoekers zien hoe de ver schillende kunstenaars wer ken en hoe een schilderij tot stand komt. Zondagsschilders Zondag 1 mei is de 'Dag van de zondagsschilders'. Overal in het dorp, in de duinen en op het strand zijn de kunst schilders bezig. Overigens, vaak zijn de werken van deze zondagsschilders van een hoge kwaliteit. Natuur lijk vinden deze amateurs het leuk om mee te doen, maar ze strijden ook voor een kwalificatie. Aan het einde van de dag worden door een professionele jury prijzen uitgereikt voor de beste werken. www.schildersweek.nl

de Faam | 2016 | | pagina 5