Di- Bijna 8 ton voor jonge Zeeuwse boeren Vierde ronde subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen van start ovinciewerk 17/D9/1A Informatierubriek van j Geïnteresseerd in het laatste nieuws? U Z. I CJ de Provincie Zeeland. 1 Kiik dan nn WVA/VA/ 7PplanH nl de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl Er is 763.220 euro beschikbaar voor jonge Zeeuwse boeren om extra investeringen in hun bedrijf te doen. In de periode van 1 maart toten met 15 april 2016 kunnen zij een aanvraag indienen waarmee ze investeren in hun bedrijf. De regeling is voor jonge boeren tot en met 40 jaar. Ze kunnen maximaal 20.000 euro subsidie ontvangen. Voor Zeeland is er in totaal 7631220 euro beschikbaar, waarvan 381.610 euro vanuit het Euro pees Fonds voor Landbouw en Plattelands Ontwikkeling. De Provincie'Zeeland stelt 381.610 euro beschikbaar. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "De agra rische sector is één van de belangrijkste sectoren voor Zeeland. Jonge boeren ne men vaak het bedrijf van hun ouders over. De subsidie kunnen ze dan goed gebrui ken voor bijvoorbeeld het moderniseren van dat bedrijf." Voorzitter Ilse van den Meijdenberg van het ZAJK, vereniging van jonge agrariërs en plattelandsjongeren in Zuidwest Nederland: "Ik verwacht dat er veel animo zal zijn onder jonge boeren. De subsidie kan net dat beetje extra bieden om nog duurzamer of efficiënter te investeren in je bedrijf." Voor heel Nederland gaat het om een be drag van tien miljoen euro. Het is dit jaar voor het eerst dat deze EU-regeling door de provincies wordt opengesteld. Voorheen gebeurde dat door het ministerie van Economische Zaken. Dat de regeling wordt opengesteld door de provincies sluit aan bij de afspraak tussen het ministerie en de provincies over de decentralisatie (afstoten van taken door de rijksoverheid naar lagere overheden) van de uitvoering van het Europese Plattelandsontwikke lingsprogramma POP3. Meer weten? Kijk dan op www.zeetand.nl/subsidie-aanvragen/pop-3 Er staan in Zeeland veel verouderde woningen die onverkoopbaar zijn geworden. Ze zijn gebouwd in een tijd waarin we andere eisen stelden aan woningen en woonomgeving en vol doen daardoor niet meer aan de vraag van vandaag. Daar doet de Provincie Zeeland wat aan met de subsidierege ling Provinciale Impuls wonen (PIW). Bovendien zijn er minder gezinnen met kinderen, wordt de groep alleenstaanden groter en blijven ouderen langer zelfstan dig wonen. Het effect van deze ontwikke lingen zijn verwaarloosde, leegstaande of' verkrotte woningen in de straat. De PIW ondersteunt projecten die de kwaliteit van de woningvoorraad in Zeeland verbeteren. U kunt bijvoorbeeld subsidie krijgen voor het slopen of samenvoegen van particuliere woningen, maar ook voor het blokgewijs renoveren van drie of meer aaneenge sloten particuliere rijwoningen naar energieneutrale en levensloopbestendige woningen. De subsidie kan helpen om het financiële gat kleiner te makén tussen de kosten en opbrengsten van het project. De projecten worden beoordeeld aan de hand van toet singscriteria. Op elk criterium kunt u een De spreekuren vinden plaats op: 3 maart in het gemeentehuis van Goes tussen 19 en 21 uur 17 februari in het gemeentehuis van 7 maart in het gemeentehuis van Hulst tussen 18 en 20 uur Schouwen-Duiveland in Zierikzee 18 februari in het gemeentehuis van tussen 19 en 21 uur Tholen tussen 18 en 20 uur 8 maart in het gemeentehuis van 2 maart in het gemeentehuis van Terneuzen tussen 19 en 21 uur Sluis in Oostburg tussen 17 en 19 10 maart in het gemeentehuis van uur Middelburg tussen 18 en 20 uur maximum aantal punten scoren. Wanneer alle aanvragen zijn beoordeeld, ontstaat een ranglijst van projecten. De projecten met de meeste punten ontvangen een subsidie vanuit de Provinciale Impuls Wonen. Op die manier worden de beste projecten gehonoreerd. Zeven inloopspreekuren We gaan graag met u in gesprek om te kijken of uw plannen en ideeën aansluiten bij onze doelstellingen en subsidiever lening mogelijk is. Ook helpen we bij eventuele onduidelijkheden in het digitale aanvraagformulier. Hiervoor organiseren wij inloopspreekuren. Zowel particulieren, 'bouwbedrijven als andere geïnteresseer den zijn van harte welkom. Het maakt niet uit of u slechts een globaal idee Jiebt of al een uitgewerkt plan. Voor meer informatie over de subsidie regeling kijkt u op www.zeeland.nl/piw Indien u een vraag hebt kunt u contact opnemen via piw@zeeland.nl Op 10 februari 2016 presenteerden de Provincie en de gemeente Sluis haar Zeeuwse culinaire kwaliteiten in Brussel. Gedeputeerde Ben de Reu en burgemeester Annemiek Jetten waren als leden van het Comité van de Regio's aanwezig. De receptie was ter gelegenheid van het Neder landse voorzitterschap van de Raad van de Euro pese Unie. Nederlandse regio's mochten daar hun culinaire specialiteiten presenteren. De Provincie Zeeland serveerde via Oesterij Yerseke driehonderd platte Zeeuwse oesters op diverse wijzen. De Zeeuwse oestersteker Peter Oreel, prijs winnaar van NK's en EK Oestersteken, was present. De Gemeente Sluis verzorgde garnalen uit Bres- kens. De Arnemuidse garnalenpellers pelden ze en de chefs verwerkten ze onder leiding van topchef Syrco Bakker van Pure C. tot culinaire hoogstandjes. De Zeeuwse presentatie viel in de smaak. Het was de drukst bezochte regio: alle delicatessen waren op, de garnalenpellers en oesterstekers waren de meest gefotografeerde mensen van de avond en iedereen had het over de oesters, de 'mini-shrimps' en de pellers. Het was overduidelijk: Zeeland was anders. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "We dragen als Provincie volop uit waarin Zeeland anders is. Met 'Zeeland smaakt anders' maken we altijd veel indruk. Zeker bij onze zuiderburen. De zilte proe- verijen vormen een goede regiopromotie, met vaak weer nieuwe fans van Zeeland." Welke onderwerpen zijn voor u belangrijk? Hoewel de Provincie Zeeland de komende jaren minder te besteden heeft, heeft ze wel veel plannen. Daarom is besloten tot een financiële heroverweging op het totale werk pakket van de Provincie: de zogenaamde zerobased begroting. Het principe daarvan is dat alle uitgaven tegen het licht worden gehouden. U kunt meedenken over waar het beschikbare budget op ingezet zou moeten worden. Door het invullen van een poll op www.zeeland.nl/begroting geeft u aan welke onderwerpen voor u belangrijk zijn. Provinciale Staten beslissen over de uitein delijke begroting. Opknapbeurt voor N666 en N670 In februari en maart 2016 wordt er gewerkt aan provinciale wegen op Zuid-Beveland. Op diverse locaties wordt de wegfundering en het asfalt vernieuwd. «a provincie Blades: Provinciehuis. A*„ 6. ,33, BK M,0de,hurg Be vo,9e„de Provincie».* verschik maar, 20,6. Pvovinciew.HCees, U ook via: Zeeland In de eerste week van februari kwamen er opmerk ingen vanuit 's Gravenpolder over extra vrachtver keer in het dorp. Naar aanleiding daarvan heeft H4A extra verkeersregelaars ingezet tussen 7.00 en 18.00 uur. Ook op de Kapelseweg bij Kloetinge worden verkeersregetaars ingezet om sluipverkeer tegen te houden en de veiligheid van fietsverkeer te waarborgen. Meer info vindt u in het bericht via www.zeeland.nl/actueel/opknapbeurt-voor- n666-en-n670-zuid-beveland. Zeeuws zilt in Brussel

de Faam | 2016 | | pagina 16