Bijzonder fotoproject Cain Ligt IN DE SPOTLIGH KORT NIEUWS C www.de-faatn.nl Als 2i-jarige kwam hij vanuit Australië naar Nederland. Op doorreis naar Canada zou hij een jaar bij zijn opa en oma wonen maar in Bergen op Zoom leerde hij zijn vrouw kennen en ging op Walcheren wonen. En hier vond Cain Ligt een perfecte omgeving voor zijn hobby: fotografie. doorConny den Heijer MIDDELBURG - Hij heeft zijn hart verpand aan het 'ei land'. Cain Ligt werkt als verzorgende in een ver pleeghuis voor somatische ouderen in Terneuzen. Twee jaar geleden begon hij de Vakopleiding Fotografie in Rotterdam, waar hij afgelo pen zaterdag zijn diploma haalde. Zijn eindopdracht voor de opleiding kreeg de titel: 'Mannen met de heden daagse baard'. Een van de geportretteerden is allround radio- en tvpresentator Eric Corton. Corton heeft de door Ligt gemaakte portretfoto nu zelfs in gebruik op zijn Twit ter profiel.Inmiddels hebben de foto's van zijn Bindpro ject een vlucht genomen via Facebook en de kranten. Via facebook heeft hij er zelfs al twee opdrachten aan over gehouden. Paarden Ligt vertelt: "Op het mo ment ben ik zeer intensief bezig met het fotograferen 'DAAR LAGEN DE FOTO'S, TUSSEN DIE VAN ANTON CORBIJN EN ROBIN DE PUY' van paarden. Dat is een uit daging want een dier kun je niet ergens neerzetten en een foto maken. Hier komt dus het contact tussen mens en dier aan de orde. Eerst kennismaken, rondlopen, het paard halt laten hou den, gerust stellen en laten wennen aan het flitslicht. Als het paard dan weer gaat lopen maak je schitterende foto's, al komt er heel wat bij kijken." Het gaat Ligt om de rust en de details in een foto, die roepen emotie op bij het zien. Zo was dat ook bij de bebaarde mannen; in het portfolio op de site van Ligt is iedere porie en ieder haar tje zichtbaar. Niets wegge poetst of gefotoshopt maar puur natuur. Dat maakt zijn W I J Voor het afstudeerproject 'Mannen met de hedendaagse baard', poseerde, naast diverse Middelburgers, ook presentator en acteur Erik Corton (links). Foto's Cain Ligt werk zo bijzonder. Ligt mij mert hardop over een vol gend project en zegt: "Ik wil Zeeuwse klederdracht per onderdeel fotograferen, dat lijkt me prachtig. Dan wil ik bijvoorbeeld een beuk in beeld brengen, ook weer ge detailleerd, zonder dat je af geleid wordt door het model dat alleen die beuk draagt. Daarvoor heb je professio nele modellen nodig want niet iedere dame wil naakt. Het is een stuk cultuur, bij na een hype, die ik gedetail leerd in stand wil houden. De Zeeuwse knoop en de dracht zie je op het moment overal terug." Vorige week gingen de fo to's voor het portfolio van Ligt naar de drukkerij van Martin Zwaan in Maasland. Trots vertelt Ligt: "En daar lagen ze dan, tussen foto's van Anton Corbijn en Robin de Puy. Later ging ik naar Amsterdam om de map uit te zoeken. En ook daar grote namen, onder andere die van Erwin Olaf. Dat geeft wel een heel goed gevoel." Met de eindopdracht 'Mannen met de hedendaagse baard' haalde fotograaf Cain Ligt uit Middelburg zijn Vakopleiding Fotografie en de kranten. Vanaf 1 mei exposeert hij zijn werk bij Café Bommel aan de Markt 85 in Middelburg. Daarna zal zijn werk op meerdere plaatsen in de provincie te zien zijn. Meer info: www. cainligtfotografie.nl De Faam woensdag 13 april 2016 13 Expo Nathalie van Terheijden MIDDELBURG - Nathalie van Terheijden, de winnares van de landelijke wedstrijd 'schilderij van het jaar 2013' exposeert tot 28 juni in de rechtbank van Middel burg. Nathalie schildert al van jongs af aan, rond haar twaalfde heeft het schilder virus haar besmet. Ze is in 2009 gaan studeren aan de Koninklijke Academie voor schone kunsten in Antwer pen, en stuurde in 2013, op aanraden van docenten van de academie haar schilderij 'onderweg' in, bij een lande lijke wedstrijd. Jan van derTogtmuseum Het was haar eigenlijk te doen om een deskundig oor deel te krijgen van de jury. Dat ze uit 1250 uitzendingen werd gekozen door een vak jury bestaande uit directeu ren van diverse musea en kunstcritici had ze niet dur ven dromen. De prijs werd uitgereikt door Joop Daal- meijer, de voorzitter van de raad van cultuur, in het Jan van de Togt museum in Am stelveen, waar het werk ook enige tijd geëxposeerd is ge weest. Van Terheijden heeft als doel de kijker te boeien, een zekere spanning weer te ge ven, maar het werk moet ook rust teweeg brengen. Rust is een belangrijk punt in haar werk. De expositie van Nat halie van Terheijden is te zien tot 28 juni in de hal van de rechtbank, Kousteense- dijk 2 in Middelburg. Rommelmarkt en actiedag MIDDELBURG - Op zaterdag 16 april is in en rondom de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat 1 in Middelburg een actiedag en rommelmarkt. Van 9.30 tot 13.30 uur worden kleding, boeken en overige spullen verkocht. Ook zijn er diver se kramen met lekkernijen, zoals hamburgers, kaas en streekproducten. Er is een fotograaf voor het maken van portretfoto's of familie foto's en een kapster voor een passend kapsel. Dementietafel in Café Willem MIDDELBURG - In Grand Café Willem aan de Oranjelaan 17 in Middelburg is maandag 18 april de 'dementietafel'. De dementietafel is een plek waar mensen die met de mentie te maken hebben in een ongedwongen en open sfeer elkaar kunt ontmoe ten. Zij delen kennis en er varingen met elkaar. De de mentietafel is bedoeld voor ouders, broers of zussen, mantelzorgers, vrijwilligers of professionele hulpverle ners van iemand met een verstandelijke beperking die dementeert. De deur is open vanaf 19.00 uur, de avond begint om 19.30 uur en is rond 21.30 uur afgelopen. Meer informatie via www. zeeuwsezorgschakels.nl of dementietafels@zeeuwse- zorgschakels.nl. Wisselplanten bij Groei&Bloei SEROOSKERKE - Groei&Bloei houdt op dinsdag 19 april een lezing door Joyce Oo- men met het thema 'ontdek de wondere wereld van wis selbeplanting'. Joyce Oomen heeft zich gespecialiseerd in het maken van (veel)kleurige beplantingen voor park- en festivaltuinen waaronder de Floriade 2012, gemeentebor ders en particuliere tuinen. Het speerpunt is het gebruik van bijzondere en makkelij ke éénjarigen. De lezing be gint om 19.30 uur en is in de Zandput aan Zandput 5 in Serooskerke. Toegang voor leden Groei Bloei is gratis, niet-leden betalen 5 euro. Mozaïeken bij Villa Steenhove MIDDELBURG - Oma's Lekker nijen houdt op de dinsdagen 19 april, 10 mei en 14 juni een workshop mozaïek bij Villa Steenhove aan de Kou- dekerkseweg 173 in Middel burg. Liefhebbers kunnen kiezen uit verschillende objecten om te mozaïeken zoals een vogelhuisje, dien blad, tafeltje of torso. De kos ten variëren van 7,50 euro voor het vogelhuisje tot 70 euro voor de torso. Het be drag is inclusief materialen en koffie of thee met wat lek- MIDDELBURG - Een plekje op de mainstage van City of Dance festival of draaien voor een breed publiek op het Free festival, klinkt dit voor jou als muziek in de oren? Doe dan mee aan de DJ Contest 2016! Stuur voor maandag 25 april 10.00 een zelfgemaakte mix van max. 15 minuten naar office@you-dance.nl. Het moet een eclectische mixtape zijn. Vanaf vrijdag 6 mei kan het publiek via Facebook stemmen op de 10 dj's die door het City of Dance team zijn uitgekozen. kers. De workshops zijn van 9.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Aanmelden via mirjam04@zonnet.nl. Dialoogestafette over de vrijheid MIDDELBURG - De Stichting Middelburg in dialoog houddt een dialoogestafette over het thema vrijheid. Vier avonden, vier tafels, op vier verschillende plaatsen in de stad Middelburg: op 19 april in de Moskee, gevestigd aan de Stromenweg, inloop van af 19.00 uur start dialoog 19.30 uur; op 20 april in de keuken van Rode Rozen en Tortilla's, Oostkerkplein 6a, start 18.00 uur met maaltijd en' dialoog, deelname kost hier 5 euro; op 21 april, in Burgerzaal als side-event van de Four Freedom Award uitreiking vanaf 16.00 uur in de burgerzaal van het (oude) stadhuis op de Markt en op 22 april in de Kerk van de Doopsgezinde gemeente ge vestigd Lange Noordstraat 62, inloop vanaf 19.00 uur en start dialoog om 19.30 uur. Graag vooraf aanmel den voor een specifieke avond en plaats via middel- burgindialoog@gmail.com of via de website www.mid- delburgindialoog.nl. Praat mee over toekomst zorg MIDDELBURG - Samen met de betrokken gemeenten gaat de' Commissie Toekomstige Zorg Zeeland (CTZZ) deze maand met de Zeeuwen in gesprek. Vrijdag 15 april is Walcheren aan de beurt. Deze bijeenkomst is in Ho tel van de Valk Middelburg (Paukenweg 3) om 19.30 uur. Zeeland kampt met de mografische krimp: het aan tal inwoners daalt. Dat zet ook de Zeeuwse zorg onder druk. In de bijeenkomst van 15 april vertelt commissie voorzitter Eeke van der Veen welke visie de CTZZ inmid dels heeft ontwikkeld om de kwaliteit van de zorg in de provincie Zeeland op peil te houden. En welke stappen al zijn gezet om dat te rea liseren. In Middelburg zijn verder onder meer de wet houders Saskia Szarafinski (Middelburg), Albert Vader (Vlissingen) en Chris Maas (Veere) aanwezig om mee te praten vanuit hun gemeen telijke visies op de toekomst van onze zorg. Iedereen is welkom op de bijeenkom sten. Aanmelden via aan- melden@toekomstigezorg- zeeland.nl, telefonisch 0113 - 274113 of via de website http://toekomstigezorgzee- land.nl. Lintje voor de heer C. de Visser DOMBURG. De heer C. de Vis ser uit Aagtekerke heeft vo rige week een Koninklijke Onderscheiding ontvangen. De Visser is buitengewoon actief voor de Protestantse kerk Aagtekerke (PKA) waar hij zich inzet als kerkrent- meester, koster en de tuin van de kerk en de pastorie onderhoudt. Daarnaast zet de heer De Visser zich in voor Dorcas, waarvoor hij goederen inzamelt en ver koopt. Tenslotte is de heer De Visser actief als ringop- passer, ringloper en schrijver voor zowel de Aagtekerkse als de Zeeuwse ringrijders- vereniging.

de Faam | 2016 | | pagina 13