D Provincie start crowdfunding stimuleringsprogramma Kom ook naar de Statenvergadering Sloeweg: planning en werkzaamheden 1; Zeeland ovinciewerk 00/00/1 Z Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws?, U 7 U O/ I O de Provincie Zeeland. Kijkdanopwww.zeeland.nl In Zeeland werd in 2015 voor 12,5 miljoen euro aan financiering via crowdfunding opgehaald: iets minder dan 10% van het totaal aan dit soort opbrengsten in Nederland. De landelijke trend laat al sinds 2011 een jaarlijkse verdubbeling van de opbrengsten zien. Crowdfunding is een financieringsvorm waarbij een grote groep kleine investeer ders samen een groot bedrag bij elkaar brengt voor een onderneming of een project, in ruil voor een tegenprestatie. Die tegenprestatie kan bestaan uit een beloning in natura of een financieel ren dement. Het overgrote deel van de crowdfunding opbrengsten in Zeeland komt voor reke ning van de recente campagne voor het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Vlissin- gen. Deze actie leverde het recordbedrag op van 10,6 miljoen euro. "Dergelijke uit schieters zijn uitermate zeldzaam, maar het laat wel zien hoe groot de betrokken heid van mensen kan zijn," aldus Simon Douw van crowdfunding adviesbureau Douw&Koren. Om de mogelijkheden van crowdfunding ten volle te benutten initieert de Provin cie dit stimuleringsprogramma. De kick-off vond op 4 maart 2016 plaats bij D0K41 in Vlissingen. Het programma is erop gericht om meer ondernemers en culturele organisaties bekend te maken met crowdfunding. Daarnaast wordt een aantal koploperprojecten geselecteerd en begeleid bij hun crowdfunding campag nes, om te laten zien hoe het Werkt en wat je ermee kunt bereiken. Vooral MKB'ers profiteren van de groei van crowdfunding. Sinds de economische crisis Van de laatste jaren worden zij uit gedaagd om naast bancaire financiering nieuwe bronnen aan te boren. Crowdfunding is daarvan de snelst groei ende. Langzaam maar zeker wordt deze vorm van bedrijfsfinanciering ook door Zeeuwse ondernemers ontdekt. "Het saamhorigheidsgevoel onder Zeeuwen is groot: "we hebben het altijd samen moe ten redden", aldus gedeputeerde Ben de Reu. "Crowdfunding haakt daar op in en daarom is het juist ook in onze provincie kansrijk." Bij het programma zijn ook Impuls Zeel and, ZB Planbureau, de Kamer van Koop handel en de samenwerkende Reeuwse gemeenten betrokken. Meer weten? Kijk dan op www.zeeland.nl/crowdfunding De werkzaamheden aan de Sloeweg zijn eind juni 2016 klaar. De Sloeweg is dan tot aan de kruising Bernhardweg/Wester- scheldetunnelweg verbreed naar twee keer twee rijstroken. De verkeerslichten bij deze kruising blijven voorlopig bestaan. Tot en met juni zijn er tal van werkzaamheden, die zorgen voor verkeershinder. Zo wordt er gewerkt aan de viaducten bij de Molendijk (Calishoeck). De contouren van de viaducten bij de Molendijk zijn nu al duidelijk zichtbaar. De zijwanden worden de komende tijd ge plaatst. Eind maart volgt dan ook het 'dak'. De planning is dat het verkeer pas eind juni ook echt over de aansluiting kan rijden. Vanaf begin april rijdt het verkeer al onder door één viaduct. Om het verkeer van de ene baan naar de andere baan te verplaat sen, is het nodig dat de Sloeweg de eerste twee weekenden van april dicht is. Laatste stuk wegverbreding Sinds 29 februari is de Stoofweg (afslag richting Nieuwdorp en Lewedorp) dicht voor het autoverkeer. Dit is nodig om het laatste stuk weg tussen de Stoofweg en de Westerscheldetunnelweg te verbreden. Het geluidsscherm wordt dan ook geplaatst. Conferentie Europees Parlement met Zeeuwse scholieren in provinciehuis Acht Zeeuwse scholen doen vanaf maandag 16 maart 2016 mee aan de driedaagse conferentie van het Model European Parliament (MEP) in het provinciehuis in Middelburg. Het MEP is een simulatie van het Europees Parlement voor scholieren. Gedeputeerde Harry van der Maas opent de conferentie. Vijftig jongeren uit de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs krijgen de mogelijkheid om ervaring op te doen met het bedenken van oplossingen en compro missen voor actuele grensoverschrijdende problemen binnen de Europese Unie. Vraagstukken die' aan bod komen: vluchte lingenopvang: rol van het onderwijs in het bestrijden en voorkomen van polarisatie, onbegrip en radicalisering: economisch herstel in Zuid-Europese lidstaten; de con currentiepositie van de Europese Unie; de potentiële Europese 'exits'. Gedeputeerde Harry van der Maas: "In dit soort debat ten krijgen jongeren de gelegenheid om ervaring op te doen met onderwerpen die dichtbij huis spelen, hierover na te denken en vervolgens gegrond hun mening en visie te geven. Die mening horen we graag, want jongeren zijn de toekomst van Zeel and. Het niveau bij het MEP is hoog. Ik ben bij voorbaat trots op de Zeeuwse jongeren Op vrijdag 11 maart 2016 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis. De Statenvergadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl. Op de agenda staat onder andere het Statenvoor- stel Herziening Omgevingsplan. Kijk op www.zeeland.nl/vergaderoverzicht-en-activiteiten voor de agenda. Hierbij twee uitspraken van Staten leden over dit Statenvoorstel. "GroenLinks gaat bij de herziening van het Om gevingsplan voor het versterken en benutten van de karakteristieke Zeeuwse ruimte, dus: geen bebouwing maar rust langs de kust, geen uitbreiding van de intensieve veehouderij en en wel een kansen- kaart voor duurzame energie!" Gerwi Temmink, GroenLinks Vanaf juni komt kruispunt Stoofweg-Sloe- weg met de verkeerslichten te vervallen. Tot dit tijd is de afslag richting 's-Heeren- hoek nog open. Verder zijn er de komen de maand nog werkzaamheden aan de Postweg bij 's-Heer Arendskerke en aan de Heinkenzandseweg bij 's-Heerenhoek. Meer weten over de planning? Klik op de button 'Actuele info' op www.zeeland.nl/sloeweg "De Partij voor Zeeland staat kritisch ten op zichte van ontwikkeling van "Nieuwe Natuur" en kustbebouwing en wil meer ruimte voor lokale initiatieven op het platteland." Francois Babijn, PvZ die ons straks landelijk, en mogelijk ook Europees, vertegenwoordigen." Jaarlijks wordt in september de nationale MEP-conferentie gehouden. Iedere provin cie/regio vaardigt daarvoor een delegatie af. De jongeren die het hier het beste doen, verdienen een plek tijdens de internationa le MEP-conferentie 2017. Openingsprogramma bijwonen Op maandag 14 maart kunt u van 9.15- 10.45 uur het openingsprogramma bijwonen op de publieke tribune in de Statenzaal. Milos Labovic, lobbyist van de Provincie Zeeland, is hierbij ook aanwezig en spreekt. Zie ook: www.mepnederland.nl Uitnodiging voor reünie oud- medewerkers Zeelandbrug Op maandag 25 april 2016 organiseert de Provincie van 16.00 tot 17.00 uur een reünie voor oud-medewerkers van de Zeelandbrug. Aanleiding hiervoor is het vijftigjarige be staan van de Zeelandbrug. Elkaar ontmoeten en verhalen uitwisselen staan centraal deze middag. Tijdens de officiële viering op 15 december 2015 in Zierikzee, waar de Zee landbrug de status kreeg van Rijksmonument, merkte gedeputeerde Harry van der Maas dat oud-medewerkers behoefte hadden aan een bijeenkomst met oud-collega's. Daarom komt er nu een reünie. Was u tussen 1966 en 2012 werkzaam voor de Zeelandbrug, dan nodigen we u van harte uit in het provinciehuis, Abdij 6, in Middelburg. U kunt zich hiervoor tot en met woensdag 20 april 2016 telefonisch opgeven via 0118- 63 15 63 of per e-mail via reuniezeelandbrug@zeeland.nl. Graag tot ziens op 25 april! COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl ot per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 23 maart 2016. Provinciewerk leest u ook via http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk .gWf Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 12