'leder mens heeft behoefte aan contact' 1 Alex Soplantila neemt afscheid als raadslid en fractievoorzitter Garagedeur vervangen? op uw nieuwe CV-ketel Vraag direct een offerte aan op kemkens.nl of bel 088 50 50 360 Kemkens A.D. van Gilst De Faam woensdag 9 maart 2016 13 O www.de-faam.nl Nieuwe mensen leren kennen en nieuwe vrienden maken, hoe doe je dat? Als je jong bent en op school zit of studeert gaat dat vaak vanzelf. Maar wanneer je de dertig gepasseerd bent, wordt het over het algemeen lastiger. door Mariska den Hartog ZEELAND - Dat ondervond Fred Krautwurst uit Middel burg ook en daarom bedacht hij de 888 dinnerclub (spreek uit: triple eight dinnerclub). Fred: "Ik ben in mijn leven achttien keer verhuisd. In iedere nieuwe woonplaats wil je mensen leren kennen en vrienden maken. Ook na mijn scheiding kreeg ik daar mee te maken en probeerde ik datingsites." Eten verbroedert Maar daar vond Fred niet wat hij zocht. Te oppervlak kig. Eind vorig jaar dacht hij dat er vast meer mensen zoals hij moesten zijn. "Ik eet graag met groepen men sen, eten verbroedert. Dus werkte ik het idee van 888 dinnerclub uit, inclusief een dinerspel. Maximaal acht mannen en acht vrouwen komen om acht uur 's avonds bij elkaar voor een diner. Ie der lid krijgt een kaart met twaalf vragen. Om de beurt stellen ze een vraag die hun tafelgenoten beantwoorden. Het gaat natuurlijk niet zo zeer om die vragen, maar het is een leuk hulpmiddel om boeiende gesprekken op NIEUWE MENSEN LEREN KENNEN TIJDENS EEN 888 DINNER gang te krijgen. Het is mijn filosofie dat er met dit soci aal initiatief een soort seren- dipiteit ontstaat, bij toeval iets vinden wat je niet zoekt. De kans dat de liefde van je leven tegenover je zit is dan misschien wel klein, maar je weet nooit wie je tafelge noten weer kennen." Een dinnerhost begeleidt het diner en doet zelf ook mee. Freds initiatief beperkt zich niet alleen tot Zeeland. "Ik heb mijn idee eerst eens uitgezet binnen mijn net werk. Daar kreeg ik meteen een stuk of twintig reacties op van mensen die wel host wilden worden." Aangezien zijn netwerk zich door heel Fred Krautwurst: "Ik eet graag met groepen mensen, eten verbroedert. Dus werkte ik het idee van 888 dinnerclub uit." Nederland uitstrekt, vinden er diners plaats in bijna ie dere provincie; van Am sterdam tot Helmond. Fred heeft 888 dinnerclub opge zet als een sociaal initiatief. "Daarom is alles zeer laag drempelig gehouden. Ieder mens heeft behoefte om so ciaal contact te maken. Of je nu op zoek bent naar liefde of vriendschap, ik denk dat dit beter werkt dan een duur abonnement op de sport school in je nieuwe woon plaats." In Zeeland worden er in Middelburg, Vlissingen en Goes 888 dinners georganiseerd. Het eerste 888 dinner is op 9 maart bij Katoen in Goes. Drempelvrees? Alleen gaan hoeft niet, een vriend of vriendin meenemen mag. De dinnerhost ontvangt iedereen en introduceert de leden. Ga naar www.888dinnerclub.com om gratis lid te wor den en aan te melden voor een diner. door Conny den Heijer VLISSINGEN - Maatschappe lijk betrokken en altijd een luisterend oor voor wie het nodig heeft: Alex Soplan tila. Een bekende verschij ning in de gemeente Vlis singen want overal waar iets te doen is duikt hij op. Van 1998 tot 2006 en van 2010 tot en met vandaag was hij raadslid en fractievoorzitter van GroenLinks. De afgelo pen jaren werden Soplanti- la's ideeën regelmatig door collega's weggeschoven om dat ze niet haalbaar zouden zijn. Maar de man met de exotische hemden, de be dachtzame blik en de lange adem hield aan, kwam er steeds weer op terug en liet zich niet uit het veld slaan. Zo heeft hij onder andere weten te voorkomen dat chronisch zieken er niet met honderden euro's per maand op achteruit zouden gaan en werd mede door zijn inbreng de Vlissingse bevolking nauw betrokken bij de inspraak rondom de ontwikkelingen in het Nol- lebos. Na veertien jaar vindt Alex het mooi geweest: "Van tevoren heb ik aangegeven dat ik deze periode niet ging uitzitten. Niet dat ik op mijn lauweren ga rusten want ik ben en blijf volop actief in allerlei maatschappelijke zaken en stichtingen. Daar naast wil ik mijn opvolgster Els Verhage nog een poosje tot steun zijn. En misschien kom ik aan klusjes in ons huis toe, werk ik aan mijn verzameling stripboeken of ga ik gedichten schrijven. Nee, ik zal mij niet verve len." Soplantila neemt don derdag 10 maart afscheid tij dens de raadsvergadering in het stadhuis. Dan wordt ook zijn opvolgster Els Verhage geïnstalleerd. Op maandag 4 april stelt Verhage zich voor tijdens een bijeenkomst in de vergaderzaal naast de receptie in Ter Reede. ONOERHOUO& SERVICE ZONNEPANELEN ISOLATIE VENTILATIE Is uw CV-ketel aan vervanging toe? Wacht dan niet tot hij deze winter kapot gaat. Want nu ontvangt u bij aanschaf van een nieuwe, zuinige CV-ketel 200,- korting. Zo profiteert u van een zeer aantrekkelijke actie en bent u verzekerd van een warm huis in de winter. Maak meteen een afspraak en bespaar nu op een nieuwe betrouwbare CV-ketel. Kijk voor meer informatie op kemkens.nl/actie of bel 088 50 50 360 125% 'KORTING bp deftafofermBuopqrt ELENBAAS-NOOM Uw dealer Nieuwe Rijksweg 2A 4472 AB 's-Heer Hendrikskinderen (bij Goes) Tel. 0113 - 21 53 51/22 35 31 Ook op zaterdag geopend www.vangilstbv.nl Kettingzagen met de kracht die u nodig heeft, wanneer u dit wenst.

de Faam | 2016 | | pagina 13