Activiteiten bij Terra Maris Bewoners Koudekerke in Zeeuwen Gezocht Gebedshuis Walcheren opent Veerse toneelclub op haar deuren de planken KOUDEKERKE - Vrijwilligers binnen en buiten Nederland hebben met succes gegevens over bewoners van Koudekerke op Walcheren ingevoerd in een online database. Dat deden zij thuis via internet. Het Zeeuws Archief begon 24 november 2015 met dit crowdsourcing- project. De resultaten zijn van af vandaag, 9 februari 2016, raadpleegbaar via www.zeeu- wengezocht.nl Gekeken wordt of later dit jaar het project een vervolg kan krijgen met de ove rige bewoners van Walcheren uit de periode 1826-1900. Het crowdsourcingproject start te met de bevolkingsregisters van de voormalige gemeen te Koudekerke op Walcheren uit de periode 1826-1900. De gemeentegrenzen van Koude kerke strekten zich uit van de Noordzee tot de singels van Middelburg. Als gevolg van herindelingen maakt het vroe gere Koudekerke nu deel uit van Middelburg (buurtschap 't Zand), Vlissingen en Veere. Gekeken wordt of later dit jaar het project een vervolg kan krijgen met de overige bewo ners van Walcheren uit de pe riode 1826-1900. KOUDEKERKE - Sinds enige tijd bevindt zich in Koude kerke Gebedshuis Walcheren, een huis waarin gebed cen traal staat. Het gebedshuis zet haar deuren open voor ie dereen die gebed nodig heeft, en voor iedereen die gebed nodig vindt. Het pand waarin het gebedshuis gevestigd is, was tot een aantal jaren gele den in gebruik als pastorie. In augustus zijn Cees en Christa de Ruiter hier samen met hun kinderen komen wonen, met het plan om een gebedshuis op te starten. Op de website www.gebedshuiswalcheren.nl is meer informatie te vinden, en kunt u een afspraak maken. Het gebedshuis is te vinden aan de Tramstraat 33 in Kou dekerke en is telefonisch be reikbaar via 0118-785019 of 0638657821. Ook kunt u het emailadres contact@gebeds- huiswalcheren.nl gebruiken. Op vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur is de inloop vrij, het is dan mogelijk zonder afspraak langs te komen voor gebed of gesprek. 00STKAPELLE - In de vooijaars- vakantie houdt Terra Maris weer diverse activiteiten voor jong en oud. Kennismaken met 'de vogel van de dag' kan tijdens de voorjaarsvakantie op maandag 22 februari tussen 13.30 en 15.30 uur. Het is ook mogelijk dan een klein kunst werkje te knutselen. Je betaalt alleen de entreeprijs voor het museum; deelname aan deze activiteiten is gratis. Reserveren is niet nodig. De vogelspecia list van Terra Maris, Jan Tuin, vertelt alle bijzonderheden over één of twee vogels die regelma tig in de landschapstuin achter het museum en het omringende natuurgebied De Manteling te vinden zijn. Er kunnen natuur lijk vragen gesteld worden ge steld, ook over de vogels die in je eigen tuin rond vliegen. Muziek Op dinsdag 23 februari is de 'Middeleeuwse Muziek Mid dag' van 13.30 tot 16.30 uur. Reserveren is niet nodig. De middeleeuwse muzikant 'Tjeb- be de Trommer' komt een mid dag naar Terra Maris in Oostka- pelle. Tjebbe de Trommer: 'Ik ga op reis en ik neem mee...mijn trommels en mars! Een mars is een rugmand. Die zit vol met instrumenten, toeters en bellen, schellenstokken en alrehande geraasmaakhers'. Strandjutten Op woensdag 24 februari is de activiteit strandjutten van 11.00 tot 13.00 uur. De kosten zijn 4 euro per persoon. Reser veren is noodzakelijk. Na de inleiding bij hef zee-aquarium lekker struinen met de Jutter langs het strand op zoek naar natuurlijke en niet natuurlijke aanspoelsels. Na het strandjut ten kunnen deelnemers tussen 13.30 en 16.00 uur nog mee met de tuinmannen van Terra Maris. Jan Tuin is een deskundig vo gelaar, Geert Piksen weet veel van planten in het bijzonder van kruiden en Erik Speksnijder is all round en weet over alles wat leeft en groeit in de landschaps tuin wel iets te vertellen. Meer informatie over de activi teiten via www.terramaris.nl en 0118-582620. VEERE - Toneelgroep 'Tot Leeringhe en de Vermaeck' uit Veere speelt de komende maand diverse voorstellingen op Walcheren. Het stuk Bel la's Beautysalon is te zien in Vlissingen op dinsdag 1 maart in Grand Café De Schutterij, op donderdag 3 maart in het Atrium van Ter Reede en op zaterdag 19 maart in De Lam- merenburcht. Vrijdag 4 maart staat de groep in Nieuw Bach- tenpoorte in Oost-Souburg op de planken. De voorstellingen beginnen elke middag om 15.00 uur. Kaarten kosten 6 euro inclusief koffie. Bella's Beauty salon De tante, tante Bella, van Be rend en Albert is niet meer. Berend en Albert hebben hier niet zo erg om gerouwd, want een band met de tante hadden ze niet. Sterker nog, eigenlijk zijn ze er wel blij mee, want ze hebben nu immers een er fenis. En de erfenis bestaat uit een iets te verpauperde beau tysalon. Berend is er van over tuigd dat de beautysalon met een likje verf en wal kleine aanpassingen voor goud geld te verkopen is. Maar is dat allemaal wel zo'n goed plan? Immers tot de verkoop moet de beautysalon natuurlijk wel gewoon doordraaien en daar is personeel voor nodig. En dat is niet het enige waar de beide heren mee te kampen hebben, want zo 'n gemakkelijk klan tenbestand had tante Bella nu ook weer niet. Trouwens, zijn de beide heren wel de enige erfgenamen? Al met al pro blemen genoeg die de meest absurde klucht met een water val aan grappen waarmee het publiek bedolven wordt.

de Faam | 2016 | | pagina 13