Grote boodschap, klein prijsje. VAN HET JAAR Paaseieren voor de hospice Spreekuur bij Terra Maris Uitvoering Nut en Genoegen Fietsers gezocht voor Duchenne Theo Maassen in theater CCXL Informatieavond over pleegzorg Cursus positief denken bij ZVU Opening van BMK-Interieurs BESTE PRODUi Hallo Allerslimste Koop O www.de-faam.nl MIDDELBURG - Het Ei-team van Lions Club Middelburg verkoopt paaseieren voor het goede doel. De verkoop opbrengst is voor de Stich ting Sint Jans Hospice de Casembroot. Het in Middel burg gevestigde hospice is een huis waar ongeneeslijk zieke mensen hun laatste levensfase kunnen door brengen. Lions club Mid delburg streeft ernaar met de opbrengst minimaal vijf zeer geavanceerde matras sen te kunnen kopen die het comfort van gebruikers ver hogen. Op zaterdag 12, 19 en 26 maart tussen 11.00 en 16.00 uur staat de kraam op de markt in Middelburg met paaseieren. Naast de zakjes zijn er ook bedrijfs- en ge zinsbokalen te koop. www. eiteam.nl of www.facebook. com/heteiteam OOSTKAPELLE - Terra Ma- ris Oostkapelle houdt op woensdag 9 maart een na- tuurspreekuur. Tijdens deze activiteit kunnen geïnteres seerden vragen stellen over hun eigen natuurvondsten en waarnemingen aan bio loge Betty Ras. Het laten de termineren van biologische objecten uit oude verzame lingen behoort ook tot de mogelijkheden. Het gratis natuurspreekuur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 AAGTEKERKE - Op vrijdag 11 maart geeft de Zangvereni ging Nut en Genoegen uit Aagtekerke haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van dirigente Marcela Simons- Clarisse. Het zangrepertoire wordt met het Aagtekerke- lied afgesloten. Na de pauze speelt de toneelvereniging Serooskerke het toneelstuk 'Een huis met gouden bal ken', een klucht in drie be drijven. De entree is 5 euro, kinderen tot en met 12 jaar gratis. De avond is in vereni gingsgebouw Amicitia, aan de Agathastraat 1 in Aag tekerke en begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Van 18 tot en met 24 september fietsen 400 deelnemers een monster- tocht van 700 kilometer door vier landen. Gesponsord door bekenden en bedrijven, zamelen de deelnemers geld in voor Stichting Duchenne Parent Project. Deze ouder en patiëntenorganisatie fi nanciert onderzoek naar de nu nog ongeneeslijke ziekte Duchenne Spierdystrofie. Na tien edities door de Be nelux stippelt Duchenne "Als je Middelburg en Vlissingen vergelijkt met kunstenaars dan zou je kunnen zeggen dat Middelburg Anton Pieck is en Vlissingen Karei Appel". Dat zei auteur/historicus Peter van Druenen bij de uitgifte van een nummer van het Zeeuws Tijdschrift, gewijd aan Vlissingen 700. Het is te koop voor 12,50 euro bij de boekhandel en bibliotheken. Op de foto Wethouders John de Jonge en Sem Stroosnijder, Paul van der Velde en Kees Hamann. Foto: Dick Broers Heroes dit jaar een geheel nieuwe route uit van Duits land naar Nederland. In schrijven kan nog steeds, in teamverband of alleen, via de website www.duchenne- heroes.nl. Voorwaarde voor deelname is het ophalen van een sponsorbedrag van minimaal 2.500 euro. VLISSINGEN - Cabaretier Theo Maassen staat volgend jaar met zijn nieuwe theatershow op het podium van CCXL in Vlissingen. De kaartverkoop voor de show op donderdag 9 februari 2017 begint is vo rige week begonnen. Vier jaar na zijn theatertour 'Met alle respect' komt Maassen met een achtste productie, 'Van Kwaad tot Erger', www. ccxl.nl. MIDDELBURG - Juvent houdt donderdag 17 maart een in formatieavond over pleeg zorg. De vraag naar pleegge zinnen neemt toe. Er is dus behoefte aan mensen die pleegouder willen worden. Op de avond wordt uitleg gegeven over pleegzorg en het voorbereidingsprogram ma van Juvent voor aspirant- pleegouders. Ook is er een boeken- en foldertafel en biedt het pro gramma ruimte voor het stellen van vragen. Voor informatie over pleeg zorg of aanmelden voor de avond kunt u bellen naar 0118-632900 of mailen naar cspleegzorg@juvent.nl on der vermelding van 'Infor matieavond pleegzorg'. O donderdag 17 maart 20.00 tot 22.00 uur. Juvent, Park Veldzicht 43 Middelburg De Faam woensdag 9 maart 2016 22 MIDDDELBURG - De ZVU houdt binnenkort een cur sus positief denken in Middelburg. Tijdens deze cursus leer je het kritische stemmetje in je hoofd te analyseren en positief in te zetten voor jezelf. In vier avonden leer je minder hard over jezelf te oordelen door zelfcompassie en acceptatie toe te passen. Startdatum is maandag 14 maart, de cur sus is van 19.30 tot 21.30 uur en de leslocatie is het Pakhuis 22 in Middelburg. Er zijn nog plaatsen vrij. Aanmelden kan tot 9 maart bij de Zeeuwse Volksuniver siteit, tel. 0118-634800. Meer info op www.volksuniversi- teitzeeland.nl. MIDDELBURG - Een nieuwe inspirerende winkel in de Langeviele 66 te Middelburg heeft zaterdag 12 maart de officiële opening. Klanten kunnen er genieten van een verrassende bin nenhuisbeleving met een assortiment van mooie ma terialen en een koffiekamer. Er is koffie en thee, een tafel met diverse woonbladen en voor wie even wil werken, is er free wifi. Bezoekers kunnen er tercht voor advies over een keuken op maat, interieur-, kleur en stylingadvies. O www.bmk-interieurs.nl j&OTjflfff/i/ie 1 2015-2016 rollen, 3. Jumbo Middelburg, Middelburg, Sir.W. Churchillaan 4g Jumbo de Boeck, Oost-Souburg, Oranjeplein 72 Jumbo Vlissingen, Vlissingen, Hermesweg 25

de Faam | 2016 | | pagina 22