a r Middelburgs LEGO-talent naar Amerika Maatjesproject voor jonge mantelzorgers Verkeersmaatregelen tijdens Four Freedoms Awards Gemeente werkt aan oplossing storingen verkeerslichten Het Groene Woud-Blauwedijk Wethouders nemen nieuwe Servicebus in gebruik GEMEENTE Het is aftellen geblazen. Op 24 april vertrekt het New Dutch Motion team naar Amerika om Nederland te vertegenwoordigen in de First LEGO League. Een hele prestatie. In totaal deden er 28.000 teams uit meer dan 70 landen mee aan de wedstrijd. De vijf technasiumleerlingen van het Nehalennia scoorden zo goed met hun idee voor het hergebruik van koffiedik en hun zelfgebouwde robot, dat zij straks één van de 105 teams zijn in St. Louis waar het vierdaagse WORLD festival plaatsvindt. Volgende week zwaaien burgemeester Bergmann en wethouder Chris Dekker de vijf leerlingen uit. Namens het hele college van B&W wensen we ze vast veel succes toe. We zijn nu al trots op hen! Op 6 april werd een raadgevend referendum gehouden over de associa tieovereenkomst tussen de Europese Unie (EU) en Oekraïne. De opkomst in Middelburg was 30%. De totale uitslag en uitslagen per Middelburgse wijk kunt u raadplegen via www.middelburg.nl/referendum. Op dinsdag 5 april gaf wethouder Saskia Szarafinski op basis school de Dolfijnenburch tijdens een les over mantelzorg het startsein voor het maatjesproject 'Maatje voor Jou!' (MVJ) van Manteling. Manteling zoekt nog maatjes voor 'Maatje voor Jou'. Maatjes zijn 18 jaar of ouder, hebben ervaring in de omgang met kinderen en jongeren en kunnen een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) overleggen die wordt vergoed door Manteling. Voor meer informatie over het maatjesproject kan er contact worden opgenomen met Danielle Monté, coördinator van 'Maatje voor Jou!'. Tel. 0118-55 35 30, dm@mantelingwalcheren.nl. MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem„Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het New Dutch Motion team bestaande uit: Noah Guibert (14), Luuk Stenvert (13), Iris Verhoeven (14), Corné de Jonge (13) en Andrea van de Bank (13). Foto: Aart van Belzen Op donderdag 21 april vindt in de Nieuwe Kerk van Middel burg de uitreiking van de Four Freedoms Awards (FFA) plaats. In het bijzijn van enkele leden van de Koninklijke familie zal onder meer bondskanselier Angela Merkel een award ont vangen. Om dit evenement in goede banen te leiden, gelden van dinsdag 19 april tot en met donderdag 21 april enkele verkeersmaatregelen. FFA De FFA wordt uitgereikt aan per sonen die zich op een bijzondere wijze hebben ingezet voor het waarborgen van de vier vrijheden, zoals die door de Amerikaanse president Franklin Delano Roo sevelt in zijn zogenoemde 'Four freedoms-toespraak' tot het Ame rikaanse congres in 1941, werden benoemd. De awards worden om het jaar in New York en Middel burg uitgereikt. De FFA wordt georganiseerd door de Roosevelt Foundation. Parkeerverbod Voor en tijdens de FFA zal het parkeren in de Middelburgse binnenstad rond de Abdij niet worden toegestaan. Vanaf dinsdag 19 april 09.00 uur tot en met woensdag 20 april 21.00 uur is een parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen Onder den To ren, Koorkerkstraat, Groenmarkt, Korte Burg, Balans tot aan de hoek Sint Pieterstraat aan de kant van de Abdij. Op woensdag 20 april, vanaf 21.00 uur tot en met donderdag 21 april 15.00 uur, is er een alge heel parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen Onder den To ren, Korte Burg, Balans, Walplein, Koorkerkhof, Koorkerkstraat, Groenmarkt, parkeerterrein Damplein, Bachtensteene en Sint Pieterstraat. Vanaf 20 april 18.00 uur tot en met 21 april 15.00 uur kunnen de parkeervergunninghouders uit het betreffende vrijgemaakte gebied in de gehele binnenstad op andere beschikbare plaatsen parkeren. Auto's die in genoemde tijdvak nog in bovengenoemde straten en op het parkeerterrein Damplein staan worden versleept. Wegafsluiting De bovengenoemde straten worden op donderdag 21 april voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. Aankondiging demonstraties Op dit moment hebben de rechtse beweging Voorpost en een persoon op persoonlijke titel zich gemeld om te demonstreren tegen de toekenning van de award aan mevrouw Merkel. Op de Loskade tussen de Goese Korenmarkt en de Nieuwepoortstraat wordt hiervoor ruimte vrij gemaakt van 11.00 uur tot 14.00 uur. Binnen deze ruimte mogen de demon stranten hun mening verkondigen. De wegen blijven toegankelijk. Echter, de parkeerplaatsen langs het water tussen de Goese Koren markt en de Nieuwepoortstraat zijn door de demonstraties op donderdag 21 april vanaf 07.00 uur deze dag niet bereikbaar. Indien er tegendemonstraties ge meld worden dan vinden die plaats op de Kanaalweg, op het terrein van de camperplaatsen. Meer informatie over de Four Freedoms Awards op www.fourfreedoms.nl. De gemeente Middelburg kampt met een vervelende storing in de verkeersregelin stallatie op de kruising van Het Groene Woud met de Blau- wedijk. Enkele weken geleden en de afgelopen dagen is de installatie meerdere keren uitgevallen. In eerste instantie leken dit opzichzelfstaande storingen te zijn, maar wij gaan er nu vanuit dat er een verband bestaat. Op dit moment wordt hard ge werkt aan het achterhalen van de oorzaak van de storing. Inmiddels zijn er in de verkeersregelauto maat al vele componenten vervan gen, maar dit heeft nog niet geleid tot een oplossing. Een mogelijk oorzaak kan liggen in spannings wisselingen in de stroomaanvoer. Door het plaatsen van speciale meetapparatuur wordt dit geduren de een aantal dagen permanent gemeten. De resultaten hiervan zullen met de energieleverancier worden geanalyseerd. Wij werken eraan om het probleem zo spoe dig mogelijk en adequaat op te lossen, maar tot die tijd kunnen wij niet garanderen dat de verkeers lichten permanent blijven werken. Mocht de installatie uitvallen, adviseren wij de fietsers die Het Groene Woud moeten oversteken gebruik te maken van de over steekplaatsen bij de Kanaalweg of de Poelendaelesingel. Ook zijn de voetgangerstunnels onder het kruispunt een veilig alternatief om de oversteek te maken. Gemoto riseerd verkeer wordt in het geval van een storing geacht de voor rangsregeling zoals aangegeven door de verkeerstekens te volgen. Begin 2017 gaat de gemeente zes verkeersregelautomaten op het Schroetracé vervangen, waar onder de verkeersregelautomaat op de kruising Het Groene Woud- Blauwedijk. De voorbereidingen hiervoor zijn inmiddels gestart. Er rijdt een nieuwe Servicebus in Middelburg. Op vrijdag 8 april om 14.00 uur stapten wethouders Saskia Szarafinski en Chris Simons op de bus bij het NS station en reden ze een rondje mee. Dit deden ze om kennis te maken met de gebruikers van de buslijn. De (lijn)bussen in Zeeland zijn toegankelijk voor iedereen, inclusief (elektrische) rolstoelen. De Servicebus biedt net dat beetje extra service. Hij is kleiner, maar comfortabeler. En door de brede MVJ is bedoeld voor kinderen en jongeren van 8-18 jaar die op groeien met een chro nisch zieke of gehan dicapte ouder, broer of zus. Vaak gaat veel aandacht en zorg uit naar het gezinslid met een ziekte of beper- - king, dat kan wel eens lastig zijn. Een vrijwillig Foto: Manteling maatje van MVJ biedt het kind of de jongere een luisterend oor, ondersteunt bij praktische zaken en is er voor de gezelligheid. Ook helpt hij of zij inzicht te krijgen in de eigen wensen en behoeften van de jonge mantelzorgen Maatjes worden door de professio nals van Manteling zorgvuldig geworven, getraind en begeleid. ingang en de lage vloer stapt u gemak kelijk in en uit. Heeft u hulp nodig bij het in- of uitstappen of het opbergen van uw boodschappen in de bus? De behulp zame chauffeur helpt u graag. Scootmobielen kunnen helaas niet mee. Een rit met de Servicebus kost 1,- en kan contant bij de chauffeur worden afgerekend. Betalen met de OV-chipkaart blijft ook mogelijk. De bus rijdt van Foto: Peter Wisse dinsdag tot en met zaterdag een route van 30 minuten door de binnenstad.

de Faam | 2016 | | pagina 9