f f w EP Start werkzaamheden Zuidwal Arnemuiden Plan voor groen rond Alexiacomplex De vrijwillige burgeradviseur helpt bij keukentafelgesprek Betalen voor ophalen grof huishoudelijk afval Aanpak heroriëntatie op de gemeentelijke taken Herdenkingsstenen in Middelburg ter nagedachtenis aan omgebrachte Joden Super Opkikkerdag in Middelburg In de week van 29 februari start aannemingsbedrijf Geldof BV uit Middelburg met werkzaamheden voor het vervangen van de riolering en het herinrichten van de Zuidwal te Arnemuiden. Het werk wordt in fases uitgevoerd: le fase (ca. 6 weken): Gedeelte Westdijkstraat en Zuidwal tussen Westwal en Arnestraat 2e fase (ca. 6 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Arnestraat en Marktstraat incl. Marktstraat - 3C fase (ca. 7 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Marktstraat en Walstraat 4e fase (ca. 4 weken): Gedeelte Zuidwal tussen Walstraat en Nieuwlandseweg De werkzaamheden zijn naar verwachting half juli 2016 afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente begeleiden. Op vrijdag 5 februari werd in Hof 't Seijs de gemeentelijke visie op de bomen tussen het nieuwe Alexiacomplex en de Domburgse watergang gepresenteerd. Het voornemen is om enkele bomen op de strook eind februari begin maart te rooien en nieuw groen terug te plaatsen. Door dat er sprake is van compensatie, is een vergunning niet nodig en kan er dus ook geen bezwaar gemaakt worden. De Stichting Tuin van Zeeland en andere geïnteresseerden worden betrokken bij het compensatieplan. In een eerder stadium is dit deel van het plan van landschapsarchitec tenbureau Bosch Slabbers besproken met Stichting Tuin van Zeeland, makelaar Schulting Partners en een aantal toekomstige bewoners van het Alexiacomplex. Voor meer informatie kunt u terecht bij ing. mevrouw Jackie Braspen ning, tel. (0118) 67 52 12 ofj.braspenning@middelburg.nl. Het is mogelijk om een vrijwillige burgeradviseur in te zetten bij het voeren van de zogenaamde keukentafelgesprekken om te onderzoeken welke hulp passend is bij een vraag. Vrijwillige burgeradviseurs kunnen inwoners van de gemeente Middelburg helpen bij het voeren van een keukentafelgesprek met een medewerker van Porthos. Veel mensen zien op tegen zo'n gesprek. Een burgeradvi seur kan het gesprek met mensen voorbereiden en oefenen. Porthos, de gemeentelijke organisatie die zorg en ondersteuning op Walcheren regelt, adviseert om een keukentafelgesprek niet alleen te voeren, maar een familielid of vriend te laten aanschuiven. Een burgeradviseur kan ook aanwezig zijn bij de gesprekken. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met coördinator Carla van de Schraaf, e-mail: c.vandeschraaf@welzijnmiddelburg.nl of bellen tel. (0118) 72 70 13. De gemeente Middelburg vraagt vanaf 1 maart een vergoeding van 35 euro voor het ophalen van 1 m3 grof huishoudelijk afval en 35 euro voor de volgende m3. Onder grof huishoudelijk afval worden zaken verstaan als meubels, bruin- en witgoed, bouw- en sloopafval en tuinafval. Als u het grof huishoudelijk afval wilt laten ophalen door de gemeente kunt u hier een afspraak voor maken. Het is ook mogelijk om het afval zes da gen per week gratis aan te bieden bij de milieustraat. Voor de openings tijden van de milieustraat kijkt u op: www.zrd.nl. MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Hoe en door wie kunnen onze wettelijke taken worden uitge voerd? Wat zijn de effecten als we stoppen met niet-wettelijke taken? Waar liggen mogelijk heden om dingen anders te doen? Dit zijn vragen die aan bod komen tijdens de eerste gesprekken die gevoerd gaan worden met belanghebbenden in het kader van de heroriënta tie op de gemeentelijke taken (HGT). De onderwerpen van de eerste verkenningen zijn bekend. Het college infor meert de commissie Algemeen Bestuur met een memo over proces en aanpak. De heroriëntatie gaat over de toekomstige rol van de gemeente in de samenleving en wat er voor nodig is om die rol uit te oefenen. Kijkend naar welke verkennin gen als eerste (vanaf februari) plaatsvinden is gekeken naar het (grootste) ontwikkelpotentieel. Het potentieel is vorig jaar door de raad vastgesteld en geeft een inschatting in hoeverre taken kun nen bijdragen aan de maatschap pelijke kernopgaven uit de visie 'Middelburg over 10 jaar'. Bij de volgende taken is ingeschat dat er mogelijkheden zijn: Verkenningsopdrachten vanaf februari 2016: afvalinzameling, bi bliotheekwerk, educatie en kunst zinnige vorming, kunstbeoefening en -bevordering, musea (uit: ondersteuning - oudheidkunde, musea en archiefdiensten), sport, sportvoorzieningen, economische aangelegenheden, onderwijsbeleid en vastgoed. Verkenningsopdrachten vanaf maart 2016: belastingen, waar deringen, heffing en inning, geodiensten, onderhoud openbaar groen, wijkgericht werken en burgerparticipatie, speelplaatsen, grondbedrijf en Wmo en jeugdwet. Verkenningsopdrachten vanaf april 2016: bestuur, ondersteuning- bestuursondersteuning, onder steuning-communicatie en infor matie, ondersteuning-facilitaire zaken, ondersteuning-financiën, ondersteuning-oudheidkunde, mu sea en archiefdiensten (exclusief musea), ondersteuning-personeels zaken, ondersteuning-telefoon en receptie, parkeren, participa tiewet, publieksdiensten, recreatie, ruimtelijke ordening en manage ment (directie, afdelingshoofden, opzichters). HGT en bezuinigingen Sommige gesprekken gaan over HGT en dus de lange termijn met de andere rol die de gemeente kan oppakken in een veranderende samenleving. Andere gesprekken gaan naast HGT ook over het invullen van de bezuinigingen waarover de raad afgelopen najaar besloten heeft.-Daar kan HGT wellicht helpen om te kijken hoe zaken anders kunnen worden geor ganiseerd. Op zondag 21 februari om 13.00 uur worden de eerste herdenkingsstenen onder de naam 'struikelstenen' in Middelburg gelegd ter herin nering aan de in de Tweede Wereldoorlog weggevoerde en omgebrachte Joden. De stenen worden geplaatst in de stoep voor de huizen waar de Joden voor het laatst gewoond hebben. De eerste stenen in Middelburg komen op de Markt ter hoogte van de winkel Xenos, ter herin nering aan Louis Leijdesdorff en Rika Louise Leijdesdorff- van Os. Andere locaties waar zondag stenen worden gelegd zijn Lange Delft 21, Lange Delft 99 en Lange Delft 123. Struikelstenenproject Het struikelstenenproject is bedacht door de Duitse kunste naar Gunter Demnig. Inmiddels zijn al bijna 45.000 van deze herdenkingsstenen door heel Eu ropa geplaatst. Het gaat om een soort kinderkopjes met daarop een messing plaatje met naam, geboortejaar en plaats en datum van overlijden van de betreffende persoon. Ook in Middelburg zullen verschillende van deze herden kingsstenen worden geplaatst. Informatie en verhalen Voortgang van het project is te zien op de website www.strui- kelstenenzeeland.nl. Hier komen ook de verhalen te staan over de personen voor wie de steentjes worden gelegd. Het verhaal over Louis Leijdesdorff en Rika Louise Leijdesdorff- van Os is al op de website te lezen. Vrijdag 12 februari waren ruim 50 gezinnen met een langdu rig ziek kind te gast in Mid delburg. Deze gezinnen zijn de gehele dag in het zonnetje gezet met tal van activiteiten. Even vergeten dat je ziek bent en genieten van een dag vol ontspan ning en plezier. Stichting Opkikker en Stichting Chocolate Lovers hebben de handen ineengeslagen om deze gezinnen uit Zeeland en omgeving een onvergetelijke dag te laten beleven. Met ieder gezin heeft een gesprek plaatsgevonden, zodat Stichting Opkikker precies weet wat hun interesses en hobby's zijn. Aan de hand hiervan zijn de bijzondere verrassingsactiviteiten samenge steld. De kinderen waren burge meester voor een dag, volgden een DJ workshop of kregen een beautybehandeling. Op de Markt was het druk met voertuigen van politie en brandweer, een limou sine en een klimtoren van de Land macht. Ook op andere locaties in Middelburg werden activiteiten georganiseerd. De gemeente Middelburg draagt dit initiatief een warm hart toe en facili- teerde deze Super Opkikkerdag. Burgemeester voor een dag tijdens de Super Opkikkerdag. Rechts op de foto: locoburgemeester Saskia Szarafinski. Foto: Aart van Belzen GEMEENTE

de Faam | 2016 | | pagina 9