^Zeeland 21 april 2016: uitreiking Roosevelt Four Freedoms Awards in Middelburg Nieuwe openstelling MIT Zuid regeling voor ondernemers Drovinc iewerk IO OI A Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt O U H-IO de Provincie Zeeland. Kijkdanopwww.zeeland.nl u opwww.zeeland.nl/provinciaalblad Zeeland is vrijheid: stoer land in een oneindige zee. waar altijd een frisse wind waait. Een land ook van pioniers. Neem de familie Roosevelt, die in de zeventiende eeuw vanuit Tholen naar New York emigreerde. Zeeland en New York zijn daarom verbonden in vrijheid. Op donderdag 21 april 2016 worden de Roosevelt Four Freedoms Awards uitgereikt in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De Four Freedoms Awards worden ieder jaar toegekend aan mannen, vrouwen en organisaties, die met hun inzet en prestaties een grote toewijding hebben laten zien aan de idealen die President Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) in zijn historische Four Freedoms speech in 1941 verkondigde. in zijn State of the Union stelde hij dat het, voor het voortbestaan van een duurzame democratie, noodzakelijk is dat iedereen, overal in de wereld, recht heeft op.vier fundamentele mensenrechten: de vrijheid van meningsuiting, de vrijheid van gods dienst, de vrijwaring van gebrek en de vrijwaring van angst. Na 75 jaar hebben deze woorden nog niets aan waarde en belang ingeboet. Te voet of met de fiets De Awards worden afwisselend in New York en in Middelburg uitgereikt. In de even jaren is het de beurt aan onze hoofd stad. Vanwege de uitreiking komen er veel nationale en internationale genodigden naar Middelburg. ZM Koning Wlllem- Alexander, HM Koningin Maxima en HKH Prinses Beatrix der Nederlanden wonen de uitreiking bij, net als Minister-President Mark Rutte. Hij reikt de International Four Freedoms Medal uit aan de Duitse Bonds kanselier, dr. Angela Merkel. Diverse wegen richting de Abdij zijn afgezet. Komt u dus bij voorkeur te voet of met de fiets richting het centrum. Live volgen vanaf de bank U kunt de ceremonie thuis vanaf de bank v.olgen. NOS en Omroep Zeeland zenden de uitreiking namelijk rechtstreeks uit vanaf 12 uur. Om 11.30 uur begint de uitzending. U ziet niet alleen hoe de laureaten hun Award krijgen. U hoort ook hun verhalen en hoe zij zich inzetten voor de vrijheid. De Provincie Zeeland maakt de Four Freedoms Awards mede mogelijk. In voorgaande jaren vond de uitreiking op zaterdag plaats. Dit jaar op een doordeweekse dag. Een groot deel van de provinciale kantoorgebouwen aan de Abdij is afgesloten. Er is daarom beperkte dienstverlening beschikbaar. Meer lezen over de Four Freedoms, de laureaten en de uitreiking? Kijk dan op www.fourfreedoms.nl, via Twitter: @Four_Freedoms en via Face- book: Roosevelt Foundation. Maarten Janssens, CDA Kom ook naar de Statenvergadering op 15 april Op vrijdag 15 april 2016 vindt de openbare Provin ciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis. De Statenver gadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeetand.nl. Op de agenda staat onder andere een brief van Gedeputeerde Staten over de hotspot Breskens. Kijk op: www.zeeland.nl/vergaderoverzicht-en- activiteiten voor de agenda. Hierbij twee uitspraken van Statenleden over deze hotspot. "Het is goed dat de Provincie financieel bijdraagt aan hotspot Breskens, zodat het gebied een bruisend middelpunt wordt voor toerisme en bedrijvig heid. Daarbij is het wel zaak zorgvuldig om te gaan met belangen van bewoners en bedrij ven en daartoe voortdurend het gesprek te blijven voeren. Zo kan gezamenlijk gezocht worden naar optimale oplossingen en toegewerkt worden naar een economisch rendabel eindresultaat." "Breskens als kust plaats ligt op een toplocatie die alle kansen bied om zich te ontwikkelen tot een internationale hotspot voor zeilers. Dit kan ook werkelijkheid worden als gemeente, onderne mers en de Provincie alle zeilen bijzetten!" Uitnodiging voor reünie oud-medewerkers Zeelandbrug Op maandag 25 april 2016 organiseert de Provincie van 14.00 tot 17.00 uur een reünie voor oud-medewerkers van dé Zeelandbrug. Aanleiding hiervoor is het vijftigjarige bestaan van de Zeelandbrug, Elkaar ontmoeten en verhalen uitwisselen staan centraal deze middag. Was u tussen 1964 en 2012 werkzaam voor de Zee landbrug? Dan nodigen we u van harte uit in het provinciehuis, Abdij 6, in Middelburg. U kunt zich nog tot en met woensdag 20 april 2016 telefonisch aanmelden via 0118-63 15 63 of per e-mail via reuniezeelandbrug@zeeland.nl. Vanaf 10 mei 2016 wordt de MIT Zuid regeling opnieuw opengesteld voor ondernemers. U kunt bij Impuls terecht voor begeleiding van uw subsidieaanvraag voor innovatie adviesprojecten, R&D samenwerkingsprojecten en haalbaarheidsonderzoeken. Wegens het succes van de MKB innova tiestimulering Topsectoren Zuid-Nederland (MIT Zuid) in 2015 is besloten de regeling ook in 2016 aan te bieden. De regeling van het ministerie van Economische Zaken en de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg stimuleert de innovatie in de eco nomische topsectoren. Voor Zeeland zijn dit agri en food, energie en chemie. Voor 2016 is 10.636.007 euro beschikbaar. De Provincie Zeeland draagt 900.000 euro bij. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "Innovatie brengt ook de Zeeuwse topsec toren nog verder. De MIT Zuid regeling kan bedrijven met goede ideeën net even dat steuntje in de rug geven om hun plannen te realiseren. Innovatie is van groot belang voor o.nze economie, daarom levert de Provincie Zeeland zelf ook een bijdrage." Goede voorbeelden In 2015 zijn vanuit Zeeland negen haal baarheidsonderzoeken goedgekeurd. Voor deze projecten is een subsidie van 435.580 euro verleend vanuit de MIT Zuid regeling. Het haalbaarheidsonderzoek naar het Tidal Technology Center Grëvelingendam ontving 50.000 euro. Daarnaast kregen zestien Zeeuwse aanvragers in negen goedge keurde R&D samenwerkingsprojecten een subsidie van in totaal 1.444.192 euro. Van de Bilt Zaden en de Dutch Quinoa groep ontvingen 100.000 euro subsidie voor het opzetten van een duurzaam lokale en traceerbare productie en verwerking van Quinoa voor de West-Europese markt. Een overzicht van alle gesubsidieerde pro jecten vindt u op www.stimulus.nl/ mit-zuid-2015/resultaten/. Meer informatie? Kijk dan op www.zeeland.nl/ subsidie-aanvragen/mit-zuid Patricia van Veen-de Rechter, D66 19 april gratis Masterclass Crowdfundincj: meld u nu aan Wilt u meer weten over crowdfunding? Kom dan naar de masterclass in theater De Mythe in Goes op 19 april 2016. De middag begint om 12.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Crowd- fundingexpert Simon Douw onthult dan de geheimen en fijne kneepjes van het voeren van een succesvolle campagne. Vijftien onderne mers en culturele initiatieven krijgen daarna de mogelijkheid om hun campagne te laten begeleiden door de crowdfundingcoaches van Douw&Koren. Ze krijgen twee verdiepende sessies, waarin ze hun project campagnektaar maken inclusief een aantal uren individuele coaching. Geïnteresseerden kunnen zich voor dit begeleidingstraject aanmelden na afloop van de bijeenkomst. De masterclass op 19 april is gratis toeganke lijk: aanmelden is verplicht en kan tot uiterlijk vrijdag 15 april 2016 via www.zeeland.nl/crowdfunding. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: FOTO STICHTING VLUCHTELING (Dr,Denis Mukwege). Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgaygvan Provmc iewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50 Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mailinfocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6.4331 BK Middelburg De volgende Provïnciewerk verschijnt 27 april 2016 Provinciewerk leest u ook via http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk gwt Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 10