Het woord aan raadslid Petroesjka Sterk Raadsvergadering in stadskantoor Wijktafels in maart Werkzaamheden op de Loskade Middelburg schoon INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Als raadslid krijg je stapels papierwerk voor de raad. Maar SP raadsleden wordt ook op het hart gedrukt om zelf onderzoek te doen. En vooral te spreken met mensen van de werkvloer, door een bezoek te brengen aan de brandweer, bedrijven, kinderboer derij of zorginstellingen. Dat levert informatie over de praktijk. Zo kunnen de SP raadsleden controle ren of wat er op papier staat ook klopt en werkt. Regelmatig gaat onze SP afdeling de buurt in. Dan vragen we wat er goed gaat en waar mensen zorgen om hebben. Soms aan de hand van een enquête, over de zorg bijvoorbeeld. Soms met een handtekeningenlijst, zoals bij onze actie tegen de huurverhoging. U als inwoner bent dus heel belan grijk: als politici niets horen van hun inwoners, weten zij ook niet zo volledig wat voor effect een besluit in de raad heeft. Foto: Aart van Belzen Maar hoe komt al die verzamelde informatie bij de andere raadsle den? Onze fractie doet dat vaak door in betogen de ervaringen van inwoners te verwoorden. Soms werd dit terzijde geschoven als incidentenpolitiek. Hoe mooi is het dan als alle politieke partijen ge zamenlijk serieus in gesprek gaan met inwoners over de veranderin gen in de zorg. Dankzij een idee van SP en CDA hebben alle poli tieke partijen afgelopen half jaar hier aan meegedaan. Alle politici waren betrokken en deden dit met grote inzet. Zo ging een belangrijk onderwerp werkelijk leven. Met dank aan een eerste groep moe dige inwoners en zorgorganisaties die met ons wilden spreken. We zijn de eerste gemeente in Nederland die dit zo gezamenlijk doet en deze vernieuwende, actieve werkwijze doet recht aan onze inwo ners. Het verslag wordt binnenkort aangeboden in de raad. Het geeft inzicht in knelpunten en concrete aanknopingspunten om de zorg te verbeteren. Hopelijk wordt deze werkwijze vervolgd zodat steeds meer inwoners de Middelburgse raad weten te vinden en andersom. Petroesjka Sterk Raadslid SP Op dinsdag 15 maart is er in De Vergulde Baars de wijktafel 't Zand-Stromenwijk. De wijktafel Griffioen is op dinsdag 29 maart in Wijkcentrum 't Seijs. Donderdag 31 maart wordt de dorpstafel Sint Laurens gehouden in het Van Cittershof. De bijeenkomsten in de Griffioen en Sint Laurens starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel 't Zand-Stro menwijk begint om 19.30 uur, met inloop vanaf 19.00 uur. Tijdens de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de ge- Vorige week zijn op de Loskade en Maisbaai de bomen afge zaagd. Het werk wordt in twee vervolgfasen uitgevoerd. Nieuwe bomen gaan rond november de grond in. Fase 1 (maart tot en met mei) De achtergebleven boomstronken en -wortels worden tot en met mei meerdere keren met een middel behandeld dat hergroei van de boomwortels tegengaat. Op die plaatsen waar de beschadigde ver harding een acuut gevaar vormt, worden tijdelijke maatregelen ge- AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een ómgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Doeleweg 11, Arnemuiden: tijde lijke woonunit (29-2) Heerlif ijkheidsweg 3: bouw auto- waspark en plaatsen 3 vlaggenmas ten (141710) (29-2). Zuidsingel 40: plaatsen dakkapel en vervangen glas door monumenten glas (1-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantpor. De publicatie van de aan troffen. Ook wordt in deze periode het voorbereidend werk uitge voerd, waaronder de werktekening en het uitvoeringsbestek voor het vervangen van de bomen. Fase 2 (mei tot en met november) Als de boomstronken en -wor tels voldoende afgestorven zijn, worden deze verwijderd. Gelijk tijdig wordt de bodem verbeterd, zodat nieuwe bomen zich goed kunnen ontwikkelen. Het planten van de nieuwe bomen en even tuele beplanting vindt vervolgens omstreeks november plaats. Het vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Kinderdijk 22: verbouw woning en vergroten dakterras (4-3). De gemeenteraad komt op maandag 14 maart bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergade ring bij te wonen. meente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten kenbaar te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. 1. 2. 2a. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Opening, mededelingen en vaststelling agenda Notulen raadsvergadering 25 januari Vaststellen besluitenlijst raadsvergadering 29 februari Ingekomen stukken gemeenteraad Lijst van toezeggingen aan de gemeenteraad Termijnkalender van de gemeenteraad Herstructurering DELTA NV. Zienswijze van de raad Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Quickscan door Rekenkamer Middelburg Stadsgewestelijke Brandweer. Wijziging gemeenschappelijke regeling Normenkader 2015. Vaststellen normenkader Walchers cultureel profiel. Vaststellen profiel Waterpark Veerse Meer. Nazorgonderzoek door Rekenkamer Middelburg Waterpark Veerse Meer. Vaststellen exploitatieopzet Stromenpoort. Vaststellen herziening exploitatieopzet Hazenburg 2. Vaststellen herziening exploitatieopzet Veldzigt. Vaststellen herziene exploitatieopzet restkavels Veldzigt Autowasbedrijf. Verkoop kavel voor autowasbedrijf aan de Heerlijkheidsweg Mondzorgpraktijk. Verkoop kavel voor mondzorgpraktijk aan de Laan der Verenigde Naties Onkruidbestrijding op verhardingen. Vaststellen beeldkwaliteitsniveau Beschadigde boom Tympaanplein. Motie van D66 Minder regels. Motie van de PvdA De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeente raad en commissies zijn te lezen in.het raadsinformatiesysteem op www.mid- delburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. herstellen van de verhardingen maakt deel uit van het plan. Boomsoort De boomsoort van de nieuw te planten bomen is nog niet bepaald. De gemeente maakt een keuze in overleg met de bewoners en de Stichting Tuin van Zeeland. De beschikbaarheid van bomen in een grotere maat én de geschiktheid voor de locatie zijn hierbij belangrijke aspecten. Omwonenden zijn via een brief geïnformeerd over de werk zaamheden. Koningstraat 10 t/m 18: wijzi gen (kopers-opties) bouw 5 woningen (140034) (4-3). Markt 73: aanbrengen reclame en nieuw zonweringdoek (4-3). Molendijk 28, Nieuw- en Sint Jooslana: uitoefenen bedrijfsacti viteit (bloemenwinkel) in bestaande blokhut bij woning (4-3). Van Klerfenslaan 97: uitbreiding berging voorzijde woning (23-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De gemeente is bezig om samen met Orionis de verharde opper vlakken binnen de openbare ruimte grondig te reinigen. Het gaat hier om trottoirs, parkeerplaatsen en andere straatoppervlakken. Voor de moeilijk bereikbare plekken, zoals parkeerplaatsen, zal gewerkt worden met tijdelijke parkeerverboden. Daags voor de werkzaamheden worden deze borden geplaatst en na de werkzaamheden weer verwij derd. We vragen begrip voor het kortstondig ongemak en vragen uw medewerking en zo mogelijk de helpende hand. Onkruidbestrijding op verhardingen Op schone straten groeit minder onkruid. Gemeente Middelburg volgt het landelijke beleid op het gebied van onkruidbestrijding en is over geschakeld van chemisch naar niet-chemisch beheer. Het onkruid wordt nu bestreden met de onkruidborstel, warm water en de brander. Zo houden we de openbare ruimte op een milieuvriendelijke manier netjes. Voor particulieren gelden andere eisen dan voor de gemeente, maar we verzoeken iedereen het onkruid niet meer met chemische middelen te bestrijden. Grondig vegen en gebruikmaken van de onkruidborstel is een goed en duurzaam alternatief. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd! VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploita tievergunningen als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Lammerensteeg 5 (1-3). Meanderlaan 486 (4-3). Podium 33 (1-3). Pottenmarkt 2-2A (1-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank ZeelanefWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 8