voor sleutelbos8 Suster Anna bakt de beste taart Alzheimercafé 't Gasthuis Kunst en kitsch in de Griffioen Vluchtelingenhulp op locatie met Movement on the Ground IN DE REGIO Lezing over Chromecast Presentatie boek doorYvon Né Damesteam buffelt stevig door en trotseert de kou! Eerste hulp bij moestuintjes Groots roaring twenties feest bij Onderstroom Festival pal aan de kust Hockeyen kan nu onder schooltijd in hockeyklas De Faam woensdag 13 april 2016 23 SiisteY"j\nW:i VLISSINGEN - Computerclub HCC houdt maandag 18 april een avond over Chro mecast. Walter Meebeek verzorgt een lezing over dit onderwerp. Chromecast is een hdmi-dongle die het geen wat je op je tablet/ smartphone bekijkt naar je tv kunt zenden zodat je de video's op het grote scherm kunt bekijken. De bijeen komst begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) en eindigt om 22.00 uur. De toegang is gratis. Ook niet leden zijn welkom. MIDDELBURG - Zeeuwse schrijver, dichter en beel dend kunstenaar Yvon Né presenteert haar roman 'Het scheve meisje' (De Geus) op vrijdag 15 april om 16.00 uur in de Brasserie in de Druk kerij in Middelburg. De toe gang is gratis. In Het scheve meisje vindt Yvon Né woor den voor de manier waarop een kind tussen de 2 en 11 kijkt, leeft en voelt. Een kind dat de dingen om zich heen op een eigen manier inter preteert om de wereld han teerbaar te maken en daarin door haar omgeving niet begrepen wordt. Een roman die ons het kind weer laat ontdekken. Hartveroverend en ontroerend. Bij De Geus verschenen van Né 'Hier mag niets af zijn' (2009) en 'De werkelijkheid houdt het lang vol' (2014). MIDDELBURG - Op zaterdag 16 april is in 't Gasthuis aan het Noordpoortplein 2 in Mid delburg weer een Alzhei mercafé van 14.30 tot 16.30 uur. De zaal is geopend van af 14.00 uur. Gastspreker is mevrouw D.J.H. Leonards, klinisch geriater. Het onderwerp is 'Diagnostiek en Onderzoek op de geheugenpoli'. Na de presentatie is er ruim gele genheid om met elkaar erva ringen uit te wisselen en in discussie te gaan. Ook kun nen aanwezigen vragen stel len aan mevrouw Leonards en aan de professionals en vrijwilligers in de zaal. Ook zijn bezoekers welkom aan de leestafel. MIDDELBURG - Na het succes van vorig jaar houdt Stich ting Griffioen 'De Wijk' op donderdagavond 14 april voor de tweede keer een taxatieavond voor kunst en antiek. De avond is in sa menwerking met Jeroen de Kuyper, taxateur kunst en antiek. Deze expert Van het Zeeuws veilinghuis in Mid delburg vertelt graag meer over de kostbaarheden, die hem ter beoordeling worden voorgedragen. Wie altijd al wilde weten hoe oud het schilderij is dat boven de bank hangt, waar de vaas ge maakt is die op het dressoir staat of wat de schoorsteen- pendule waard is, krijgt nu antwoord. De waardebepa ling is vrijblijvend en kos teloos. Een taxatieavond is spannend: wat komt er uit al die tassen, dozen en kof fers uit de Griffioen tevoor schijn? Kunst, kitsch of cu riosa? De avond is in Hof 't Seijs aan de Griffioenstraat 44 in Middelburg en is van 19.30 uur tot 22.00 uur. GOES - Ook zo'n gedoe met je sleutelbos? Een team van acht studenten van het Hoornbeeck College in Goes bedacht een oplossing en zette de Keasy in de markt. De Keasy houdt sleutels net jes bij elkaar. Met deze uit vinding gaan de acht twee dejaarsstudenten in juni naar Madrid voor Skills for the future, de internationale finale voor studentenbedrij- ven. Sven de Vos, directeur team Keasy: "Het is als bij veel dingen, het is simpel. We hebben marktonderzoek gedaan, over dit 'sleutelpro bleem' nagedacht en toen kwam de Keasy er uit." Twee metalen plaatjes, verbonden met schroeven, waar 16 sleutels tussen passen. Goed afgewerkt met krasvaste lak kan op de Keasy een logo worden aangebracht. Te koop voor 8,95 euro via www.keasy.nl. door Conny den Heijer VEERE - Eeterij Suster Anna aan de Markt in Veere heeft voor de derde keer de appel taartwedstrijd gewonnen. De vrolijk geklede serveer sters in een met appels ver sierde zaak wonnen de wis seltrofee al eerder in 2008 en 2012. Het evenement trok veel proevers naar het stadje die, naast een vakjury onder leiding van burgemeester Rob van der Zwaag, hun stem mochten uitbrengen op de lekkerste appeltaart. De zes deelnemers aan de wed strijd waren 't Waepen van Veere, Suster Anna, Socië teit Jachtclub Veere, Camp- veerse toren, De Werf en De Peperboom. Er werd door de vakjury niet alleen be oordeeld op smaak en kleur van de appeltaarten maar er werd ook gekeken naar de structuur en de presentatie. Naast de vakjury onder leiding van burgemeester Rob van der Zwaag mocht ook het publiek stemmen. Foto: Gijs Koóle Deze was overal dik in orde: De wedstrijd werd georgani- kend als 'de warme bakker van high-tea tot plaattaart, seerd door Chris Koole, be- op wielen'. Nynke, LoTsah, Jonna, Rebecca, Teresa, Mathilde en Sara hadden een geweldige middag. 00STKAPELLE - Vol goede moed en energie gingen de meiden van groep 5, 6 7 en 8 vén de Eben-Haëzerschool uit Oostka- pelle vorige week richting West - kapelle. Het weer werkte niet echt mee, koud, stromende re gen en af en toe droog. Maar het VLISSINGEN - De bal ligt in het doel: de hockeyklas van het Scheldemond Col lege gaat komend schooljaar van start. Vanaf schooljaar 2016-2017 geeft het Schel demond College leerlingen de mogelijkheid om onder schooltijd bezig te zijn met hun hockeytalent. We star ten met leerlingen uit klas 1 t/m 3. Ze krijgen minimaal twee keer per week 1,5 uur mocht de pret niet deren, want de speelsters gingen ervoor! De keeper hield veel ballen tegen en de spelers scoorden keer op keer. Drie keer gewonnen, één keer gelijk spel en één keer ver loren. Uiteindelijk behaalden de dames de 3e plaats. om extra hockeytrainingen te volgen, daarnaast spelen ze bij hun eigen club. Het Scheldemond College is de enige Topsporttalentschool van Zeeland. Juist om de top te bereiken, moeten leerlin gen veel kunnen trainen. Het Scheldemond College werkt al langere tijd samen met JVOZ, TOZ, Turnschool Zeeland en lokale basketbal verenigingen. door Stan Ross AMSTERDAM - Lesbos is meer dan een woord dat bijna dagelijks tot ons komt en te maken heeft met de vluchte- lingencrisis. In deze situatie zijn twee Nederlandse sa menwerkende hulporgani saties aktief die iedere vorm van support kunnen ge bruiken: Movement on the Ground en Because We Carry. Adil Izemrane en Johnny de Mol staan samen met vrij willigers waaronder studen ten voor de eerst genoemde VLISSINGEN - Oude tijden herleven. In de Feestzaal van Hotel Britannia (Het Brit) brengt Festival Onder stroom vrijdag 8 juli een grandioos Roaring Twenties Feest: Modern Times. Mo dern Times is grandeur en overdaad. Het is de Charles ton, de Cotton Club en het Berlijnse Cabaret in één! Wervelende shows, muziek en verschillende optredens door de hele zaal. Allemaal in twenties stijl. Het is de jaren van de stomme film, maar dan ingekleurd in le vendig bordeauxrood en sprankelend goud. Modern Times is een grote hit in organisatie. Doelstelling is daadwerkelijk handelen door de handen uit de mou wen te steken op locaties om de mannen, vrouwen en kin deren zo goed mogelijk op te vangen. Because We Carry is de andere organisatie waarvan de oprichters drie jonge vrouwen zijn. Deze heeft eind augustus 2015 besloten om met 1000 ge doneerde draagdoeken voor moeders met kleine kinde ren naar Lesbos te gaan om te helpen. De doeken waren bestemd voor moeders op de vlucht. Zij hebben vanuit de Vlaanderen en nu voor het eerst in Nederland te zien. Het feest van dit jaar dat je niet wil missen. De tot in de puntjes gestylde hostessen van the Modernettes zorgen dat je avond goed verloopt. En wil je leren dansen op zijn twenties, dan moet je bij de Retronettes zijn. DJ's Blanche en LouisLouis zor gen voor gepaste plaatjes. En omdat ondeugend ook heel erg twenties is, treedt Colet te Collerette samen met haar 'gentleman extraordinaire' ook op met een vleugje bur lesque. Meer info over Onderstroom op cultuurwerf.nl. Yoga een motto dat zij han teren en wat zij van Ghandi hebben geleerd; wees zelf de verandering die je wilt zien - in de wereld! Aanmelden Voel je je hierdoor aange sproken? Neem dan con tact op met de organisaties; Movement on the Ground via info@movementont- heground.com, postbus 9082, 1006AB in Amster dam en Because We Carry via info@becausewecarry. org of Ceintuurbaan 243 1047 CX in Amsterdam. MIDDELBURG - Bij Speelhof Hoogerzael aan de Seisweg in Middelburg is zaterdag 16 april een speciale EHBM- post (eerste hulp bij moes tuintjes) ingericht. Vragen over je moestuinpotjes of geen ruimte om al die groen ten op te kweken? Speelhof Hoogerzael wil hierbij hel pen! Ook kunnen plantjes ter plekke worden verpot. Verder zijn ook moestuintjes (0,5 tot 2 meter) te huur en is er op een aantal woensdag middagen een vragenuurtje. De kosten zijn 25 euro voor het hele tuinseizoen (mei- november). Aanmelden via pr@speelhofhoogerzael .nl Festival Onderstroom is drie dagen lang theater op straat en muziek aan zee in een uniek decor: de stad zelf! In 2016 vindt het festival plaats van 8 tot en met 10 juli. Het festivalterrein ligt dit jaar pal aan de kust plaats, op de boulevard van Vlissingen naast hotel Britannia. Foto: PR

de Faam | 2016 | | pagina 23