Midddelburgers naar Gambia Mooie Belle houdt van spelen Initiatief Kunst in het Polderhuis De Faanf- *m lil'liWIH'l'l» O www.de-faam.nl Op het Damplein staat een Daihatsu Grand Move, volgepakt met bagage klaar voor een enkele reis naar Gambia. Aan het stuur Mike Smits, restaurant La Piccola Italia, en Arian Peters, Scholengemeenschap Nehalennia, die de auto na duizenden kilometers af leveren bij Momodou Lamin Jagne. door Leon Janssens MIDDELBURG - "Momodou is coördinator van VMBO on derwijs in Gambia. Hij heeft trombose gekregen en is zo een been verloren, geampu teerd", vertelt Mike Smits, "Daardoor is hij nu beperkt geworden in wat betreft het bezoek aan de diverse scholen. De afstanden daar zijn groot. Hij heeft een auto nodig, een automaat, en die wij gaan brengen." Twee jaar geleden werd het plan gesmeed om een auto naar Gambia te brengen. Arjan Ytsma van Het Onderde- lenhuis in Middelburg had goede contacten met Momo dou. De negentien dagen du rende tocht, de zogenaamde Antwerp-Banjul Challenge, is het initiatief van een Bel- "MVrP'D Lr 1805 Mike Smit en Arian Peters: "Het is waarschijnlijk eenmalig en leuk om eens mee te maken." gische organisatie. Het doel is Gambia First Children en de start was zaterdag 5 maart in Antwerpen. "Van daar gaat het via Parijs, door Frankrijk en Spanje en dan volgt de oversteek naar Tan- ger", weet Arian Peters. "Fes in Marokko, via het Atlas gebergte naar Mauretanië, door de Sahara, dan naar Dakar en Gambia waar een taxichauffeur ons begeleidt naar Momodou." De tocht ALBERT VADER, WETHOUDER VLISSINGEN Aan moeilijke worden geen gebrek tegenwoordig: decentralisaties, transitie, transformatie. Wjiar gaat het over? In mijn geval over JeugdT Zorg en Welzijn. Maar soms is het leven heel een voudig. Zo schreef een bewoonster van een zorginstelling voor mensen met het syn droom van Down een brief: ze willen een nieuw huis. Of ik eens op bezoek wilde komen. Werkbezoeken afleggen is één van de leuke onderdelen van mijn werk. Dus ik erheen. Ik begreep snel waarom de be woners een nieuw huis willen, het huidige is niet meer van deze tijd. We zijn nu met de zorginstelling en de woningbouwcor poratie aan het kijken voor een oplossing. Ik denk dat dat gaat lukken. Zo ziet u waar een initiatief van een bewoonster toe kan leiden. Laatst sprak ik met een aantal ouders dat voor hun kinderen levensloop- bestendige appartementen wil bouwen. De kinderen hebben vierentwintig uur per dag zorg nodig. Ook in dit geval wordt samen met de woningbouwcorporatie, een zorgin stelling en niet te vergeten de stichting van de ouders zelf, gekeken naar de mogelijk heden. Inmiddels is de architect bezig met een ontwerp naar aanleiding van dit oude rinitiatief. Het mooie is dat de ouders vol ideeën zitten over hoe ze de buurt bij hun plannen kunnen betrekken. Afgelopen vrijdag waren we in gesprek met veertig jeugdhulpverleners. We spraken met hen over hun vak, maar vooral spraken ze met elkaar. Eén van de onderwerpen-die ze aansneden, betrof de gevolgen van echt scheiding voor kinderen. Prompt zag ik dit weekend op Facebookpagina van Praatpaal Souburg een berichtje over dit onderwerp. Binnenkort start de doe- en praatgroep 'Kind en Echtscheiding'. Geen m'ooi onder werp, wel een mooi initiatief! wordt gemaakt met vijf au to's in colonne. "Wij dach ten aan een grote 4 x4 diesel, maar deze auto is toch net iets anders. Dat maakt de uitdaging alleen maar leu ker", lachen Mike en Arian. Foto: Leon Janssens Beiden willen een bijdrage aan het goede doel leveren en kijken uit naar het avon tuur dat ze mee gaan maken. Sponsoren kan via Feb Ari an Peters; informatie: www. antwerpenbanjul.com. WESTKAPELLE - Voor de ex posities die dit jaar verschij nen, heeft Het Polderhuis samenwerking gezocht met Centrum Beeldende Kunst (CBK) in Middelburg. Dit ex periment brengt drie jonge kunstenaars (geselecteerd door CBK) naar Westkapel- le. Zij werken ieder en na el kaar ongeveer drie maanden aan een kunstwerk. Elke kunstenaar zet zich zelf in het zonnetje door een wandgrote afbeelding fe ma ken op de (rol)wanden in de ontmoetingsruimte van Het Polderhuis, geïnspireerd op de vuurtoren en zijn omge ving. Op de overige wanden komen de schetsen en de fo to's van het productieproces te hangen. Zowel tijdens de werkzaam heden als tijdens de exposi tie kan iedereen het project in de ontmoetingsruimte bezichtigen. Van maart tot juni komt Nanda Runge. Zij woont in Middelburg en heeft daar een eigen atelier. Aansluitend van juni tot september ontvangt Het Pol derhuis Sabine Beckmann. Sabine is Duitse van ori gine, maar woont en werkt al vele jaren op Walcheren. Van september tot en met december komt Morcky, een Italiaans collagekunstenaar, werkt met veel verschillen de materialen en ook driedi mensionaal. De kunstenaar aan het werk zien tijdens je kopje koffie.... dat is weer eens wat anders. Het Polderhuis is te vinden aan de Zuidstraat 154-156 in Westkapelle. O Meer informatie op www. polderhuiswestkapelle.nl. COLOFON Advertentieverkoop en CjSÏÏR Linda Heikoop V jm-. E advertising.zeeland® JL WÊÈ P€rsgroeP-nl T 06-20 54 14 55 Familieberichten E fam3iebenchten9persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales9persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/servke T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vkssingen m Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie .faam® persgroep.nl T (088) 013 09 20 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Hei jet, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), IzaSk Verkeste (fotograaf) De Faam is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv de Persgroep Nederland BV VLISSINGEN - Belle is een kit ten van ongeveer een half jaar oud dat samen met haar broertjes en zusjes bij het die renasiel is terecht gekomen. Belle heeft eerst drie weken in de bench gezeten, waar bij ze dagelijks uit de bench gehaald is en er heerlijk met haar is geknuffeld. Belle was meer geïnteresseerd in de andere katten dan in de mensen. Ze is naar een stabiel en rustig pleeggezin gegaan voor socialisatie, dit gaat met de andere drie kat ten erg goed. Bezoek vindt ze nog eng, maar ze laat zich wel even zien. Belle is een kattenkat, dus ze wordt ge plaatst in een huishouden dat al katten heeft. Honden Belle is nog maar een halfjaar oud. Ze is erg speels en houdt van andere katjes in haar buurt. Foto: Dierenasiel Walcheren en kleine kinderen is ze niet dit katje verblijft niet in het gewend, dus daar wordt ze dierenasiel. Info via www. niet bij geplaatst. Heeft u dierenasielwalcheren.nl of interesse neem contact op, 0118-613579. Tobias Kindershow geeft voorstelling OOST-SOUBURG - In de Historische Kerk Souburg is zondag 13 maart een lunchvoorstelling voor kinderen. De voorstelling begint om 11.30 uur en is bedoeld voor kinderen van 3 tot 10 jaar. In de show zitten verrassende goocheltrucs en veel hu mor. Kaarten in de voor verkoop zijn 9 euro, voor vrienden 7,50 euro. Voor de lunchconcerten zijn kaarten in verband met de catering alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Primera in Vlissingen en Oost-Souburg en De Vrijbuiter in Oost-Sou burg. O Meer info via www. historischekerksouburg. nl. Gezocht: pianist en slaggitarist ARNEMUIDEN - Voor een senioren-bigband wordt nog gezocht naar een trompettist, trombonist, pianist en slaggitarist. De huidige bezetting bestaat uit zeven saxofoons, drie trompetten, drie trom bones, bas en slagwerk, maar wat versterking zou welkom zijn. De band speelt vooral muziek uit de klassieke big-bandpe- riode: Duke Ellington, Benny Goodman en Glenn Miller. Eens in de twee weken repeteert het gezelschap in Arnemui- den. Belangstelling? Mail of bel naar ede- hoog@zeelandnet.nl en 06 22245256 of mjver- kerke@zeelandnet.nl en 0118-462334. Grote kledingbeurs in voormalig ROC MIDDELBURG - Op vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart is een grote kledingbeurs in het voor malig ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg la in Middelburg. Tijdens bei de beursdagen worden de voorraden voortdurend aangevuld. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het werk van de Kledingbank Zeeland. De openingstijden zijn op vrijdag 11 maart van 9.30 tot 17.00 uur en op zater dag 12 maart van 9.30 tot 15.00 uur. Paasspullen voor zieke ouderen VLISSINGEN - In Vlis singen is een groep zieke ouderen die graag paasstukjes wil maken. Door bezuinigingen is het niet mogelijk om met eigen financiële middelen materialen aan te schaf fen. Heeft u spullen over die ze kunnen gebruiken voor een fleurig paasstuk zoals bakjes, vazen, oases of decoratiemateriaal? Dan zijn deze van harte welkom. De spullen kun nen afgegeven worden Calandstraat 25 in Vlis singen. Meer info: power- news@zeelandnet.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 5