Wie is mijn Valentijn? VALENTIJNS ;*r Olivier, 62 jaar DiJK 78 jaar O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 februari 2016 19 TTT-» Jan Vos, 79 jaar (Kort gene) Ffances Olivier gaat net voor een rondje shoppen. "Ze zeggen wel dat mannen niet romantisch zijn, maar hij, mijn vriend is wél romantisch. Hij verrast mij regelmatig. Niet alleen op Valentijns dag maar het hele jaar door. Als je attenties hebt voor elkaar blijft het lief en leuk, en is het bijna elke dag Valentijnsdag. Ik maak voor hem lekker eten, dek de tafel, net zoals mijn moeder dat ook altijd heeft gedaan. Kom ik langs Etos en zie ik wat leuks dan denk ik 'ja, doen' en koop ik dat als cadeautje voor hem. Dat doen wij allebei voor elkaar. Dat maakt mijn dag altijd goed. Ook onze gezamenlijke vrije tijd brengen we gezellig door. We spelen samen in een band en afgelopen week met de carnaval hebben we het heel leuk gehad met dagelijks optredens." Ik heb Rick toch maar een hint gegeven" lacht Soon Mi van Dijk. "En dan is er nóg kans dat hij Valentijnsdag op het laatste moment vergeet Toen we nog maar net verkering hadden, had hij spontaan roosjes en chocolade gehaald, dat was leuk! Toch vindt hij het commercieel gedoe. Het is ook leuk om buiten Valentijn om elkaar te verrassen en samen iets te doen, bijvoorbeeld uit eten gaan Op Valentijnsdag gaan we samen sushi eten en naar de nieuwste Marvel film: DeadpooL" Rick en Soon Mi zijn al meer dan driejaar een stel Wat er zo leuk is aan Rick? Soon Mi: "Dat we heel verschillend zijn en tegelijkertijd het gevoel hebben dat we thuiskomen bij elkaar. Iemand bij wie je je zo op je gemak voelt en die je totaal begrijpt; dat is toch heel bijzonder?" Wie mijn Valentijn is? Ik stuur gewoon een leuk kaartje naar mijn kinderen en doe dan nog even een belletje. Eén vriendelijk woord doet meer dan het beste medicijn" zegt Jan Vos (1936) uit Kortgene. In april wordt hij tachtig. "Valentijn is een vrolijke dag, die moesten er meer zijn. Tegenwoordig is het allemaal wat minder met al die herrie in de wereld. Ik hoop dat het goed afloopt Zelf heb ik in de beveiliging gewerkt bij de Zeelandhal len en Ahoy Rotterdam." Het is te horen, Jan is in Den Haag geboren en woonde een tijd in Rotterdam. "Met Valentijsdag word ikzelf ook gebeld. Cadeautjes hoeft niet Het grootste cadeau is gezondheid. Weet jij hoe of wat je volgend jaar om deze tijd bent? Je weet het niet Pluk de dag, op naar de tachtig." Use Kloet, 17 jaar Scharendijke) Sterre Baan, 16 jaar (Zierikzee) Domingos werkt als bedrijfsleider bij Sports World in Middel burg. "Valentijnsdag zegt me niet zo ved. Ik heb momenteel geen relatie en doe ook niet echt iets met Valentijnsdag. Eigenlijk is het voor mij altijd Valentijnsdag. Of ik nu een relatie heb of niet Ikvind dat we elke dag van het jaar lief moeten zijn voor elkaar, en niet alleen met Valentijnsdag. Er zijn wel veel collegas die een relatie hebben en die er misschien iets aan doen, rrjaar dat weet ik niet zeker. Ook in de winkel wordt er niet echt veel aandacht aan besteed. Ik heb het druk met mijn werk, maar als je een relatie hebt kan het wel leuk zijn. Maar ook in het verleden heeft ik nooit echt veel aan Valentijnsdag gedaan. Laten we gewoon altijd aardig tegen elkaar zijn dat is het beste." Ilse Kloet is druk met de Valentijnsactie op Pontes Pieter Zeeman. Leerlingen kunnen een roos voor een ander bestellen via de leerlingenraad, die wordt dan deze vrijdag bezorgd. "Er staan al een paar leerlingen op de lijst die wel drie rozen kunnen verwachten. Ik vind het leuk om dat soort dingen te regelen. En rozen versturen naar iemand om wie je geeft is natuurlijk een mooi gebaar!' Dses eigen Valentijn heet Mike en hij is niet van de hints, vertelt ze. "Als ik iets wil of vind, moet ik het gewoon duidelijk zeggen." Ilse en Mike vieren Valentijn met een avondje samen. "We zijn veel voor school bezig, dus we zien elkaar niet zo vaak. Zon dagje samen is dus op en top een Valentijnscadeau Waarom wij zo goed bij elkaar passen? Omdat we elkaar motiveren het beste uit onszelf te halen." Valentijn is leuk, vindt Sterre Baan uit Zierikzee. "Het is de dag waarop je de liefde tussen stelletjes laat blijken, maar ook tussen vrienden onderling. Het is commercieel, maar ook wel bijzonder. Je kunt er nauwelijks omheen, door al die typische Valenti- jnsdingen die je in de winkels ziet allemaal rode en roze harten, choc olade en cadeaus. Alsof je het anders misschien zou vergeten. Nou, zon bijzondere dag vergeet je niet gauw hoor!" Sterre viert 14 februari met haar eigen "Valentijn' door leuke dingen te gaan doen. "Lekker naar de film. En natuurlijk hoort daar iets leuks bij, maar dan hoeft het niet per se iets heel groots te zijn. Het gaat om het gebaar. Vorig jaar gaven we elkaar chocolade, maar inmiddels hebben we langer dan een jaar iets samen, dus verzinnen we weer iets nieuws." frances (Soes) Domingos (Kloet in ge

de Faam | 2016 | | pagina 19