Kids massaal aan de moestuintjes ■i'lli'IH-Hi'l ■iniii nni'Wi Activiteiten bij de kinderopvang Wijzer worden in het TabletCafé Lezing over Franklin D. Roosevelt in film Onbekend Italië Schrijfster Ruth Bakker in CCXL O www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 april 2016 27 iA/irUf tnf I Wacht tot de groene puntjes komen... En is het gelukt? Heb je alle twintig moestuintjes verzameld? Hoe doen ze het: de komkommer, cherrytomaatjes, sperziebonen, radijs, broccoli, basilicum enzovoorts? Sjoerd en Renske missen vier plantjes netjes te laten op groeien. Bijvoorbeeld dat je zaait op het juiste moment. Meestal is dat tussen maart en mei, google maar eens 'zaaikalender'. Zoek een zonnig plekje op een vensterbank voor je potjes. Licht is belangrijk. Als het te donker is krijg je soorten, maar daar zitten ze niet mee. Sjoerd: "We hebben genoeg. Zo mooi als je de groene puntjes ziet komen!" Door: Leonore Pulleman 'ALS DE PLANTJES TE DONKER STAAN, KRIJG JE SPRIETELS' 'sprietels', lange dunne sten geltjes met maar een paar blaadjes eraan. Had jij toen je klein was ook een hekel aan groen op je bord. En blaadjes in je soep? En je ouders maar roepen hoe gezond dat voor je is... jaja. Veel kinderen vertellen dat het helpt om te zien hoe groenteplanten ontstaan, vanuit een zaadje. Eerst ver schijnt er een steeltje met twee blaadjes. En nog iets later rollen de echte blaadjes zich uit. "Vooral de radijs is leuk", vindt Sjoerd. "Die groeit snel." Lekker licht Er zijn wel een paar din gen die je moet weten om je Water enzo "Te veel water geven is niet goed. Dan stroomt de bak over", weet Sjoerd. "Maar te weinig ook niet", reageert Renske. "Dan gaan ze slap hangen." De gieter hebben ze naast de moestuinbak gezet en ze voelen elke dag of de grond droog is. Dan gaat er een scheutje water bij. Ook belangrijk is op tijd 'uitplanten'. Zodra je de plantjes goed beet kan pak ken, scheur je het potje open en maak je de plantjes los. Wees voorzichtig dat je de wortels niet beschadigt. Zet de plantjes nu in een Water geven is belangrijk. "Maar teveel water geven is niet goed. Dan stroomt de bak over. Te weinig ook niet. grotere pot, prik gaatjes en plaats ze even diep als ze stonden en een paar centi meter uit elkaar. Naar buiten! De volgende stap komt als de nachtvorst voorbij is, dan kun je de plantjes buiten la ten wennen. Zet ze overdag met potje en al buiten en haal ze voor de nacht nog even binnen. Na een week of zo kun je ze buiten in de volle grond uitplanten. Of zet ze in een grote pot op het balkon. Liefst licht en een beetje uit de wind. Ga ook zaaien! Sjoerd Iaat een poster zien 'Moestuintje stap voor stap'. "Daarop houd ik mijn administratie bij", glundert hij. Netjes noteerde hij wanneer elke soort gezaaid is. Heb jij ook de smaak te pakken? Probeer dan eens zaadzakjes van de tuinwinkel uit. Hoe het moet staat achterop het zakje. OOSTKAPELLE - Dinsdag 19 april houdt Stichting Wel zijn Veere samen met ZB I planbureau en Bibliotheek van Zeeland van 14.00 uur tot 16.00 uur een TabletCafé bij Welzijn Veere aan de Schoolstraat 4 in Oostka- pelle. Tijdens het TabletCafé kan men op een informele ma nier terecht met allerhande vragen over tabiets. Het ac cent van het TabletCafé ligt op de uitwisseling van er varingen met deze appara ten. Bijvoorbeeld over het installeren van apps, het binnenhalen van e-books, de registratie van de tablet en het koppelen van e-mail- adressen aan de tablet. Tablet meenemen Bezoekers krijgen leuke en handige tips om alle moge lijkheden van hun tablet te benutten. De toegang is vrij. Vergeet vooral niet je troJ^É mee te nemen. De in|@| komst is op de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Mensen die het TabletCafé willen bezoe ken kunnen zich aanmelden via: info@welzijnvaw®e,nl of 0118-583687. Naast dinsdag 19 april zal er wederom een TabletCafé worden georga niseerd op dinsdag 17 meï'di en dinsdag 21 juni. 5 dinsdag ig april van 14.00 tot 16.00 uur, Schoolstraat 4 in Oostkapelle WALCHEREN - Het hele jaar verzorgt Kinderopvang Wal cheren (KOW) buiten school tijd de opvang van kinderen op de buitenschoolse opvang (BSO). Ook in de vakanties zijn de BSO's geopend. Er is dan extra tijd en ruimte om leuke dingen te doen met de kinderen. Alle kinderen op Walcheren kunnen mee doen. Kinderen die nog niet op een BSO zitten, kunnen gebruik maken van een va kantiecontract. Tijdens de meivakantie zijn er op alle 28 locaties van KOW leuke dingen te doen op gebied van kunst cultuur, natuur, techniek en sport spel. Zo is er voor alle kinderen iets dat aansluit bij hun interes ses en behoeften. Meer info op www.kinderopvangwal- Ook in de meivakantie kunnen kinderen aan leuke activiteiten deelnemen op de BSO. Ook cheren.nl. kinderen die niet op een BSO zitten, mogen meedoen. p0t0: p MIDDELBURG - Op (ïttnderdag 14 april geeft Professor Dean J. Kotlowski,op uitnodiging van het Roosevelt Study Center, een lezing over het beeld van voormalig presi dent van Amerika Frank lin D. Roosevelt in film en televisieprogramma's. Hij vertoont fragmenten uit een aantal films, musicals en televisieseries. Kotlowski is als historicus verbonden aan Salisbury University in Maryland in de VS. Dit voorjaar is hij de Fulbright- Botstiber gastprofessor Au strian-American Studies aan de universiteit van Salz burg in Oostenrijk. Hij heeft onder meer gepubliceerd over de presidentschappen van Franklin D. Roosevelt en van Richard Nixon. De gratis toegankelijke Engelstalige lezing vindt plaats in de filmzaal, Abdij 9, Middelburg. De filmzaal is geopend vanaf 15.30 uur. De lezing begint om 16.00 uur. Belangstellenden wordt verzocht zich uiterlijk 13 april aan te melden via rsc@ zeeland.nl. Voor meer infor matie: Roosevelt Study Cen ter, 0118-631590 en www. roosevelt.nl. Het Roosevelt Study Center in Middelburg bevordert wetenschappelijk onderzoek en onderwijs op het terrein van de moderne Amerikaanse geschiedenis. middelburg - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is vrijdag 15 april om 20.00 uur een lezing door dr. Her man Tak over 'Het onbeken de Italië'. In Zuid-Italië zijn veel feestelijke jgvenemen- ten. Veel gemeenschappen vieren jaarlijks meerdere feesten en kennen een ri tuele cyclus. In deze lezing wordt in gegaan op de he dendaagse geschiedenis en betekenissen van dergelijke uitingen van volksreligie. VLISSINGEN - Op woensdag 20 april om 15.00 uur pre senteert HZ Cult, onderdeel van HZ University of Ap plied Sciences, de activiteit 'Loet Broedt' van Ruth Bak ker. In het CCXL theater in Vlissingen zal kinderboe kenschrijfster Ruth Bakker de interactieve en muzikale familievoorstelling 'Loet Broedt' vertonen. De voor stelling is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Ruth neemt je mee in de gekke, levendige fantasie van het stoere meisje Loet. Het is een voorstelling met veel humor en een vleugje spanning. Na de voorstelling is er ruimte M voor een vragenronde, ge volgd door een signeerses sie. Tevens is er gelegenheid om met Ruth (alias Loet) op de foto te gaan. Prijsvraag Speciaal voor deze middag heeft Ruth Bakker i.s.m. HZ Cult een prijsvraag bedacht. Loet haar lievelingsknuf- fel is Jenny. Wat is jouw fa voriete knuffel? Stuur een foto of filmpje van jou met je lievelingsknuffel naar ik- benloet@outlook.com of zet 'm-op de facebookpagina 'ikbenloet' en maak kans op gave Loet-prijzen: 2 toe gangskaartjes voor de voor stelling op 20 april, het boek J 'Loet Moet' of de DVD 'Loet Moet'. Meer info op hzcult.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 27