Jongeren weg van snelle plank 4 Wijsneus werd weggestuurd Sociale volkshuisvesting? Glossy 'Het Leven in...' De Faanf O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 februari 2016 5 KORT NIEUWS Fleur Dingemanse is dolblij met haar oxboard. "Op asfalt rijdt het heerlijk, jammer dat het buiten niet mag maar ik begrijp het wel.' Na het Skateboard, de Twinskate, de Spacescooter en de Segway is het tijd voor iets nieuws in het straatbeeld, het Oxboard. Of we hem veel zullen zien is de vraag want de plank is duur en je moet behoorlijk behendig zijn om er op te blijven staan. door Conny den Heijer VLISSINGEN - De Faam ver diepte zich in deze nieuwe rage onder de jongeren. Met een nieuwprijs van zo'n 800 euro heb je een echt oxboard in huis. De tweedehands exemplaren en de goed kopere versies van andere merken even daargelaten. En deze nieuwe gadget zal voorlopig letterlijk in huis blijven want óp de openbare weg, dus ook op de stoep, is hij vooralsnog verboden. Het Oxboard is een verti caal skateboard met een motor. En daarmee valt hij in de categorie 'gemotori seerd tweeverkeer', net als een bromfiets. Maar omdat het ©xboard geen zitplaats en geen 'stuur' heeft, komt hij niet voor Europese goed keuring in aanmerking. De tienjarige Fleur Dinge- VLISSINGEN - Wijsneus is een lief poesje van nog maar één jaar oud. Ze is gevonden op een cam ping waar ze graag aandacht wilde hebben. Toch durft ze niet echt bij je te komen omdat ze ook vaak is wegge stuurd. Wijsneus heeft -dus wat minder leuke ervarin gen opgedaan. Dat merken de verzorgers bij het Dierenasiel Walcheren ook. Ze miauwt om aan dacht en zoekt de mensen op maar het blijft toch een beetje spannend. Ondertus sen is ze wel zover dat als' ze je kent ze graag op schoot komt. Ze geeft dan heel veel kopjes. Daarom zoeken wij voor haar een plekje bij ie- manse uit Vlissingen heeft een mooie tweedehandse kunnen kopen. Fleur: "We gingen op vakantie en daar op de camping reden ze er mee rond. Ik mocht het ook proberen en al heel snel kon ik het. Daarna ben ik er hard voor gaan sparen want ik wilde er zo graag een heb ben! Ik heb mijn Ipod ver kocht, mijn zakgeld en het geld dat ik kreeg voor mijn rapport bewaard en toen kon ik hem kopen." Fleur zit op turnen en heeft daar door een goede balans. "Ik reed er na vijf minuten zo op weg zonder me ergens aan vast te moeten houden bij het opstappen. En nu kan ik er zelfs kunstjes op doen en zittend rondjes draaien." Ze vindt het jammer dat ze er niet mee op de openbare weg mag, al heeft ze dat na tuurlijk wel een keer stie kem gedaan. Redact it an persberichten Marina Meijers E redactie.faam® persgroep.nl T (088) 013 09 20 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heijer, Gerard van der Hoeven, Mark lobbezoo, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), IzaSk Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis Rosbergen Algemene voorwaarden en overige informal www.pengroep.nl/adverteren De Faam Is een uitgave van de Persgroep Nederiand bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederiand bv Druk de Persgroep Nederland Rectificatie stuk Bella's Beatysalon VLISSINGEN - In tegenstel ling tot hetgeen vorige week in De Faam stond vermeld, geeft toneel groep 'Tot Leeringhe en de Vermaeck' uit Veere één voorstelling in Vlis singen. Deze voorstelling is op zaterdag 19 maart in De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg 22 in Vlissingen. De zaal is open vanaf 13.30 uur, de voorstelling begint om 14.00 uur. De kaartver koop is dinsdag 1 maart in Grand Café De Schut terij van 14.00 tot 15.00 uur, donderdag 3 maart in Ter Reede van 14.00 tot 15.00 uur en vrijdag 4 maart in Nieuw Bachten- poorte in Oost-Souburg van 14.00 tot 15.00 uur. Telefonisch kaarten be stellen kan bij Gerda van Ömbergen (0118) 465598. Bevrijd je stem en ga lekker zingen MIDDELBURG - Bij de ZVU start dinsdag 8 maart de cursus 'Stembevrijding'. Stembevrijding gaat over zingen van binnen naar buiten. Deze cursus bestaat uit 3 lessen van 2 uur en wordt gegeven vanaf dinsdagavond 8 maart in het Pakhuis 22 in Middelburg. Infor matie en aanmelden via 0118-634800 of O volksuniversiteitzeeland, nl/mens-en- maatschappij. Kiwanis laat jongeren sporten GOES - Tijdens het Zeeuws sportgala heeft Kiwanis Walcheren een cheque uitgedeeld ter waarde van 2.500 euro. Dit be drag komt ten goede aan het Jeugdsportfonds Zee land. Met deze opbrengst kunnen 10 kinderen uit Zeeland minstens een jaar lang spor ten. Jeugsdsportfonds Zeeland zorgt ervoor dat kinderen van ouders die minder bedeeld zijn toch de mogelijkheid krijgen om zich aan te sluiten bij een sportvereniging. Ruim 125 deelnemers en sponsors hebben dit bedrag bij elkaar gefietst. Monumentale wandeling MIDDELBURG - Genieten van de monumentale bomen in de binnenstad? Dat kan tijdens een fraaie wandeling op zaterdag 27 februari. Een gids neemt de deelnemers mee en laat ze de pracht en de natuurlijke schoonheid ervaren van oude en mar kante platanen, paarden- kastanjes en vleugelnoten die de stad zo levendig maken. De wandeling begint om 13.30 uur, vanaf de Markt vóór de Drukkerij en duurt 1,5 tot 2 uur. Kos ten volwassenen 3 euro, kinderen tot 12 jaar 1,50 euro. www.ivn.nl/afde- ling/walcheren. SEM STROOSNIJDER, WETHOUDER In september 2014 werd ik geciteerd in de krant: "corporatie meer dan huisjes melker". Het citaat was een uiting op het nieuwe sociale volkshuisvestingbeleid van Minister Blok. Een beleid dat er toe zal leiden dat het vinden van de juiste, betaalbare woning voor een grote groep Nederlanders onbereikbaar wordt. Dit groeiende probleem wordt bijvoorbeeld pijnlijk duidelijk met de vluchtelingen stroom die zich nu in Nederland voor doet. Dat er wachtlijsten zijn voor sociale huurwoningen is namelijk niet de schuld van de vluchtelingen, deze wachtlijsten zijn er al tientallen jaren. En het weren van deze mensen uit de sociale huursector is ook geen oplossing, want de wachtlijsten zullen dan nog jaren blijven bestaan. In tegenstelling tot wat de beleidsmakers in Den Haag jullie willen doen geloven, zal de doelgroep voor de sociale woningbouw niet afnemen, maar juist blijven toenemen. Zo is er vanuit de zorg druk voor oude ren om langer thuis te wonen. Daarnaast neemt het aantal éénoudergezinnen toe en als laatste is er de instroom van mensen uit het buitenland. Dit alles leidt er toe dat er niet alleen meer sociale huurwoningen bij moeten komen, maar dat deze ook aan hogere eisen moet voldoen (bijvoorbeeld rolstoeltoegankelijkheid). Dus in plaats van het uitkleden van de corporaties, het bezuinigen op huurtoeslag en de verkoop van 30.000 sociale huurwoningen (Vestia) moet de huurtoeslaggrens omhoog, moeten corporaties de middelen krijgen om te bouwen en moeten gemeenten verplicht een deel van hun grond afwaarderen om de bouw betaalbaar te maken. Zo zorgen we er voor dat deze groeiende doelgroep, waaronder de vluchtelingen, de juiste, betaalbare woning kan vinden. Wijsneus zoekt een rustig huishouden waar mensen de tijd voor haar nemen. Foto: Dierenasiel Walcheren mand die haar de tijd geeft niet in een gezin omdat dat om te ontdekken dat wij te druk is voor haar. Meer mensen ook een goeie kant informatie op www.dieren- hebben. Wij plaatsen haar asielwalcheren.nl. VLISSINGEN - Onder de titel Het Leven in.verschijnen de komende tijd elke twee maanden een aantal the manummers over 160 jaar stadsontwikkeling. De eer ste uitgave over Middelburg verscheen 12 februari. Op 26 februari wordt in Boek handel 't Spui het eerste deel over Vlissingen uitgebracht. Er verschijnen tien thema nummers over Vlissingen en 12 over Middelburg, te koop voor 5,95 euro, waar een be paald thema wordt belicht. Om ze netjes te bewaren komt er een verzamelbox. Uitgeverij Optima uit Via- nen heeft inmiddels edities over Valkenswaard, Gouda en Helmond uitgegeven. Daar komen dus nu twee Zeeuwse steden bij. Gekozen is voor het cultureel erfgoed van de laatste 160 jaar om dat mede door de groei van industrie het karakter van vele steden tot volle bloei kwam. Tevens zijn de uit gaven rijk geïllustreerd en kwam rond die tijd ook de fotografie in zwang. Voor de tekst van de verschillende thema's werkt de uitgeverij samen het Zeeuws Archief en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en zijn de auteurs voornamelijk histo rici of auteurs uit de regio. De eerste aflevering over Middelburg gaat over de middenstand en heeft als ondertitel 'Over Pruiken, Poeders en Profetenbrood'. Die over Vlissingen gaat over de stadsontwikkeling. Van vissersplaatsje, vesting, haven- en industriestad naar toeristisch bolwerk. De titel luidt 'Tussen vesting en skyline.' COLOFON Advertentieverkoop en media-advies Erik Niwele E advertising.zeeland© persgroep.nl - T 06-17 92 80 40 Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.ni/service T 0900-424 57 26 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen de Persgroep Nederiand BV

de Faam | 2016 | | pagina 5