Letty Demmers: "Ik reed als makelaar in een simpele eend en dat beviel prima!" 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 maart 2016 19 In april wordt de nieuwe burgemeester van Vlissingen benoemd, waarnemend burgemeester Letty Demmers blikt terug. Het kwam voor haar ook als verrassing, een telefoontje op zondagochtend van Han Polman, Commissaris van de Koning. In aanwezigheid van de kabinetschef kwam hij even op de koffie om zijn zorgen te delen over Vlissingen. Uiteindelijk kwam de vraag, of zij na overleg met de gemeenteraad over het profiel, burgemeester wilde worden. door Conny den Heijer VLISSINGEN - Letty Demmers vroeg buitengewoon verlof aan bij de politie waar ze korpschef was, voerde een gesprek met het College en ging akkoord. Aanpakken Als kind van hardwerkende ouders is Letty Demmers niet anders gewend dan aanpakken. Haar moeder, meewerkend op het kantoor van haar vader, omschrijft ze als haar voorbeeld en als de vrouw met een pen en een keukenschort. "Als mijn moeder terugkwam van kantoor trok ze gelijk haar schort aan. Ze zag zichzelf toch ook als huisvrouw. In die tijd was het bijzonder als je als vrouw werkte. We hadden een meisje in huis dat voor de koffie zorgde op kantoor en het huishouden deed. Ik heb me wel eens afgevraagd waarom dat meisje er eigenlijk was want als mijn moeder de deur uit ging, waren de afwas en de bedden al gedaan. Ik heb het van haar meegekregen; ik sta vroeg op en tegen de tijd dat ik van huis ga, staat de wasmachine al te draaien." Demmers blikt lachend terug; "Toen ik kinderen kreeg, werd ik makelaar en werkte aan huis. Ik was de enige vrouwelijke makelaar in de omtrek en daar werd 'IK BLIJF BETROKKEN BIJ DE STAD, VLISSINGEN IS IN MIJN BLOED GAAN ZITTEN' een beetje op neergekeken in de trant van Ach, dat huisvrouwtje'. Ik reed in een eend in plaats van een dikke Volvo en dat beviel me prima. De zaak liep als een trein. Mijn man bouwde onze garage om tot kantoor en zo zat ik met de kleine in de box naast me vanuit huis Letty Demmers: "Ik neem mijn taken serieus, je collega's moeten op je kunnen bouwen. Je draagt samen de verantwoordelijkheid." Demmers blijft betrokken bij Vlissingen. Zo is zij voorzitter van de Raad van Toezicht van Scalda en is ze gevraagd als ambassadeur voor de Vredesweek. Foto's: Izaak Verkeste te werken. Kinderopvang bestond toen nog niet maar omdat mijn man in het on derwijs zat konden we de zorg voor de kinderen sa men prima combineren." Tien jaar later stopte zij met de makelaardij en ging aan de slag als wethouder in de gemeenteraad van Ber gen op Zoom. Toen werd zij burgemeester in de ge meente Reusel - de Mierden en daarna de eerste gekozen burgemeester van Neder land in Best. In 2009 wordt Demmers korpschef bij de politie Zeeland. Een zware, verantwoordelijke baan. Ze neemt haar taken serieus en vindt niet dat je als vrouw onderdoet voor een man. "Je collega's moeten op je kunnen bouwen. Je draagt samen de verantwoordelijk heid, niet alleen in je gezin maar ook op je werk. Be waak je grenzen en geef dui delijk aan wat je wilt of niet. Misschien ben ik daar wel wat strenger in dan man nen. Ik heb een vrij calvi nistische opvoeding gehad en je houdt je aan je afspra ken. Als je maar even kunt, dan ga je werken. Ben je een keer verkouden dan neem je maar tien extra zakdoeken mee, je gaat niet thuis zitten. Dat zit in mijn opvoeding", aldus Demmers. Emotioneel Op personeelsvlak zijn de afgelopen jaren best emoti onele dingen gebeurd: sterf gevallen van medewerkers of hun partners, en collega's die ernstig ziek zijn gewor den. Dat raakt Demmers: "Ik merk dat ik daar wel eens van wakker lig. We moeten collega's missen en dat is heftig. Maar ook op andere vlakken, ik merk gewoon hoe belangrijk het is dat je er voor elkaar bent. Niet alleen in dit soort gevallen maar ook zeker als mensen geen vertrouwen meer hebben in zichzelf. Mensen hebben zich hier niet gehoord ge voeld en daar moet je met el kaar over in gesprek. In het ambtelijk apparaat zitten de professionals, zij zijn des kundig en adviseren. Men sen in Zeeland zijn moeilijk aan te spreken op iets wat je niet bevalt. Zeeland is klein en ons kent ons, je komt el kaar overal tegen, dat is wel eens lastig." Demmers blijft zeker betrok ken bij Vlissingen. Zo is zij voorzitter van de Raad van Toezicht van Scalda en is gevraagd ambassadeur voor de Vredesweek te worden. "Dit soort dingen wil ik graag blijven doen, Vlissin gen is in mijn bloed gaan zitten." Vertrouwen Demmers heeft haar werk met plezier gedaan in Vlis singen, al vindt ze het jammer dat ze sommige zaken niet afkan maken. De artikel 12-procedure, de mari nierskazerne, er moet nog veel gebeuren. Ze heeft er alle vertrouwen in dat haar opvo!g(st)er die in april wordt benoemd en geïnstalleerd, dit goed oppakt.

de Faam | 2016 | | pagina 19