Zeeuwse theeleut BEDRIJVIGHEI Binnenkijken op locaties SVRZ Business meets inspiration aDomani; altijd gezellig en uitstekende kwaliteit O www.de-faam.nl Derk van den Doel vertelt over de onderneming Theeleuntje; theepoppetjes in de vorm van Leuntje en Merien. Het ontwerp van de poppetjes is er al. Fotobewerking: Frank Husslage door Anneke Flikweert VLISSINGEN - Een theepoppe tje in de vorm van de beken de Zeeuwse stripfiguurtjes Leuntje en Merien, waar mee je zelf je favoriete thee kunt zetten. Zo wordt thee drinken een heus Zeeuws theemoment, bedachten ze ven studenten van de Ho geschool Zeeland in Vlis- singen. Derk van den Doel uit Zierikzee vertelt meer over de Student Company Theeleuntje, waarmee hij en zijn zes medestudenten aan het begin van dit studiejaar startten. Derk: "Wij zijn stu denten van verschillende opleidingen en ieder van ons heeft een eigen taak binnen onze onderneming." Derk studeert Engineering aan de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen en is nu bezig aan zijn tweede jaar. Zijn functie binnen het bedrijf is Creatief Manager: Derk is verantwoordelijk voor het ontwerpen, het ont wikkelen en het produceren van de .theepoppetjes Leun tje en Merien. "We namen contact op met de ontwer per van de stripfiguurtjes, Jan-Willem Hament. Hij was gelijk enthousiast en gaf ons toestemming om zijn ontwerpen te gebruiken. Hij hielp zelfs mee bij het ontwerpen voor het uitein delijke ontwerp." De thee mannetjes en -vrouwtjes Leuntje en Merien kunnen gevuld worden met thee en vervolgens aan de rand van het theekopje gehangen worden door middel van de flexibele armpjes. Facebook. com/theeleuntje MIDDELBURG - In de week van 14 tot en met 19 maart houdt een aantal SVRZ loca ties activiteiten rondom de Week van Zorg en Welzijn. Iedereen is welkom om een kijkje te nemen. Woensdag 16 maart van 16.00 tot 17.00 uur is er aan het Noord- poortplein in Middelburg open fitness voor ouderen. Wekelijks kan er door ou deren, onder begeleiding, gefitnesst worden in 't Gast huis. Belangstellenden mo gen meedoen. Op zaterdag 19 maart eindigt 't Gasthuis de week met een open dag van 10.00 tot 14.00 uur. Vrij dag 18 maart zet het Acti viteitencentrum aan de Ter Poorteweg in Koudekerke haar deuren open van 10.00 tot 15.00 uur. Er wordt een woning opengesteld om te bezichtigen. KAMPERLAND - Donderdag 10 maart vanaf 19.00 zijn ondernemers uit Zeeland uitgenodigd om kennis te maken met de Onderne mersbron van Zeeland in Kamperland. Tijdens deze avond geven bekende spre kers een workshop over marketing en sales. De So cial media dokter is aanwe zig maar ook Elly Hilgers van stichting ZigZag. Deel name is gratis. Meer info op www.facebook.com/ events/92068412134197 De Faam woensdag g maart 2016 16 MIDDELBURG - aDomani Ijs Lunch Corner viert het vijf tienjarig bestaan met leuke extraatjes. Bij een broodje gratis koffie, bij een ijsje gra tis slagroom of dip, bij Fro zen Yoghurt gratis extra top ping. "Lekker smullen bij aDomani XL", lachen eige naren Chris en Yvette Smit. aDomani is een bekend punt in Middelburg op de hoek van de Markt. Vijftien jaar geleden begonnen Yvette en Chris op Lange Delft 125 en ze openden vijf jaar terug ook een zaak op de Markt. Twee jaar runden ze twee zaken maar sinds drie jaar alleen aDomani XL op de Markt. Met een uitgebreid ambachtelijk vers bereid assortiment van ijs, frozen, broodjes, puntjes of baguet tes, of tosti's. Een variatie in koffie met smaken als cappuccino, espresso, latte machiato en Special Coffee voor de studenten, latte met een smaakje als creamy Ca ramel, Amazing Amaretto of Sweet Chocolate. Poffer tjes, koude- en warme dran ken, én smoothies. Verwarmd terras Yvette vertelt enthousiast: "Straks wordt het beter weer, komen de toeristen weer, er komt veel meer loop in de stad. Op het terras is het lek ker zitten met je ijsje of je koffie. Ook nu, met verwar mingslampen en plaids." Ijs wordt ambachtelijk be reid en in de vitrine er is keuze uit twintig vaste- en vier wisselende soorten. "In totaal kan ik hier zestig soor ten maken en wij maken ook ijs voor restaurants", zegt Chris. O aDomani, Markt 83B, Middelburg, 0118640095 info: www.adomani.nl VLISSI is vo: openc de 1 2014 genoc bouw keer i buitei vloer zien linter brede ook 1 door< ter tot Chris en Yvette Smit: "Ons concept is vriendelijk en gast vrij. En we maken veel zelf." Foto: Leon Janssens r<w

de Faam | 2016 | | pagina 16