Mogen wij ons even voorstellen? Als wijkverpleegkundige staat ze dicht bij de mensen - Voor meer informatie en openingstijden: www.gors.nl WÊKr Wij werken op de dagbestedingslocaties van Gors en laten je graag zien wat we kunnen. Wil je meer over ons werk weten? Of kan Gors ook iets voor jou betekenen? Bezoek dan tijdens de Week van Zorg en Welzijn (14 t/m 19 maart) de locatie Brugzicht in Zierikzee of onze pop-up store in Vlissingen, naast boekhandel 't Spui. Hier verkopen wij onze producten en vertellen de professionals je meer over de zorg en ondersteuning die zij kunnen bieden. mensger ondersteu O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 maart 2016 25 - Advertorial - De veranderingen in de zorg. We raken er niet over uitgepraat en die geluiden zijn niet altijd positief. Toch ziet wijkverpleegkun dige Malika Vergouwen absoluut voordelen van de nieuwe aanpak. "Als wijkverpleegkundige heb ik nu nog meer contact met de cliënten en de lijntjes zijn korter." Malika werkt al 19 jaar in de zorg, eerst als verpleeg kundige in het ziekenhuis en sinds vijf jaar als wijk verpleegkundige voor WVO Zorg in Vlissingen. Vroeger ging ze als wijkverpleeg kundige naar de cliënt voor een intakegesprek en werd de zorg vastgesteld door het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Nu is Malika zelf verantwoordelijk voor de zorgindicatie. Dat bete kent meer verantwoorde lijkheid, maar in haar ogen is het vooral een positieve ontwikkeling. Als wijkver pleegkundige staat ze dicht bij de mensen en komt bij ze over de vloer. Dat zijn absoluut voordelen wan neer je moet beoordelen welke zorg iemand nodig heeft. Ze kan regelen dat er zorg aan huis komt als dat nodig is, voorlichting geven of het contact leggen met welzijnsorganisaties. Na tuurlijk doet ze dat niet al leen, ook de zorgverleners, familie of mantelzorgers worden -daarbij betrokken. "Er is heel veel overleg. Na tuurlijk met huisartsen en andere zorgverleners, maar ook met de cliënten zelf, hun familie of mantelzor gers. Ik krijg heel wat tele foontjes op een dag", lacht Malika, "Ik heb nu meer rechtstreeks contact met de cliënt en zijn of haar omge ving en dat is absoluut een grote vooruitgang." Malika is er overigens niet alleen voor de mensen die complexe zorg nodig hebben. "Het is echt heel divers, we helpen mee waar nodig. Soms is iemand eenzaam en dan gaan we kijken of we bijvoorbeeld iets kunnen betekenen door middel van dagopvang. Of wanneer mensen niet meer goed voor zichzelf zorgen en niet meer goed eten, proberen we ze daarin te ondersteunen en te advise ren. Het is heel fijn dat ik WVO Zorg achter me heb Wijkverpleegkundige Malika Vergouwen fietst regelmatig door Vlissingen, op weg naar haar cliënten. Foto: Rachel van Westen staan. Een grote organisatie met veel mogelijkheden, zoals (woon) zorg- en ver- pleegcentra, thuiszorg en een breed scala aan zorg en welzijnsgerelateerde diensten. Mensen mogen altijd contact met me op nemen. Een poosje geleden werd ik door iemand ge beld die zich zorgen maakt over haar vader", noemt ze als voorbeeld. "Hij wilde absoluut geen hulp aanne men en de zorg echt buiten de deur houden. In zo'n geval ga ik gewoon eens bij iemand kijken en een pra- tje maken." Malika's ogen beginnen te stralen, want soms, zo vertelt ze, lukt het om toch dat vertrouwen te winnen. "Als mensen eerst heel veel weerstand heb ben, maar je uiteindelijk toch accepteren, dan kun je zoveel voor iemand bete kenen. Dat maakt dit werk echt heel erg mooi."

de Faam | 2016 | | pagina 25