Het woord aan raadslid Luc Vandezande Middelburg gaat beter scheiden Executieverkopen Gemeente Middelburg Raadsvergadering in stadskantoor Gemeentegids 2016/2017 Zie: www.veilingdeurwaarder.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Enkele weken geleden kreeg ik een mail van een inwoner van Nieuw- en Sint Joosland. Hij vroeg zich af of er nu definitief een bedrijventerrein zal komen op de Trekdijk en wat hij hiertegen nog zou kunnen doen. De fractie van GroenLinks Mid delburg verzet zich al vanaf het begin tegen dit plan. We hebben destijds tegen de aankoop van de grond gestemd. Nog maar twee jaar geleden hebben we vele handtekeningen verzameld bij bewoners die tegen het plan waren en die aangeboden aan het college. De Nieuwlanders zitten al genoeg geklemd tussen wegen en indus trieterreinen. Een stuk groen door een bedrijventerrein vervangen zal de kwaliteit van leven zeker nietten goede komen. Daarnaast is door het college nooit aange toond dat er een noodzaak was om er een bedrijventerrein bij Foto: Aart van Belzen te bouwen. Er is genoeg ruimte in bedrijventerreinen in en rond Middelburg. Je kan je als dan wel afvragen waarom de meerderheid van de gemeenteraad en het college van CDA, WD, PvdA, Christenunie en SGP geen oren hebben naar "de wensen van de burger". Wat mij betreft is dit een duidelijk voorbeeld van tegengestelde be langen van burgers en overheid, ledereen weet ondertussen wel dat de gemeente Middelburg heel veel grond heeft aangekocht in het verleden. Die grond zorgt nu voor zware financiële problemen. Elk stukje grond waarvoor geen plannen gemaakt kunnen worden moet nu als verlies ingeboekt worden. Dus geen-plannen maken voor de Trekdijk kost de gemeente miljoenen. Dat weegt op dit moment zwaarder dan de belangen van onze inwoners. En dat steekt mij. De briefschrijver opperde nog als oplossing een crowdfunding actie door bewo ners om het stuk grond aan te kopen. Een sterk staaltje "burger participatie". Nu de politiek nog! Luc Vandezande Fractievoorzitter GroenLinks De gemeente Middelburg wil haar inwoners stimuleren om nog meer afval te scheiden. Het is de bedoeling dat inwo ners hun restafval zoveel mo gelijk zelf wegbrengen naar de ondergrondse containers of de milieustraat. De medewerkers van de reinigingsdienst komen dan alleen nog 'nuttig' afval ophalen. Dit is een onderdeel van het Afval- beleidsplan 2015 - 2020, dat in de gemeenteraad van 25 januari wordt behandeld. Het ambitieuze doel is als volgt samengevat: streven naar h'et per inwoner inzamelen van maximaal 100 kg huishoudelijk restafval in 2020 en maximaal 50 kg in 2030. In 2013 was in Middel burg de hoeveelheid restafval per inwoner 221 kg. De doelstelling betekent meer dan een halvering van de hoeveelheid restafval. WIJZIGING "OVERZICHT MAN DAAT, VERTEGENWOORDIGING EN ONDERTEKENING" Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 22 december 2015 het "Overzicht Mandaat, Vertegen woordiging en Ondertekening" hebben gewijzigd. In dit overzicht is toegevoegd net mandaat tot ondertekening van stuk ken met betrekking tot het bekendmaken van besluiten inzake de registratie en het wijzigen van gegevens in het Landelijk Register Kinderopvang en Peuterspeel zalen. Dit besluit treedt inwerking op 21 janu ari 2016. Het wijzigingsbesluit ligt voor een ieder ter inzage bij de informatiehoek van het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de Het voorstel is om voor de invoering van dit nieuwe afval beleid, voor de verschillende onderdelen pilots uit te zetten in 2016 en 2017, om zo op kleine schaal ervaring op te doen. Wijk teams en inwoners worden hierin betrokken. Het betreft drie pilots: - Bij 2000 woningen omgekeerd inzamelen: groente-, fruit- en tuinafval en kunststofafval inclusief drankkartons wordt tweewekelijks aan huis opge haald in rolcontainers. Restafval moet worden weggebracht naar een ondergrondse container in de buurt. -1000 woningen krijgen naast een container voor restafval en groente-, fruit- en tuinafval een rolcontainer voor kunststo fafval inclusief drankkartons. reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Langeviele 66-68: realiseren 4 appartementen (138732) (5-1). Langeviele 66-68: verbouw win kelruimte jl 32627) (5-1). 't Zandaorp 12: plaatsen rookgas- afvoerkanaal (8-1). Zilverenschorweg 1Arnemui- den: bouw 11 recreatiewoningen (138613) (6-1). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken De inzamelfrequentie in deze proef wordt tweewekelijks voor groente-, fruit- en tuinafval en vierwekelijks voor rest- en kunststofafval inclusief drankka rtons. - Bij 2500 woningen in de binnenstad en bij hoogbouw de ondergrondse containers voor restafval en kunststof en dran kenkartons herverdelen en het aanbrengen van voorzieningen voor groente-, tuin- en fruitafval. Eind 2017 worden de pilots geëvalueerd. De ervaringen zullen worden gebruikt om de maatrege len in 2018 in te voeren voor de gehele stad. Het afvalbeleidsplan staat op middelburg.raadsinfor- matie.nl, bij de stukken van de raadsvergadering van 25 januari. bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Heerlijkheidsweg 1bouw benzi nestation (130040)]15-1). Oosterse Langeweg, volks tuincomplex: plaatsen schuurtje (136908) (15-1). Veersehof 6: nieuw bouwen wo- nina (126727) (11-1). Wiïgenhoekweg 40: vestigen bedrijf in strijd met bestemmingsplan (137141) (15-1). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is De gemeenteraad komt op maandag 25 januari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergade ring bij te wonen. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Notulen raadsvergadering 14/15 december 2015 3. Ingekomen stukken gemeenteraad 4. Lijst van toezeggingen aan gemeenteraad 5. Termijnkalender vaststellen 6. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 2016 7. Intrekken verordening Wet Kinderopvang 8. Notitie uitvoeringsplan opheffen worteloverlast bomen Loskade 9. Vaststellen exploitatieopzet Waterpark Veerse Meer 10. Vaststellen herziening grondexploitatie Rittenburg 11Vaststellen herziening grondexploitatie Nieuwland Zuid 12. Vaststellen herziene grondexploitatie restkavels Arnestein 13. Vaststellen herziene grondexploitatie Mortiere (Bluesroute 128) 14. Vaststellen Afvalbeleidsplan 2015 - 2020 met een doorkijk naar 2030 15. Instemmen met nota Archeologische monumentenzorg Walcheren 2016-2022 16. Benoemen leden Walchers Adviesteam Ruimtelijke Kwaliteit (WARK) De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. In september verschijnt de nieuwe gemeentegids 2016/2017. De voorbereidingen zijn van start gegaan. De gemeente heeft ook nu weer besloten om de publicatie van de gemeentegids te gunnen aan FMR- Producties uit Breezand. Bekijk de huidige gemeentegids online op www.fmrproducties.nl/ebook/Middelburgl5 griffierecht verschuldigd. VAN RECHTSWEGE VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van maken bekend dat de volgende omgevings vergunning van rechtswege is verleend ornaat binnen de beslistermijn geen besluit is genomen: Voor: wijzigen gevelreclame en schilde ren pui van het pand (135481). Locatie: Lange Delft 119. Datum besluit: 13 januari 2016. Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bovengenoemde (verzendldatum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De wer king van de van rechtswege verleende vergunning wordt opgeschort totdat de aatum voor het indienen van een bezwaarschrift is verstreken of, indien bezwaar is gemaakt, op dit bezwaar is beslist. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel'2.17 van de APV heeft verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Vlasmarkt 32 (14-1). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank ZeelancfWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 8