Kunst moet schoolplein opfleuren Tux is dol op lekker hardlopen Leuker kunnen we het niet maken... Actie voor de schoolbus De Faanf O www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 februari 2016 5 Het schoolplein van de Ichtusschool aan het Waaigat in Vlissingen wordt opgefleurd. Met een fancy-fair en een sponsoractie wil de school mét ouders de muur voorzien van een kleurig kunstwerk. door Gerard van der Hoeven Voor het project is de be kende straatkunstenaar Marcel Thelen benaderd. Schooldirecteur Sam Gi- deonse: "Twee jaar geleden kwam het idee de armoe dige muur rond het plein meer kleur geven. Er waren al mozaïeken geplaatst en leerlingen hadden met graf fiti de muur gekleurd. Maar we wilden een duurzame invulling. Dus een kwali tatief kunstwerk." Via via kwam de schooldirectie in contact met Marcel Thelen. De Goese kunstenaar tim mert de laatste jaren aan de weg met zijn straatschilde ringen. Zo maakte hij ook het kunstwerk op de gevel van de Aldi. Het ontwerp van Thelen is een kolossaal nautische muurschilde ring waarin het maritieme karakter van Vlissingen te rugkomt. Het moet in sep tember worden onthuld. Om de financiën voor dit project sluitend te krijgen is de school een sponsoractie begonnen. Iedereen, ouders van schoolkinderen, parti culieren, ondernemers kun nen door een bijdrage een vierkante meter van het te maken kunstwerk 'kopen' voor 25 euro. Hun namen komen op een plaquette bij de muurschildering. Onder nemers en bedrijven kunnen minimaal 10 m2 sponsoren MELISKERKE - Bij de Boeke- molen aan de Molenweg 1 in Meliskerke is dinsdag 23 fe bruari voor jong en oud van alles te beleven. De Stich ting Leerlingenvervoer Wal- cheren/Krabbendijke houdt die dag een evenement om geld in te zamelen voor kin deren die wel een steuntje in de rug kunnen gebrui ken. Kinderen van heel Wal cheren die dagelijks naar het speciaal onderwijs in Krabbendijke gaan, maken gebruik van een schoolbus. Zolang leerlingen die bij zonder onderwijs krijgen de basisschoolleeftijd hebben, vergoeden de gemeenten de kosten van het vervoer. Daarna houdt elke vorm van financiële ondersteuning op. Het spreekt vanzelf dat de ouders de vervoerskosten moeten dragen. Zij nemen dan ook het grootste deel voor hun rekening. Door middel van verschillende acties wordt de rest op een creatieve manier bij elkaar gespaard. En daarvan is de actiemarkt de grootste actie. In de voorjaarsvakantie, op dinsdag 23 februari van 10.00 tot 15.00 uur kan ie dereen zich vermaken op het terrein van boekhandel De Boekenmolen. Er is een rommelmarkt, een grote kraam met tweedehands boeken en het is mogelijk om paard te rijden. Voor liefheb bers is er een workshop hout bewerken. Ook voor eten en drinken wordt gezorgd. En voor wie er zelf niet aan toe komt, het is mogelijk om voor een appel en een ei de auto te laten wassen. w dinsdag 23februari JOHN DE JONGE, WETHOUDER VLISSINGEN en dan komt hun naam of logo in het ontwerp terug. Gideonse: "Maar elke bijdra ge is welkom om het beno digde geld bijeen te krijgen. Vandaar dat we op 15 juli een fancy-fair houden met spelletjes en activiteiten. De opbrengst komt ten goede aan het schoolplein." Done ren kan o.v.v. kunstwerk via NL76RABO0312219571. Fa- cebook.com/ichtusschool- vlissingen Vorige week viel hij ook bij mij thuis weer in de bus; een brief van de 'Sa menwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland' met een accept giro voor de gemeentelijke belastingen en heffingen. Als wethouder financiën en als burger van Vlissingen geeft zo'n brief na tuurlijk een dubbel gevoel. Bijna niemand betaalt graag belastingen, maar natuurlijk is het nodig om bij te dragen aan de voor zieningen in de stad. Als u de belasting aanslag van de gemeente bestudeert, dan valt u wellicht op dat deze in het algemeen uit drie onderdelen bestaat; de onroeren- dezaakbelasting, de afvalstoffenheffing en de rioolheffing. Met de opbrengsten van de afvalstoffenheffing en de rioolheffing dekt Vlissingen de uitgaven voor het ophalen van het huisvuil en voor de aanleg en het onderhoud van de riolering. Totaal gaat het hierbij om ongeveer 13 miljoen euro per jaar. De onroerendezaakbelasting is een algemene bijdrage aan de uitgaven van onze gemeente. Deze wordt in rekening gebracht bij de eigenaren van alle panden binnen onze gemeente. Met deze belas ting verwachten we dit jaar totaal bijna 11 miljoen euro te ontvangen. Dit is een groot bedrag, maar op een totale begroting van meer dan 210 miljoen euro is deze contri butie van de eigen inwoners beperkt. Bijna niemand vindt het betalen van belastingen leuk. We proberen het voor u wel makke lijker te maken. Het is nu mogelijk om uw gemeentelijke belastingzaken via www. vlissingen.nl/belastingen te verzorgen. Zelf heb ik inmiddels de aanslag betaald. Het is even slikken, maar ik hoop dat met deze financiële bijdrage Vlissingen steeds een beetje mooier wordt. En als wethouder financiën dank ik u ook hartelijk voor uw bijdrage. Redactie «n persberichten Marina Meijers E redactie.faam® persgroep.nl T(088)013 09 21 Redactie Marina Meijers (eindredacteur), Conny den Heljer, Gerard van der Hoeven, Mark Lobbezoo, Dimp Nelemans, Stan Ross, Ingrid Borger (fotograaf), Iza3k Verkeste (fotograaf) Redactiechef Dennis R ijsbergen De Faam is uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv COLOFON Advertentieverkoop en media-advies Pieter Karman E advertising.zeeland® persgroep Jil T 06-54 26 71 16 Familieberichten E familieberichten®persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertistrtg^ales®persgroep.nl T (088)013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 0900-424 57 26 de Persgroep Nederland BV VLISSINGEN - Deze week een heerlijke hondje in onze dierenrubriek. Tux is een kruising Jack Russel van 9 jaar oud. Hij luistert prima en kan best een tijdje alleen thuis zijn. Zo'n drie uurtjes is geen probleem. Tux kan niet zo goed met andere honden overweg. Maar bij het asiel zijn de verzorgers met Tïix voorzichtig aan het oefenen en samen wandelen met een andere hond lukt al. Nu nog oefenen met het los lopen bij andere honden. Tïix gaat graag mee in een mandje op de fiets of met de baas mee hardlopen. Hoe gezellig is dat? Bent u op zoek naar een leuke hond kom dan eens kennismaken Tux is een gezellig hondje dat gr gaat hardlopen. met Tux. Heeft u bélangstel- ling voor andere honden of katten die momenteel in het asiel verblijven, neem dan raag mee op de fiets gaat of mee Foto: Dierenasiel Walcheren een kijkje aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Meer info: O dierenasielwalcheren.nl KORT NIEUWS Boerderijbeleving bij Schellach MIDDELBURG - Kaasboer derij Schellach houdt in de voorjaarsvakantie ëen 'boerderijbeleving'. Er zijn uiteenlopende activiteiten op het boe renbedrijf waaronder een kijkje in de kaasop slag, kalfjes aaien, een kaasje plastificeren en veel proeven. Ook kun nen bezoekers de nieuw ingerichte expositie in de expositieruimte bekijken. Deze belevingen zijn op 22 februari op maandag morgen om 10.00 uur en woensdag 24 februari om 16.00 uur. Hiervoor graag aanmelden vooraf via telefoonnummer 0118- 613984. DigiDesk viert 1- jarig bestaan VLISSINGEN - De Digi- Desk viert donderdag 18 februari haar 1-jarig bestaan in de biblio theek in Vlissingen. Het feest duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de eerste twintig bezoekers zijn er goodiebags met een USB-stick en folders over digitale dienstverlening. Daarnaast wordt een forum van de DigiDesk gelanceerd via www. bibliotheekvlissingen. nl/digidesk. Van 15.00 tot 17.00 uur aandacht voor het lenen van e-books. Rondleiding bij Oranjezon VROUWENPOLDER - Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag 20 febru ari een rondleiding door natuurgebied Oranje zon in Vrouwenpolder. Startpunt is het pleintje voor de kleine expositie. De rondleiding begint om 14.00 uur. Deelname kost 3 euro voor volwas senen en 1,50 euro voor kinderen tot 16 jaar. Do nateurs van Het Zeeuwse Landschap mogen gratis meelopen. Honden niet toegestaan. Lezing Spitfire bij Wings to Victory ARNEMUIDEN - Chris Lorraine houdt op don derdag 18 februari een lezing bij Stichting Wings to Victory. De commo dorevlieger vertelt over de geschiedenis van het vliegtuig en de opleiding tot vliegenier. Speciale - aandacht gaat uit naar zijn ervaringen op de Spitfire. De lezing is in het restaurant van vlieg veld Midden Zeeland en begint om 19.45 uur. Entree kost 5 euro en is inclusief consumptie. Huis vol muziek BIGGEKERKE - In de Dorpskerk in Biggekerke is 21 februari een 'huis- vol-muziek'. De zangers Inge Lampert en Adri le Clercq medewerking, met begeleiding van René Molenaar. De organist is Roel Sinke. Aanvang 17.00 uur. Initiatiefnemers schooldirecteur Sam Gideonse, Agnes van der Veen en Jaël van den Oever met het ontwerp van projectleider Leon Riekwel en kunstenaar Marcel Thelen op het plein waar het 60 meter lange kunstproject moet komen. Foto: Gerard van der Hoeven

de Faam | 2016 | | pagina 5