Zaal huren? f f w Start werkzaamheden Zuidwal Arnemuiden Wijktafels in maart De vrijwillige burgeradviseur helpt bij keukentafelgesprek www.makelpunt-middelburg.nl Extra raadsvergadering Commissievergaderingen in maart Gedichten van stadsdichter Karei Leeftink In de week van 29 februari start aannemingsbedrijf Geldof BV uit Middelburg met werkzaamheden voor het vervangen van de riolering en het herinrichten van de Zuidwal in Arnemuiden. Het werk wordt in fases uitgevoerd: - le fase (ca. 6 weken): Gedeelte Westdijkstraat en Zuidwal tussen Westwal en Arnestraat - 2e fase (ca. 6 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Arnestraat en Marktstraat incl. Marktstraat - 3e fase (ca. 7 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Marktstraat en Walstraat - 4e fase (ca. 4 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Walstraat en Nieuwlandseweg De werkzaamheden zijn naar verwachting half juli 2016 afge rond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieurs bureau, tel. (0118) 67 52 11. Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente begeleiden. Op dinsdag 15 maart is er in De Vergulde Baars de wijktafel 't Zand-Stromenwijk. De wijktafel Griffioen is op dinsdag 29 maart in Wijkcentrum 't Seijs. Donderdag 31 maart wordt de dorpstafel Sint Laurens gehouden in het Van Cittershof. De bijeenkomsten in de Griffioen en Sint Laurens starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel 't Zand-Stro- menwijk begint al om 19.30 uur, met inloop vanaf .19.00. Tijdens de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten kenbaar te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. Het is mogelijk om een vrijwilli ge burgeradviseur in te zetten bij het voeren van de zoge naamde keukentafelgesprek ken om te onderzoeken welke hulp passend is bij een vraag. Vrijwillige burgeradviseurs kunnen inwoners van de gemeente Middelburg helpen bij het voeren van een keukentafelgesprek met een medewerker van Porthos. Veel mensen zien op tegen zo'n gesprek. Een burgeradviseur kan het gesprek met mensen voorbe reiden en oefenen. Porthos, de gemeentelijke organisatie die zorg en ondersteuning op Walcheren regelt, adviseert om een keuken tafelgesprek niet alleen te voeren, maar een familielid of vriend te laten aanschuiven. Een burgerad viseur kan ook aanwezig zijn bij de gesprekken. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met coördinator Carla van de Schraaf, c.vandeschraaf@ welzijnmiddelburg.nl of tel. (0118) 72 70 13. De gemeenteraad komt op maandag 29 februari om 19.30 uur bij elkaar in het stadskantoor voor een extra raadsvergadering. Op de agenda staat het besluit van de gemeenteraad over het uitvoeringsplan voor het opheffen van de worteloverlast van de bomen aan de Loskade. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeehteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middel- burg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 14 maart. De commissieverga deringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 2 maart. De commissievergadering Ruimte staat gepland voor maandag 7 maart. Op dinsdag 8 maart vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan een van de commissiegriffiers. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, tel. 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Gemeente Middelburg heeft haar eigen stadsdichter: Karei Leeftink. De stadsdichter dicht over actuele gebeurtenissen, evenementen en dingen die hem opvallen. Zo gaat zijn nieuwste gedicht over de bomen in de gemeente. Dit gedicht en al zijn voorgaande zijn te lezen op: www.middelburg.nl/stadsdichter. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Derringmoerweg 7C, Arnemui den: bouw woning en mantelzorg- woning (137416)(15-2). Koningstraat 4 en 6: wijziging op d.d. 20 oktober 2015 verleende omgevingsvergunning voor het samenvoegen en verbouwen van 2 woningen tot 1 woning (wijziging betreft: plaatsen nieuwe dakkapel voorzijde, beweegbaar maken 2 bo venramen in voorgevel, achterwege laten uitbouw achterzijde, plaatsen bredere dakkapel achterzijde, gewij zigd uitvoeren indeling achtergevel, aanbrengen doorbraak in woning scheidende muur en gewijzigd uitvoeren indeling beide woningen) (128419) (22-12-'15). Korte Geere 17: realiseren bier brouwerij/proeflokaal (16-2). Noordbolwerk 29: verhogen/ vergroten dak v.d. woning (1 1-2). Noordweg 174: bouw schuur (16- 2l' Simon van Beaumontstraat 17-59: aanpassen toegang gara gekelder appartementencomplex (140682) (10-2). Toorenvliedtwegje 1realise ren 6 wooneenheden in voormalig schoolgebouw (138798) (12-2). Zilverenschorweg 1Arnemui den: bouw 8 recreatiewoningen en toegangspoort park (140883) (15-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Houtkaai 19: vervangen kelderluik (15-2). Koningstraat 4 en 6: wijziging op d.d. 20 oktober 2015 verleende omgevingsvergunning voor het samenvoegen en verbouwen van 2 woningen tot 1 woning (wijziging betreft: plaatsen nieuwe dakkapel voorzijde, beweegbaar maken 2 bo venramen in voorgevel, achterwege laten uitbouw achterzijde, plaatsen bredere dakkapel achterzijde; gewij zigd uitvoeren indeling achtergevel, aanbrengen doorbraak in woning scheidende muur en gewijzigd uitvoeren indeling beide woningen) (128419) 115-2). Langeviele 66-68: verbouwen en uitbreiden bestaande winkelruimte en veranderen voorgevelpui (132627) (16-2). Noordweg 141: plaatsen zon nepanelen (15-2). Reigerstraat 3A: bouw serre op plat dak achtergevel (16-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ergunning verlenen met voorschriften ir bescherm aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank ZeelancfWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken' bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: plaatsen dakopbouw op garage. Locatie: Prinses Beatrixstraat 15, Arnemuiden. Nieuwe uiterste beslisdatum: 2 mei 2016. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben een aanvraag ontvangen om vergunning ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevings recht van Melkveebedrijf van boelen gelegen te Binnendijk 7 te Nieuw en Sint Joosland. De aanvraag heeft betrekking op het oprichten van een melkveebedrijf. Zij willen de omgevings ter bescherming van het milieu. De ontwerpvergunning ligt ter inzage vanaf 25 februari 2016 tot en met 6 april 2016 bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur en ge durende openingstijden in het stadskan toor in Middelburg, Kanaalwea 3. Een ieder kan tot en met 6 april 2016, schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp vergunning indienen bij RUD Zeeland, Postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Hierbij kan worden verzocht persoon lijke gegevens niet bekend te maken. In deze periode kunnen ook mondelinge zienswijzen worden ingebracht. Hier voor wordt gelegenheid geboden na telefonische afspraak. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpvergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerpvergunning kunnen later beroep instellen. Voor na dere informatie kunt u zich wenden tot de heer R.A.M. Loos, telefoonnummer (0115) 74 51 60 van RUD Zeeland.

de Faam | 2016 | | pagina 8