Ook als je ziek bent, wil je er mooi uitzien De cliënten kunnen nu echt deelnemen aan de maatschappij De Faam woensdag 9 maart 2016 27 Dagbesteding voor mensen met een beperking is niet meer alleen een manier om de cliënten op een leuke manier bezig te houden, maar er zijn tal van initiatieven waardoor deze mensen echt een bij drage leveren aan de maat schappij. Een mooi voorbeeld hiervan is de pop-up store in de bibliotheek van Vlissingen. "Wij bieden dagbesteding aan mensen met een verstandelij ke- of lichamelijke beperking en mensen met niet aangebo ren hersenletsel", vertelt Mi- In de Middelburgse wijk Griffioen ligt Hof 't Seijs. Deze zorglocatie van Zorgstroom aan de Griffioenstraat 40 heeft echt eèn plekje in de wijk veroverd. Daarmee doelen we niet op de omvang van het gebouw, maar op de betrok kenheid van de wijkbewoners met de bewoners van Hof 't Seijs. "We hebben regelmatig over leg met de wijkvereniging en we organiseren veel activitei ten samen", vertelt Petra Fik- torie, welzijnsmedewerker bij Hof 't Seijs. Als voorbeeld van een mooi samenspel noemt ze het beweegpad. "Er is een wandelpad met toestellen ge creëerd in de wijk, waar men sen onder begeleiding oefe ningen kunnen doen. Hiervan wordt ook gebruik gemaakt door mensen en kinderen in de wijk." Tijdens de open dag van Hof 't Seijs op zaterdag 19 maart van 10.00 tot 15.30 uur kunnen mensen onder begeleiding kennismaken met dit pad en de toestellen. Daarnaast worden er rond leidingen gegeven in Hof 't Seijs, waardoor de bezoekers meer te weten kunnen komen over de verpleeghuiszorg, de appartementen waar bewo ners zelfstandig wonen, het zorghotel en de dagopvang. Eigenlijk bruist het heel de dag van de activiteiten voor jong en oud: bezoekers kun nen samen met de bewoners bakken, meedoen aan creatie ve activiteiten en spelletjes of zich laten informeren in één van de stands. En krijgt u trek tussendoor? Er staat heel de dag een frietkraam voor de deur. v.l.n.r. Mevrouw Randwijk, Petra Fiktorie (welzijnsmedewerker) en de heer Bodbijl - Advertorial - riam Weststrate, begeleider bij dagbesteding Walcheren, een onderdeel van Gors. "Spe ciaal voor de week van de zorg toveren we een tijdelijk winkeltje uit de grond waar onze cliënten hun producten kunnen verkopen. Ze hebben echt leuke dingen gemaakt hoor", prijst ze de produc ten aan, "Heel veel dingen van hout, zoals vogelhuisjes of insectenhotels, maar ook kaarsen, Zeeuwse spullen uit onze eigen Zeeuwse lijn en keramiek zoals schalen, servies en vazen." De pop-up store is slechts een voorbeeld van de kansen die Gors ziet om de cliënten meer bij de maatschappij te betrekken. "Je merkt dat de cliënten dat heel leuk vinden", gaat Mi riam enthousiast verder. "Ze hebben nu echt het gevoel dat ze naar him werk gaan en een bijdrage kunnen leveren aan de maatschappij." De pop-up store aan de Spui straat 6 in Vlissingen is van maandag 14 maart tot en met vrijdag 18 maart geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Addie Rozemond is aan het werk in het atelier van dagbesteding Walcheren. Foto: Rico Schoonen - Advertorial - Wanneer je chemotherapie moet ondergaan staat je wereld stil. Het wordt zo mogelijk nog zwaarder als daarna het - haar gaat uitvallen, want op dat moment wordt het voor de buitenwereld écht zichtbaar in welke situatie je zit. Om zo min mogelijk bezig te zijn met de gevoelens van onze kerheid die haaruitval met zich meebrengen, kiezen veel oncologiepatiënten voor een haarwerk. Bij Willeke Hairfashion-Nails- Visagie komen verschillende vormen van zorg en weiness samen. Naast kapsalon, nagel studio en schoonheidssalon is deze salon een gecertificeerd en door verzekeraars erkend bedrijf voor haarwerken en pruiken. Dat houdt in dat de behandeling voor oncologie patiënten of mensen met alopecia (chronisch haarver- lies) volledig vergoed wordt. Je wordt ook wat betreft het papierwerk volledig ontzorgd, dus hoeft zelf nergens meer achteraan. Naast haaruitval kampen veel mensen tijdens en na een chemokuur met een overgevoe lige of veranderde huid. Daar om hebben de medewerkers zich gespecialiseerd in make up voor oncologiepatiënten. Want ook als je ziek bent, wil je er mooi uitzien. Voor een be handeling kun je terecht in de salon, maar een behandeling aan huis is ook mogelijk. Om je optimaal en in alle privacy aandacht te kunnen geven, werkt het team van Willeke uitsluitend op afspraak. Kapsalon Willeke Weegbree 29 - 4421 MK Kapelle - T: 0113 330100 W: www.kapsalonwiIleke.nl Eigenaresse Marja van Kleyenberg brengt een haarwerk in model. Veel mensen die te maken krijgen met haaruitval kiezen voor deze mogelijkheid. Foto: Rachel van Westen

de Faam | 2016 | | pagina 27