zeelandtheaters.nl Tip Krystl gaat in het klein Toneelbewerking van Jan Wolkers' boek Turks Fruit MMMMMaandmenu Maart €24,50 p.p. Bijzondere dansstijlen in ballet Absoluut Amerika DE LEUGENAAR LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN Terug in de tijd met Stef Bos Win het nieuwe album 'Leef van André Schitterend Salzburgerland Hazes jr. O www.de-faam.nl De faam woensdag 9 maart 2016 21 Toneelbewerking van het boek van Jan Wolkers. De eerste keer dat Sjoerd Ple- ijsier het stuk op de planken bracht was in theaterseizoen 1991/1992. Toen maakte hij samen met de Poolse regis seur Zjislav Wardein een bewerking van het boek. De voorstelling werd zowel door pers als publiek bui tengewoon enthousiast ont vangen. Bijna 25 jaar later is 'Turks Fruit' voor Sjoerd Ple- ijsier nog steeds het mooiste liefdesverhaal uit de Neder landse literatuur. "Turks Fruit zit in mijn hoofd en in mijn hart", aldus Sjoerd. "Ik zie het als een enorme uit daging en eer om het in re prise te nemen. Het verhaal is tijdloos, de tand des tijds heeft niets van het verhaal afgeknabbeld." Schrijver en recensent Cees Buddingh schreef bij uitkomen van de roman in het Algemeen Dag blad: 'Men zou Turks Fruit één van de meest humoris tische Nederlandse boeken van de laatste jaren kunnen MIDDELBURG - In het pro gramma 'Absoluut Amerika' geeft Introdans de vloer aan Amerikaanse choreografen, componisten en ontwerpers. Vier Amerikaanse topcho- reografen (Karcol Armitage, Lucinda Childs, Jennifer Mulder en Robert Battle)de cor van Jeff Koons en Andy Warhol als inspiratiebron. Karole Armitage maakte wereldnaam als 'de punk ballerina'. G0G0 Ballerina is een cabareteske gogo-act op muziek van Jimi Hendrix, in een decor van Jeff Koons Jennifer Muller en Lucinda Childs zijn boegbeelden van de Amerikaanse moderne dans. De eerste maakt een nieuwe creatie, met Andy Warhol als inspiratiebron. Van Childs wordt een deel uit haar hypnotiserende meesterwerk Dance opge voerd, op muziek van Phi lip Glass met een filmdecor van kunstenaar Sol LeWitt. Robert Battle, directeur van het Alvin Ailey American Dance Theater in New York, tekent voor de vierde cho reografie. Three is een hila risch en atletisch powerstuk voor drie mannen, energiek maar ook uiterst precies. Dinsdag 15 maart 20.00 uur Schouwburg Middelburg. www.zeelandtheaters.nl MIDDELBURG - Zangeres Krystl bestormt al jaren de hitlijsten en speelde de afgelopen vier jaar op festivals en in clubs. Nu gaat ze voor het eerst het theater in. In het klein. Intiem. Krystl weet haar publiek telkens weer te verrassen met haar veelzijdigheid. Van een tribute op het North Sea Jazz Fes tival van haar grote voorbeeld Etta James tot duetten met Marco Borsato en Bluf. Krystl won een 3FM Award en een Edison voor Beste Nieuwkomer. Ze scoorde hits met o.a. 'Golden Days', 'Bottles', 'Circles' en 'I'm In Love'. Kom langs en laat u mee nemen door haar persoonlijke en energie ke songs. Exclusieve verkoop van haar EP 'Blond en Braaf' na afloop in de foyer! donderdag 17 maart 20.00 uur Schouw burg Middelburg. Meer info op www.zee- landtheaters.nl Bazaar Beverwijk Za 19 maart Keukenhof Za 23 april, vr6 mei Verrassingreizen 2016 13 apr, 22 jun, 3 aug, 7 sept Libel Ie Zomerweek incl. ticket, 23,25,28 mei Disneyland Parijs! incl. ticket, vr 29 april Musicals, excursies en dagtochten Toppers in Concert €35,- Zal4mei va. €95,-- Het meezingfeest van het jaar! Incl. veld- of zitplaats 39,50 Beauty and the Beast Diverse data 74,- The Bodyguard Avondvoorstelling, matinée of incl. diner 46,- va. €89 Soldaat van Oranje Avondvoorst, of matinée 3D Musical SKY Vr 3 juni Shoppen in Maastricht Za 7 mei, do 25 aug Parijs incl. sightseeing, za 9 juli, 27 aug 49,— 2-daagse Downton Abbey 9 en 10 augustus €219,- Met overnachting in Farmham en bezoek aan Highdere Castle! www.amz.nl -0113-351551 Meer'nf°rmatieen(prijs)voorwaarden vindt u op onze site. v.a.€79,~ v.a.€89,~ v.a.€97,~ €109,-- v.a.€35,~ Sjoerd Pleijsier speelt 'Turks Fruit' woensdag 16 maart 20.00 uur in Schouwburg Middelburg. Om 19.00 uur is een gratis inleiding. Meer info op www.zeelandtheaters.nl. Foto: PR noemen, als het ook niet zo triest en tragisch was'. Daar ligt voor Sjoerd Pleijsier de theatrale kracht van het boek. Een lach en een traan. Turks Fruit is geschreven als eert monoloog. De ik-fi- guur richt zich rechtstreeks tot de lezer. Alsof hij zegt: 'Ik zal jou eens haarfijn uitleg gen wat mij is overkomen'. Alsof iemand in een verder uitgestorven café naast je op een kruk zit en, met een biertje erbij, vertelt over een verloren liefde. Broccolisoep met een scheutje room Met geitenkaas gevulde kipfilet omwikkeld met Parmaham H: ik Oublie wafel met vanille ijs en een saus van bosvruchten jfe sk Hs Hotel Brasserie De Leugenaar Boulevard Bankert 132 14382 AC Vlissingen www.hoteldeleugenaar.nl Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p. korting op ons maandmenu. MIDDELBURG - Stef Bos heeft een eigen plaats veroverd in de Nederlandstalige muziek. Hij neemt muzikale foto's van uitzichten en inzichten. Hij gebruikt in zijn songs de kleuren van weemoed en lichtheid. Hij zoekt op de grens van de poëzie naar een schijnbare eenvoud. De laat ste jaren is de band om hem heen belangrijker gewor den. Met Martin de Wagter (Drums),Lene te Voortwis (Bas),Steven Cornillie (Pi ano) en Rene van Mierlo (Gi taar) is hij begonnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdag 11 maart 20.00 uur Schouw burg Middelburg, www.zee- landtheaters.nl 4-, 5- OF 8-DAAGS ARRANGEMENT Klik&Win Ga snel naar de Klik&Win op de site van ie lokale krant Kom genieten in een van de mooiste stukjes van Oosten rijk! Het Lammertal is schit terend om actief van de na tuur te genieten, met 300 km aan wandelpaden, 700 km aan mountainbikeroutes en fietspaden. Liever kajakken of bergbeklimmen? Ook dat kan! Je zit vlak bij de Post- alm, de grootste alm van Oostenrijk. En je rijdt zo naar de mooiste meren van het land. Neem je ook een kijkje in Mozartstad Salzburg? Je verblijft in hotel Voglau- erhof in Voglau bij Abtenau. Het hotel heeft een gezellige bar, een terras en een tuin. Vrijwel direct langs het ho tel lopen wandel- en fietspa den. Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 2, 3 of 6x keuzedinermenu lx galadiner namiddagsnack (tussen 16.00 en 17.00 uur) Abtenau-kortingskaart met o.a.: diverse gratis wandelingen, gratis mini golf in Abtenau en basis cursus Nordic Walking fles prosecco of fruit op de kamer Prijzen 4-d 5-d 10/4-15/5 129 159 15/5-25/9 149 199 25/9-27/11 129 159 8-d 279 319 279 Prijzen p.p. in o.b.v. twee- /vierpersoonskamer. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), toeristenbe lasting (€1,20 p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). Kinderkorting (bij 2 volbe- talenden op de kamer): 0 t/m 10 jaar: gratis 11 t/m 15 jaar: 50% korting Informatie en reservereh www.pharosreizen.nl/gele- zen-in/weekkrant of bel 023 - 55 42 870 met zoekcode 32710.

de Faam | 2016 | | pagina 21