m Met duizend pannenkoeken op pad Uw kostbaarheden zijn goud waard! O O ii§^KË9 goudwisselkantoor EVEN DOORBA S www.goudwisselkantoor.nl O www.de-faam.nl De Faam woejisdag 24 februari 2016 15 Sinds september zet Annerieke van Oostende zich in voor vluchtelingen. Ze rijdt om de twee weken met een volle auto naar Calais. De ene keer met groente en fruit, nu met 1000 pannen koeken. door Conny den Heijer MIDDELBURG - Annerieke's man heeft bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers gewerkt. Ze wilden naar Lesbos om daar te gaan helpen maar door omstan digheden was dat niet mo gelijk. Via via kwamen ze in contact met mensen in het 'kamp' in Calais, beter be kend als The Jungle. Provisorische keuken Na enig internet speurwerk zag Annerieke dat er een provisorische keuken was in een caravan op het ter rein. Mede door hap inzet is die inmiddels veranderd in een houten optrek waar voor zo'n duizend mensen één tot twee maaltijden per dag klaargemaakt kan worden. Markt "Op het moment dat we onze omgeving lieten weten dat we naar Calais zouden gaan, kregen we van alle kanten financiële donaties. Op de markt in Middelburg heb ik een groenteboer een bedrag gegeven en gevraagd of hij voor dat geld mijn auto wilde vullen." vertelt Anne rieke. 'IK KRIJG VEEL AANBOD, HET IS ZAAK HET VOEDSEL VERS IN CALAIS TE KRIJGEN' "Dat heeft hij gedaan en sindsdien krijg ik aanbod van alle kanten. Dan is het zaak om het verse voedsel zo snel mogelijk in Calais te krijgen." Emmers vol appelmoes Afgelopen weekend heeft Annerieke emmers vol ap pel- en peren moes meege nomen. "Voor donderdag staan er pannenkoeken op voor de lunch, die gaan mee met de 'dagploeg'. Vrijwilligers bak ken die thuis, 1000 in totaal. Een gasfles kost 25 euro dus het wordt te kostbaar om dat in het kamp te doen. De vluchtelingen eten maar één 1* ■m Annerieke van Oostende is volop aan het bakken. Deze week rijdt ze weer naar Calais. Foto: Conny den Hejjer keer per dag en dan bestaat hun maaltijd uit rijst met curry, sla, tomaat en kom kommer." Eenzijdig eten "Gevaar voor eenzijdig eten ligt op de loer. Vanuit Groot-Brittannië komen er regelmatig bestelbusjes met voedsel naar Calais en ook Belgische bakkers laten zich niet onbetuigd en staan bro den af." Maar zo'n feest is het dus niet iedere dag. De reis naar het kamp en ook het verblijf is niet zonder risico's: Annerieke is er met Kerst overvallen, bedreigd, met pepperspray bewerkt en bestolen. Toch blijft ze gaan. "Dit zijn excessen, dat kan gebeuren als je met zoveel mensen op zo'n relatief klein terrein zit. Maar ik heb compassie met die mensen en laat me dat niet afnemen door de paar boeven die er tussen zitten." Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar opa nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Taxatie Goud Zilver Munten Sieraden, diamanten en horloges Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Locatie Serooskerke Parkeerterrein 'zwembad de Goudvijver' Zandput1 4353 BA Serooskerke serooskerke@goudwisselkantoor.nl Openingstijden Elke woensdag van 13.30 -16.30 uur Locaties bij u in de buurt: Goes (di. t/m za.), Burgh-Haamstede (wo.) en Zierikzee (ma.)

de Faam | 2016 | | pagina 15