Balletavonturen Nils Holgersson Tekno zoekt consequente baas ll Gezond ouder worden Middelburg viert vrijheden De Faanf 3 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 april 2016 5 Werkt, ir deze rerder! >rdt in- n bent Itwerk- arische De avonturen van die stoute Zweedse jongen Nils Holgersson als ballet neerzetten, dat is de uitdaging van de leerlingen van Balletschool Isabelle Zwaan uit Vlissingen. MIDDELBURG - Al anderhalf jaar is balletdocente Isabelle Zwaan bezig met de voorbe reidingen voor de voorstel ling. "De spanning neemt nu langzaam toe, maar ik vind het geweldig om naar zo'n optreden toe te wer ken", aldus Zwaan. "Het is een ware uitdaging om er een vloeiende voorstelling van te maken. Ik kies bewust voor korte dansen, zodat de leerlingen minimaal twee keer op het podium staan." Zo'n 150 ballerina's ver schijnen komend weekend ten tonele voor de voorstel ling Nils Holgersson. Nils beleeft samen met gan zerik Marten allerlei avon turen. Nils is een stoute jon gen die door een Kabouter klein wordt getoverd. Als zijn ganzerik Maarten met de wilde ganzen mee wil vliegen, probeert Nils hem tegen te houden, maar hij wordt meegesleurd. Zo be gint een reis vol spannende avonturen, ontmoetingen IMBi Balletschool Isabelle Zwaan brengt komend weekend een dansvoorstelling gebaseerd op het verhaal van Nils Holgerson. Het ballet is te zien op zaterdag 16 april om 19.30 uur en zondag 17 april om 13.30 uur in Schouwburg Middelburg. Foto: Ad Zoeter en gevaar. Zij worden ach tervolgd door de vos Smirre, komen wolven en trollen te gen en bevrijden de adelaar uit het circus. "Het wordt een mooie, spannende voorstelling voor groot en klein, met prachtige muziek en kostuums. Er wordt ge danst in de stijlen klassiek, jazz, modern en show/mu sical." Balletschool Isabelle Zwaan bestaat dit jaar tien jaar. In al die jaren is het dansniveau steeds hoger geworden, veel kinderen en tieners dansen meerdere keren tot maxi maal zes keer per week. De voorstelling is zaterdag 16 april om 19.30 uur en zon dag 17 april om 13.30 uur in Schouwburg Middelburg. O Kaarten voor de voorstelling zijn te koop aan de zaal en via www. zeelandtheaters.nl ALBERT VADER, WETHOUDER VLISSINGEN Er zijn momenten waarop ik me be voorrecht voel. Vorige week nam ik, met een aantal mensen uit de zorg sector, deel aan een studiereis naar Italië in het kader van een project van de Euro pese Unie: Safeage. Doel van dit projept is om samen met andere deelnemers (uit Zweden, Finland en Italië) kennis te delen en ervaring op te doen op het gebied van (ouderen)zorg in een Europa. Kortom, te werken aan het antwoord op de vraag hoe we langer thuis kunnen blijven wonen, ge zond ouder kunnen worden, hoe we onze inwoners kunnen begeleiden en hoe wë de technologische ontwikkelingen in kunnen zetten. Dat opdoen van ervaring is voor mij één van de belangrijke doelen. Van mij als wethouder wordt verwacht dat ik nadenk over één van de vragen van de toekomst: een ouder wordende bevolking met alle uitdagingen van dien. In Nederland weten we dat u langer thuis wilt blijven wonen. In Umbrië is dat niet echt een uitdaging, daar woont slechts drie procent van de bevolking in een vorm van residentiële zorg. Ouderen wonen daar vaak thuis bij familie. Gaan ze al naar een vorm van dag besteding, dan brengt en haalt meestal de familie ze. Dat is in Nederland dus anders. Maar goed, er zijn ook overeenkomsten. In Foligno in Italië begreep ik dat de plaat selijke politie de drijvende kracht achter de inzet van ouderen als klaar-overs is. Die ouderen helpen ook bij een vorm van sociaal vervoer. Zo snijdt bet mes aan twee kanten: de ouderen blijven actief en voelen zich maatschappelijk betrokken. Al met al is zo'n reis leerzaam vanuit de optiek dat je ziet hoe het elders gaat en dat je je indruk ken en je verbazing, deelt met de andere deelnemers. Dat is mooi voor de discussie, maar ook voor mijn beeldvorming. MIDDELBURG - Samen met haar inwoners wil Middel burg de komende twee we ken langzaam geel kleuren. Ten teken dat mensen in nood hier welkom zijn, is het comité samen met een grote groep sympathisan ten zaterdag 16 april tussen 11.00 en 14.00 actief rondom de Middelburgse Markt. Be geleid met de muziek met medewerking van diverse koren die zingen voor de vrijheid, worden in het Mid delburgse centrum flyers en gele bloemen aan het win kelend publiek uitgedeeld Op dit moment wordt druk gewerkt aan een lied dat door leden van diverse ko ren en het aanwezige pu bliek kan worden gezongen. Het lied is geschreven door comité-lid Els Austmann en zal een soort 'oogstlied' zijn dat vroeger werd ge bruikt bij het binnenhalen van de oogst. Oogsten was hard werken, zeker vroe ger toen alles met de hand gebeurde. Hard werken dat nu ook van ons wordt ge vraagd als samenleving èn van de nieuwkomers. De activiteiten hebben tot doel Middelburgers, Zeeuwen en aanwezige bezoekers te la ten zien dat we de waarden van Four Freedoms Awards laureaat Angela Merkel de len. Op de dag van de uit reiking, donderdag 21 april, wordt iedereen gevraagd de PZC-advertentie (publicatie zaterdag 16 april) of flyer achter het raam te hangen én die dag een geel kleding stuk te dragen. De aankomsttijden komen op facebook.com/Middel- burg21april. COLOFON VLISSINGEN - Tekno is een kruising Zwitserse sen- nenhond en geboren in juli 2014. Hij kan goed opschie ten met andere hondjes maar dan het liefst met wat grotere. Tekno kan ook goed overweg met kinderen en hij kan prima alleen thuis zijn. Autorijden is ook geen probleem. Tekno is eigenlijk een grote puber met een hart van goud. In het dierenasiel doet hij graag spelletjes en is hij dol op de vrijwilligers. Dit ras heeft een sterk en in telligent karakter en kan het beste bij een baas geplaatst worden die altijd eerlijk en consequent is. Liever geen harde aanpak want dat werkt averechts. Tekno zou Advcrteaticvcrfcoop «n media-advies Erik Niwele E advertising.zeeland@ persgroep.nl i- T 06-17 928040 Familieberichten E famiKeberichten9pengroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Redactie en persberichten Marina Meijer* E redactie .faam® persgroep jtI T (088) 013 09 20 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Meijer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Stan Ross. tngrid Borger (fotograaf), Izaik Verkeste (fotograaf) In Dierenasiel Walcheren wachten veel honden en katten op een thuis. Meer info op www.dierenasielwalcheren.nl. Foto: PR zich prima thuisvoelen in belangstelling voor Tekno of een grote woonruimte met voor een van de andere hon- een tuin en een baas die met den of katten in het asiel, bel hem op cursus gaat. Heeft u dan 0118 - 613579. Edisonmg 37E, 4382 NV Visingen de Persgroep Nederland BV www.per5groep.ni/adverteren O* Faam is een uitgave van de Pwsguep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte ais digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv KORT NIEUWS Bakkerijzz bakt Eiggenwijzz MIDDELBURG - Bakkerijzz, aangrenzend aan Eigen- wijzz, eten drinken, werd op 1 april geopend. Het is een bijzonder initiatief van Michelle Bartlett en Joop Steeman want zij runnen Bakker ijzz als particuliere on derneming. "Na de goede ervaring met Eiggenwijzz zochten wij een nieuwe uitdaging" zegt Michelle, "We maakten al onze producten al ambachte lijk zelf behalve brood bakken. Het is puur zelfvoorziening want Bakkerijzz bakt alleen voor Eiggenwijzz. Maar taarten op bestelling, dat kan wel." Jongeren met een verstandelijke beperking werken in Bakkerijzz onder begelei ding van Tessa Grool en Lucien Massar. O Bakkerijzz, Beddewijkstraat 2, Middelburg, 0118-625 670 Feb Bakkerijzz Continurooster Louise de Coligny VLISSINGEN - Met ingang van het volgend school jaar voert de Louise de Colignyschool aan de Alexander Gogelweg 65 in Vlissingen het 'conti nurooster' in voor een be ter dagritme voor de leer lingen en meer rust op school. Met de invoering van een continurooster veranderen de lestijden. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag wordt er van 08.30 uur tot 14.30 uur les gegeven en op woensdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. Tassen de middag eten de kin deren onder begeleiding van hun eigen leerkracht op school. Omdat hier mee het halen en brengen van de kinderen beperkt wordt tot twee keer per dag is er bovendien sprake van een aanzien lijke verbetering van de verkeersveiligheid. Met de gemeente aan de keukentafel VLISSINGEN - De lande lijke projectgroep Zorg Verandert houdt samen met Porthos Walcheren en PCG Zeeland (Provin ciale Chronisch zieken en Gehandicaptenorga nisatie) een workshop over het zogenaamde keukentafelgesprek. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die een keukentafelgesprek met de gemeente gaan voeren, de familieleden en man- telzorgers en mensen die nu (nog) geen zorg nodig hebben maar wel al over de toekomst nadenken waarbij dergelijk zorg misschien wel nodig zou kunnen zijn. De locatie is Porthos op het Pablo Picassoplein 126 in Vlis singen. O Aanmelden en meer ■informatie via 0118- 628628 ofinfo@ pcgzeeland.nl

de Faam | 2016 | | pagina 5