enteiJwAt ZICHT OP GENEZING Epilepsiefonds Ut Jtü Uter Wewj, oum)o\ ti^fW Ut fiUt uit. 1Doocfej^! WONE Woningmarkt mist duidelijke visie Space Tower zorgt voor overzicht in voorraadkast 9 APRIL 2016 HET ARSENAAL VLISSINGEN Geef mensen met epilepsie epuepsie.nl/zichtopgenezing De Macht van het Kleine Id&k ]p\^ Iwr O www.de-faam.nl DeFaam woensdag 24 februari 2016 25 Door telkens de leencapaci- teit aan te scherpen wordt het voor starters op de wo ningmarkt steeds lastiger een eigen woning te kopen. Nu al is het voor velen een hele opgave om zonder fi nanciële steun van rijke ouders en familieleden een woning te kopen. Dit pro bleem wordt snel acuter bij een rentestijging. Het is de hoogste tijd dat ook de re gering dit inziet. Anders dreigt terugkeer naar de aloude klassenmaatschap pij. Steeds grotere groepen - vooral jongeren - zullen geen kant meer uitkunnen op de verstopte woningmarkt. Dit constateert NVB Vereni ging voor ontwikkelaars en bouwondernemers aan de hand van de onderzoeken 'Kopers verdienen meer' en 'Kopers komen tekort'. In het regeringsbeleid staat niet langer een heldere vi sie op de woningmarkt cen traal, maar ligt de focus op het steeds verder beperken van de financiële risico's van het eigen woningbezit. Daardoor wordt de bereik baarheid van een koophuis vooral voor jongeren met een middeninkomen verslech terd. Tot nu valt de schade voor de woningmarkt mee. Deze doet het zelfs weer aardig, dankzij de extreem lage hypotheekrente en het mooie consumentenvertrou wen. Op termijn is de koers met almaar strengere hypo theeknormen, gedoemd te mislukken en funest voor de woningmarkt en de eco nomie. Een kleine rentestij ging kan volgens de studies al genoeg zijn. Als het koud is in huis, zetten we de verwarming hoger. Met een warmtemat kun je je huisdieren een comfortabele plek bieden. In de mat zit een verwarmingselement op folie. De temperatuur is wat het dier in zijn natuurlijke omgeving zou hebben. www.westwing.nl Eigen huis met bijstand Iemand die eigenaar van een woning is en niet in zijn levensonderhoud kan voor zien, kan recht hebben op een bijstandsuitkering. Es sentieel is dat aan de daar voor geldende voorwaarden wordt voldaan. Niet te veel vermogen hebben is een van de voorwaarden. Een eigen huis wordt beschouwd als onderdeel van het vermo gen. De gemeente zal be oordelen hoeveel vermogen er in de woning zit. De ge meente kijkt hierbij naar de overwaarde van het huis. Is de overwaarde lager dan 49.700, dan is er mogelijk recht op een bijstandsuitke ring 'om niet' als aan twee voorwaarden wordt vol daan: de uitkeringgerechtig- de woont (met gezin) zelf in de woning en van hem/haar of gezin kan niet worden verwacht dat een extra hy potheek wordt afgesloten of dat het huis wordt verkocht. Denk hierbij aan de situ atie waarin de woonkosten ongeveer even hoog zijn als de huur van een geschikte huurwoning. Als niet aan beide voorwaar den wordt voldaan, kan de gemeente verplichten om de woning te verkopen of een (extra) hypotheek op de wo ning te nemen. Van het geld dat daarmee wordt ontvan gen kan worden voorzien in het levensonderhoud. Er is dan geen recht op een bij standsuitkering. Veel opbergen en ook nog eens een goed overzicht dankzij de Space Tower. Het nadeel van gewone voorraadkasten is dat je die in veel gevallen vol hebt staan met producten waar van je al lang niet meer wist dat je ze had. Waardoor je net datgene wat je zoekt niet meer kunt vinden. Als het er dan, nadat je het steeds weer hebt uitgesteld, eens echt van komt de kast goed uit te spitten, ontdek je veel teveel zaken die al lang over de datum blijken te zijn. Je kunt in de traditionele voorraadkast wel veel kwijt, maar de nieuwe generaties bieden de gebruiker veel meer overzicht. Een veel gekozen oplossing is de apo- thekerskast. Deze heeft een zware deur die je in zijn ge heel uittrekt met daarachter een rek waar je de voorraad kunt opbergen. Naast de apo- thekerskast is er nu ook een oplossing die voor velen be ter uitpakt: de Space Tower van Blum. Bovendien heb ben de Legrabox lades van Blum slanke wanden, waar door de volledige breedte en diepte van de kast gebruikt kan worden. De wanden hebben een gla zen inzet aan de voor- en zijkant, waardoor de inhoud van de la goed in beeld blijft. De ladegeleiders kunnen tot wel zeventig kilo dragen, dus ook zwaardere voor raad, bijvoorbeeld verpakt in glazen flessen, kan op geborgen worden. De lades van de Space Tower zijn in veel verschillende afmetin gen leverbaar, voor elk huis houden op maat. O www.blum.com Op 1 kaartverkon ,sbe9onne°nOP Fusion Cabaret Lounche music DJ's pop-up diner Hollands café Het LENTEFEEST is een initiatief van Lions Club Vlissingen. De opbrengst van het LENTEFEEST is voor verschillende (Zeeuwse) goede doelen. Meer informatie op www.lentefeest.nl

de Faam | 2016 | | pagina 25